Duman - Bal

dago94 dago94 diyor ki;
Duman grubunun solisti Kaan Tangöze ilk albümünün çıkacağı gün sevgilisiyle tartışır.Akşamına ilk konseri vardır Duman grubunun ve sevgilisininde geleceğini düşünür.Ona yazdığı şarkıları okuyarak kendisi affettireceğinide ilk albümdeki çoğu şarkıyı sevgilisine yazmıştır zaten.Konser başlar, Kaan Ahu'ya yazdığı şarkıları birer birer okumaya başlar.Göremez ama orada olduğunu düşünür hala.Konser biter,Kaan sevgilisini kulise beklerken grubun diğer üyeleri acı haberi Kaan'a söylerler.Ahu konser başlamadan önce intahar etmiştir.Ahu Türkiye eski güzellerindendir.Fakat ailevi problemleri onun psikolojisini bir hayli bozmuştur.

Kaan bu olaydan sonra evine kapanır.Onu kimse dışarıya çıkaramaz çok uzun süre.Grubun o zamanki menajeri Murat Akad Kaan'ın koyu bir Fenerbahçe'li olduğunu bilir.Ve arkadaşlarıyla birlikte Kaan'ı zorla 2002'deki Fenerbahçe Galatasaray derbisine götürür.İntaharın üzerinden geçen süreler ve içe kapanıklık Kaan'ı değiştirmiştir.O maçı Fenerbahçe 6-0 kazanmıştır.Kaansa biraz daha gün ışığına çıkmaya başlamıştır.Duman grubunun ikinci albümü onların çıkış yaptığı albümdür tartışmasız.Herşeyi yak şarkısıyla bir hayran kitlesine ulaşan grup Türk Rock müziğinin en iyi grubu olarak gösterilmektedir.İkinci albümdeki tüm şarkılar Kaan Tangöze'ye aittir.Bu albümdeki Kırmış Kalbini,Ah,manası yok,elimdeki saz yeter canıma,haberin yok ölüyorum şarkıları Kaan tarafından Ahu'ya yazılmıştır.Yine bu albümdeki Bal şarkısı aynı şekilde Ahuya hitabendir.Fakat Bal şarkısının diğerlerinden farkı Kaan'ın bu şarkıya hepsinden fazla önem vermesidir.Bu şarkıyı hiçbir konserinde söylemez Duman grubu.Ve bir keresindede şarkı arasında Bal diye bağıran seyircilere döner kaan,yüzünde buruk bir ifadeyle iki parmağıyla gökyüzünü işaret eder..
Kaan Ahu'yu çok sevmiştir.Ve onun etkisinden hiçbir zaman kurtulamamıştır.Son albümlerinde bile Ahu'ya yazılmış şarkılar vardır.Bir konserde Haberin yok ölüyorum şarkısını ağlayarak söylemiştir..

Bal

aşkım sen benim canımsın
kanıma karışmış kanın
söyle kimlerden kaçarsın
boşuna durmadan ağlarsın

yavrum sen benim balımsın
tadına alışmış canım
aaah güzel kuşum gir kanıma
ben zaten sarhoşum

nerdesin sevgilim

söyle nerdesin bal
artık benlesin bal
söyle nerdesin bal
artık benlesin bal

artık sen benim canımsın
canlı kalan tek yanımsın
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: Duman Bal
21 31 Ocak 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • erknakr
  erknakr 13 Eylül 2013 - 23:58ben böyle şarkıyı kız arkadaşıma yazsam "bu kadar mı?" der. [ispiyonla]
  +5
 • tolgasen
  tolgasen 14 Ağustos 2013 - 06:06Duman kulaktan alınan uyuşturucudur (; [ispiyonla]
  +6
 • iltermutlu
  iltermutlu 04 Şubat 2013 - 09:19Teşekkürler @dago94
  çok güzel anlatmışsın....
  [ispiyonla]
  +6
 • vodkafondeep
  vodkafondeep 01 Şubat 2013 - 15:33ulan süper acıklı gidiyorken adamın sevinci 6 -0 lık derbiyle geliyor ya vay anasını dedim yine de alkışlar kendisine. [ispiyonla]
  +9
 • lastleftist
  lastleftist 31 Ocak 2013 - 02:23Çok etkileyici be. İçimden bir şeyler koptu. Bu şarkıyı artık nasıl dinleriz ki... [ispiyonla]
  +8
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...