RED! - RedHack'in Filmi

zamazingooo zamazingooo diyor ki;
1997'de kurulmasına rağmen ismini geçen yıl Emniyet Müdürlüğü'nün sitesini çökerterek, ihbarcıların ve casusların kimliklerini ifşa ederek duyurdu. 13 yaşındaki bir kıza 24 kişinin tecavüz etmesi ve tahliye olmasını, okul sütü projesindeki rantları, sınavlarda çıkan şifreleri, grev yasaklarını, YÖK'ü vb. yapılan tüm haksızlıkları, devletin ve şirketlerin sitelerini çökerterek kamuoyuna duyurarak aynı zamanda da bu toplum vicdanı oldu.

Redhack, egemenlerin kontrolü altında olmadığı bir alanda halka gerçekleri ulaştırdığı için çoğu kez engellenmeye çalışıldı, sempatizanları tutuklandı hatta Redhack'in saldırdığı anlarda TTnet çareyi tüm ülkenin internetini kesmekte buldu. Karşılarına kendi beslemeleri ''vatansever'' gençlerini çıkardılar, Amerika'nın desteğiyle 200 uzmandan oluşan Siber Güvenlik Enstitüsü kurdular hatta dünyanın ilk sanal terör örgütü ilan ettiler ama yinede ne saldırıları durdular, ne de yerlerini tespit edebildiler sadece beceriksizliklerini örtmek için masum gençleri komplolar üreterek bir bir hapse tıktılar.

En son üniversite rektörlerinin, öğrenciler üzerinden yaptığı yolsuzlukları ortaya çıkararak ve memurların maaşlarına az bir miktarda da olsa zam yaparak iyice hedef tahtasına oturtulan Redhack'in sahiplenilmesi, hırsızların ve alçakların bu ülkede rahatça iş çevirememesi için büyük bir öneme sahip.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: red filmi fragman redhack hacktivism
118 10 Şubat 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

Tüm Yorumlar

 • lastleftist
  -2
 • ksklee2
  ksklee2 17 Şubat 2013 - 15:15:D silin silin bu yorumuda silin.. Silik zihinlerinizin yerini doldurur belki.. [ispiyonla]
 • vitaesmuorte
  vitaesmuorte 15 Şubat 2013 - 09:43@ksklee2 :

  Iste bu yüzden yaziyorum ya.Yazilanlari anlayabilmen icin,en az orta zeka seviyesine sahip olman lazim.Anlayamaman gayet normal.Anliyorum seni,rahat ol...

  Not: Araya 3-5 argo,küfür sikistirinca atarli ergen gibi gözüküyorsun.Haberin olsun...
  [ispiyonla]
  -1
 • TüyDökücüKrem
  TüyDökücüKrem 14 Şubat 2013 - 17:30Danzka zamanında msnni falan mı patlattı birileri ne bu gtüne kazık girmiş dana debelenmeleri :) [ispiyonla]
 • vitaesmuorte
  vitaesmuorte 13 Şubat 2013 - 14:34@Danzka;

  13 Şubat 2013 - 00:09 mesajinla herseyi özetlemissin üstad.Alkisliyorum...

  Not : Ama bazilarinin bunu anlayabilmesi icin beyinlerinin onlarca yil gelisip orta zeka seviyesine gelmesi lazim.
  [ispiyonla]
  -2
 • Danzka
  Danzka 13 Şubat 2013 - 02:10@ksklee2
  "Danzka madem bu sikimden bukadar anlıyosun yazık etme kendine git bişeyler yap heba oluyosun buralarda... Gayetde bilgilisin sözlük gibisin.. "

  He gülüm he de.
  Bu işlerden anlamak için ille de ben hacker'im, bu işlerle ben de ilgileniyorum demek gerekmiyor.
  Mesela sana açık tecrübe; aylık 160 dolara bir sunucu kiralar üzerine bir kaç site koyarsın eninde sonunda bu "Ayyıldız Team Hacker Force", "Redhack Komunist Hacker World Power Team" kılıklılar seni bulur. Onlar bulmazsa rus botnetçiler bulur sunucunun varsa açığı sıçarlar ağzına, sen de "aa bak demek ki bu işler böyle oluyormuş" dersin. Gördün mü hiç de "hacker power of the underground hack neo matrix" olmaya gerek yok.

  Bana yazacağına konuya odaklan, ancak odaklanma veya aklını kullanarak bir şeyleri kritik edebilme işini 160 dolara kiralayabileceğini sanmam. Onun için doğuştan normal zekaya sahip olman lazım.
  [ispiyonla]
 • ksklee2
  ksklee2 13 Şubat 2013 - 01:03Danzka madem bu sikimden bukadar anlıyosun yazık etme kendine git bişeyler yap heba oluyosun buralarda... Gayetde bilgilisin sözlük gibisin.. [ispiyonla]
 • Danzka
  Danzka 13 Şubat 2013 - 00:09Ayyıldız Team, Zart team, Zurt team, Redhack Team
  Bunların hepsi aynı bokun laciverdi, çoluk çocuk eğlencesidir...

  Bu tip adamlar sitelerinin güvenliğinden bi haber, açıkları yamanmamış yazılım kullanan insanların folloş olmuş sistemlerini tekrar tekrar deface ederek bir şeyler yaptıklarını söylerler. Veyahut DDOS gibi toplu iletişim aşırma saldırılarıyla insanların sitelerini kullanılamaz duruma koyarlar.

  Bu saçmalıklarla uğraşıp üzerine komünistim derseniz RedHack, Allah Peygamber ve Vatan uğruna yapıyoruz derseniz Ayyıldız team olursunuz.

  Bu "Team" ların hiç birinin etik, rasyonel hiç bir fikri veya fiziksel üretimi yoktur. Bu tür team'ler genel geçer yüzeysel ahlak ve militan akımların etkisiyle yoğrulduklarından yaptıkları lame işlere politik, tarihsel, milli "kılıf" uydururlar.

  Bu Team'ların ne underground ne açıktan hiç bir ciddi güvenlik raporu yayınladıklarını, exploit yazdıklarını göremezsiniz.

  Çünkü bunları yapamazlar...
  Bu tür teknik işleri beceremeyen insanların, başkalarının ürettiği araçlarla öteye beriye rastgele saldırmasına ve bununla ortaya çıkmasına düpedüz LAMER'lik denir.

  Lamer'lik, edebiyat dünyasındaki intihalden bile kötüdür. Hatta başkasının kitabını fotokopiyle çoğaltıp, üzerine kendi isminizi yazsanız bile bir lamerden daha çok iş yapmış olursunuz.

  Bir team'in devlet tarafından destekleniyor gibi görünmesi onun "ovv ciddi işler çeviriyorlar" olarak görünmesi için yeterli midir? Düşünün ki Türkiye Cumhuriyeti'nin teknoloji seviyesi nedir? Ülkeyi yönetenlerin Teknoloji bilgisi algısı nerelerdedir?

  Açık fikirli olun, ilkeli olun. Bu teknoloji intihalcilerine, arsızlarına, bir kitap hırsızına gösterdiğiniz ilgiden fazlasını göstermeyin.

  Bu işi gerçekten yapan eden insanlar bunları gördükçe hem size hem bu Team'lere kıçıyla gülüyor, bunları da aklınızdan çıkarmayın.

  (Not: AKP'li, muhafazakar, milliyetçi, liberal değilim, dinci hiç değilim... Göte göt derim, o kadar.)
  [ispiyonla]
  +3
 • Danzka
  Danzka 12 Şubat 2013 - 22:38Lan yalan söylüyorlar yalan!
  Olay AKP döneminde geçtiği için ses buluyor.

  - Bilgiyi halka falan ulaştırmıyorlar.
  - Disiplinli veya teknik bilgisi olan insanlar değiller bunlar.
  - Lamer bile denmez bu adamlara.

  Ay-yıldız Team, İslami Osmanlı Akıncılar Team, Yarrak hack Team neyse bunlarda onun laciverdi.

  Güya sizin sevdiğiniz hareketler yapıyorlar diye övüp durmayın boşuna, hepsi balon, işsiz güçsüz takımı...
  [ispiyonla]
  -1
 • turudu
  turudu 12 Şubat 2013 - 18:30Uluslarası alanda yaptıkları tek iş yok. Terör örgütleri ile iç içe kurumların içinden de destek alan ve israilin güdümünde lojistik destek alan bir grup. 1-2 seneye kalmaz istiharat raporları çıkar... PR yapmışlar... [ispiyonla]
  -2
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...