Goran Bregovic - Bella Ciao (Paris Konseri)

lastleftist lastleftist diyor ki;
Yaşayan büyük müzisyenlerden Goran Bregovic'in canlı Paris konserinden Bella Ciao'yu (Çav Bella'yı) güzel bir kliple izliyoruz. Sahne arkasından, kulisten, provalardan ve sahne performansından oluşan klip ve coşkulu seyirciyle birlikte bir de Goran Bregovic'in yorumu birleşince ortaya güzel bir çalışma çıkmış.

"Bella Ciao" aslında bir İtalyan halk şarkısıdır. Bir zamanlar İtalya'nın kuzeyindeki Po Ovası'nda pirinç tarlalarında zor, hattâ sefil koşullarda çalışan işçilerin söyledikleri bu isyankâr şarkının bestecisi ve söz yazarları bilinmemektedir. Bu anonim folklorik şarkının sözleri, sabahleyin pirinç tarlasına çalışmaya giden bir adamın evde bıraktığı karısına hitaben söyledikleri sözlerden oluşmaktaydı. 2. Dünya Savaşı patlayınca, İtalya'da önce Mussolini'ye, sonradan da Alman işgalcilere karşı mücadele veren İtalyan Anti-Faşist direnişçiler tarafından sözleri değiştirilmiş ve marş formatında söylenmeye başlamıştı.

Eskilerden en bilineni şudur: http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/8646/milva-bella-ciao

Türkçesini de Grup Yorum seslendirmiştir.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: goran bregovic bella ciao çav bella paris konser 2013
61 02 Nisan 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

  • kemalkılıcdaroglu
    kemalkılıcdaroglu 03 Nisan 2013 - 20:46Oha, hem en kötü yeri 56 tl'ye konser bileti satacaksın, bunlarla hiperlüks yaşayacaksın, hem de kominist marşı okuyacaksın.
    +5
  • williamaxlrose
    williamaxlrose 02 Nisan 2013 - 23:56o degilde 0:45 teki gogol bordello yu görmek güzel geldi unutmuşum ben seni beyaaa
    +5

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...