Kızılderili Prenses Pocahontas

Piç RIZA Piç RIZA diyor ki;
Kızılderili Prenses Pocahontas - bizim oralarda Pokahantes, derdik- Yanlış hatırlamıyorsam 1995 veya önceki yıllarda yılında Walt Disney, çizgi dizi serisi olarak çıkarmıştır. 1995 yılında ise sinemaya çizgi-film olarak uyarlanmıştır.

Show TV ekranlarında bize barışı aşılayan çizgi-dizidir kendisi. Pokahantes, kabilesinden birkaç kişi ile barış dağıtmak için yolculuğa koyulur. Bir de arkadaşı vardı, Hopi Ho. Amerika'yı boydan boya dolaşmıştılar, hatta kutuplara kadar gitmişlerdir. ''Kuzey Amerika’dan başladığı yolculuğu, Kuzey Batı’da, Pasifik kıyılarında, Kutup Bölgesi’nde sürer ve Californiya’ya, Göller Bölgesi’ne kadar uzanır.'', ''Ziyaret ettikleri kabilelerin farklı geleneklerini ve yaşam tarzlarını öğrenir, değişik yemeklerini tadar ve efsanelerini paylaşırlar. ''. Seçilmiş hayvanlar da var idi, bunlar Pokahantes'e yol gösteren ruhlardı; beyaz bizon, kartal, kurt, çakal, puma idi yanlış hatırlamıyorsam.
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: pocahontes pokahantes kızıl derili kızılderili disney bizon puma Amerika prenses
7 12 Nisan 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • yeterlan
  yeterlan 28 Mayıs 2014 - 12:49bu çizgi filme üvey evlat muamelesi yapılıyor resmen. disney yapımı zaten tüm interneti ele geçirmiş bu çzigi filme dair bir şey bulabilmek zaten imkansıza yakın. bir de bu intro şarkının sadece sözsüz melodili halini içeriyor. türkiye'de yayınlanan bölümlerinde ingilizce söz ve müzik vardı. tabi internette hiç bir yerde yok. yunanistanlı bir kullanıcı yunanca söz ve müzik içerin bir introsunu koymuş youtube'a ama o da çok dandik.

  insan bir zamanlar hatırladığı bir müziği tekrar dinlemek ister ama dinleyemez ya öyle bir haldeyim.
  +1
  • kemalkılıcdaroglu
   kemalkılıcdaroglu 12 Nisan 2013 - 21:30Pochahontas'ın sinema filminin kökeni gerçek bir hikayeye dayanır ki hikayedeki kızın da adı aynen Pochahontas'tır. Bir grup İspanyol denizcinin hikayesidir ki, Sonunda Kızılderili kabilesinin reisi, 13 yaşındaki kızının, denizcilerden birine aşık olması sebebiyle hepsinin hayatını bağışlar ama denizciler Pochahontas dahil tüm kabileyi daha sonra öldürür. (Kökeni çok ta masum olmayan bir masal)
   +2
   © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...