Grup Yorum - Direnç Çiçeği

korcagin korcagin diyor ki;
Grup Yorum'un usta isimlerinden İhsan Cibelik'in yorumuyla bir Adnan Yücel şiiri. İhsan Cibelik Grup Ekin'in de kurucularındandır. Uzun zaman hapiste yatmış, hapiste yattığı dönemde ölüm oruçlarına katılmıştır. Wernice Korsakoff hastalığına yakalanan Cibelik tahliye edilmiş fakat daha sonra hakkında tekrar tutuklanma kararı çıkarılınca yurt dışına kaçmıştır. Daha fazla uzatmadan sesi, sözü İhsan abiye bırakalım.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: grup yorum direnç çiçeği konser
12 02 Mart 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • korcagin
  korcagin 17 Nisan 2013 - 20:52İlk tartışma çıktığında ben de oradaydım. Kız kardeşimi de götürmüştüm. Yedi numaralı direğin ordaydım. Hemen yanımızda önce sözlü tartışmaya başladılar, sonra da yumruklaşmalar başladı. Sebebi ise senin dediğin gibi Jin Jiyan Azadi sloganı değil, Biji Serok Apo sloganı. Ve dediğin gibi izole falan olmadı, görevliler uyarı yapınca Yurtseverler karşılık verdi ve yumruklaşma başladı. Daha sonra senin de bildiğin üzere alanın arka tarafında toplanıldı ve birkaç dakika içinde kovalamaca başladı, sonra da çatışmaya döndü. Peki bir hareketin kendi etkinliğinde bir başka harekete ait sloganlar atılmasını istememesi normal değil mi ? Elini vicdanına koy, dürüst ol. Yurtseverlerin etkinliğinde Cepheliler gelip "Önder yoldaş Dursun Karataş" diye slogan atsa o hareket buna izin verir mi ? Eminim vermez.

  Burada mesele Yurtsever hareketin Devrimci mücadelenin lokomotifi olma (ki öyle bir şey yok) meselesi değil, Yurtsever hareketin her yerde bu şekilde davranması, kendilerine ait olmayan bir etkinliği kendi lehine kullanmaya çalışmaları. Bu tatsızlık veren bir durum.

  Neyse, tek teselli meselenin fazla büyümemiş olması. Önümüz 1 Mayıs. Umarım bu mesele uzamaz. Her iki taraf da sağduyulu davranır ve herhangi bir tatsızlık çıkmaz..
  [ispiyonla]
  +3
 • Rubar
  Rubar 17 Nisan 2013 - 18:23korcagin, Merhaba. seni ve mücadele geleneğini selamlıyorum, yorumum evet gecen gercekleşen konserde olanlar için yaptım bende ordaydım Yurtsever arkadaşlar "Jin Jiyan Azadi" Solaganı atıyorlardı kendini bilmez bir kac görevli burda ırkcı slogan atamazsınız diye uyardılar, sonra grubu izole etmeye başladılar, bir kadın görevli gruba ilerleyin diye bağırdı sonrasında gerginlik oldu, peki ama içinde kadın ve özgürlük gecen slogandan kim neden rahatsız olur? rahatsız oldukları korktukları şey Yurtsever hareketin Devrimci mücadelenin lokomotifi konumuna gecmesi, yurtseverlerin bütün mücadele alanlarında giderek büyüyen hegomanyası var bunun altında ezilmek istemiyorlar bana göre. Biliyormusun ben "Bağımsız Türkiye Konseri" isminden rahatsızım cünkü benim ideam cok daha geniş bir halkın değil tüm halkların, bir ülkenin değil tüm ülkelerin özgürlüğüdür benim şiarım, yeni bir paradikma oluşturma zamanı cünkü gelecekte ne bayrak ne toprak ne ülke ne din dil hiç bir şeyin önemi kalmayacak [ispiyonla]
 • korcagin
  korcagin 16 Nisan 2013 - 00:01Rubar, merhaba. Neden böyle bir yorum yapma gereği duydun bilmiyorum ama yorumunun doğru olmadığını belirtmeliyim. Bunu tarafsız birisi olarak söylüyorum. Grup Yorum geleneğinden birisi değilim. Aksine çok başka, bambaşka bir geleneğe sahibim. Şayet dünkü konsere binaen konuşuyorsan hepten yanılıyorsun. Grup Yorum'un 3 yıldır düzenlediği konserlerin adı "Bağımsız Türkiye Konseri"dir, evet. Peki ama bu kimi, neden rahatsız eder ? Konserlerinde Kürtçe'yi yasakladıkları iddiana ise sadece "pes" demekle yetiniyorum. Daha dün orda olmasam inanıcam ama daha dün konserdeydim. Ayıptır, el insaf.. :) [ispiyonla]
  +3
 • Rubar
  Rubar 15 Nisan 2013 - 21:27İhsan Abi sen gittiğinden beri çok değişti Yorum! artık konserlerinde Kürtce slogan atmayı yasaklıyorlar, konser isimlerine TÜRK kelimesiyle başlıyorlar yani benim Güzel abim ne Yorum eski yorum ne Mücadele eski Mücadele [ispiyonla]
 • lastleftist
  lastleftist 02 Mart 2013 - 16:05"Güneşsiz ışık saçar
  Hücrede zindanlarda
  Günleri utandırır
  Askıda falakada "
  İşkencedeki direnci bir söz bu kadar güzel anlatır. "Dolar dolar da gözlerin, dökülmez ki yüzüne". Bizim tanıdığımız gerçek direnenler işkencede bağırmazdı, dimdik durmaya çalışırdı. Stalin'in işkencede dişlerinin arasındaki samandan bir çöpü ısırmadığını, Kaypakkaya'nın "ser verip sır vermemesini", göğüsleri kesilse bile işkencecinin yüzüne tüküren kadınları örnek alırdı gerçek direnenler.
  [ispiyonla]
  +2
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...