AKP Kazlıçeşme Mitingi Hayvanlı Versiyon

162 19 Haziran 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • geburael
  geburael 19 Haziran 2013 - 00:27Keşke hangi görüntülerin mitingden alındığını belirtseydin amk. [ispiyonla]
  +46
 • stunceli
  stunceli 19 Haziran 2013 - 10:58Pardon ama dalga geçtikçe ne oluyor böyle?

  Bir süredir, AKP mitinglerindeki kalabalığın 'cahilliğinden' bahsediliyor..çeşitli videoların, çeşitli versiyonları yapılıyor.. bol bol gülmek için.

  Yani kısaca deniyor ki; "İşte AKP'ye bunlar oy veriyor!"...Aslında bunun alt metninde şu var; "Bu cahil halk, hiçbir şeye doğru karar veremez. Bir bizim kalitemize bakın, bir de şunlara!"

  'Kalite'den veya 'nitelik'ten bahsedilirken, neden bahsedildiğini bilmiyorum ama, AKP'ye oy veren nice akademisyen, doktor veya avukat bulabilirim. Bunun dışında, daha da önemlisi, alınan eğitim miktarı ile doğru fikirleri savunma arasında herhangi bir korelasyon yok malesef.

  Düşünün bir, Sovyetler Birliği'ni kimler destekliyordu? Hatta Hitler'i? Heidegger de bir Nazi'ydi, Carl Schmitt de. O yıllarda üniversite hocalarının büyük çoğunluğu bu tip sistemleri bir kurtuluş olarak görüyor ve alkışlarla karşılıyorlardı.

  Şimdilerde çok demokratmış gibi gözüken epey bir sayıda köşe yazarının, üniversite hocasının yakın bir zamana kadar ortak arzuları askerin yönetime el koyması değil miydi? Başörtülü öğrencileri okuldan atan, ikna odaları kuran rektörler görmedik mi? 'Kürtçe eğitim'in bir insan hakkı olduğunu hala anlayamayan milyonlarca 'okumuş', 'kaliteli' adam yok mu bu ülkede? Yahut alevilerin ibadethane taleplerini görmezden gelen?

  Diyeceğim odur ki, ben, iki kelimeyi biraraya getiremeyen ama birey haklarına saygılı pek çok insanla karşılaştım..bunun yanında da, bol bol süslü laflar eden ama insan haklarından bihaber nicelerini bilirim ve birincisini herzaman, ikincisine tercih ederim.

  Yapmayın, etmeyin derim.
  [ispiyonla]
  +32

Tüm Yorumlar

 • ay3667287397
  ay3667287397 06 Haziran 2014 - 16:53Eğitim almayı üniversiteye gidip avukat ve ya profesör olmak sanan adamın sandıkta oy kullanmaya demokrasi demesi ya da bireysel özgürlük demeksi normaldir.

  Tunceli adlı yorum sahibinin düşünceleri o kadar çarpık ki neresinden ele alsan sayfalar dolusu çıkar. Neyse ben de yapma etme diyeyim. AKP'ye aklı başında ve demokrasi savunucusu hiçkimse oy vermiyor. Anadolu halkının çoğunlukla burnunun ucunu göremeyen ve geçim savaşındaki senin benim gibi insanlardan oluştuğunu unutmayalım.

  Bizim fazlada yaptığımız böyle olduğumuzu kabul etmemiz ve düzeltmek için kaygı duymamız. Sizin yaptığınız ise hakim zihniyetten taraf çıkarak bilişsel bir dengede rahatlama isteğiniz.
  [ispiyonla]
 • ezotto
  ezotto 22 Eylül 2013 - 21:23en güzeli buydu :D [ispiyonla]
 • takfisibitirisi
  takfisibitirisi 30 Haziran 2013 - 23:33Yatmadan önce 1 kere izliyorum moralim düzeliyo. [ispiyonla]
  +3
 • boatox
  boatox 28 Haziran 2013 - 00:49bu ablayi gordukten sonra akpli olmamak elde degil. [ispiyonla]
  +2
 • bifrost
  bifrost 22 Haziran 2013 - 16:34Akp zihniyetinin koyun gütmeye dayalı olduğunu bilip ve de bilmezden gelip hala veryansın edenler var. Arkadaşım din işte din ! Yıllardır insanların en korunmasız olan yanını , inanç yanını sömürdünüz. Bıkmadınız mı? Din size mi din? Dini kendi tekeliniz gibi kullanamazsınız. Bu ülkede ya Akp'lisin ya da müslüman değilsin gibi bir görüş türemeye başladı , farkında mısınız? Çok yanlış düşünüyorsunuz. Hem de çok. Bırak dini güzel kardeşim , bana hizmetlerinle gel. Eğitim sisteminin içine ettin , ekonomi alt üst oldu hala IMF palavraları sıkıyorsun. Elektrik faturasına dokunamıyorum , ne kadar tasarruf yapsam bile 60-70 lira civarlarında geziyor. Tasarruflu hali. Ayda 300 tl faturalara gidiyor. Yunanistan'a laf atıyordunuz bakın karışıklık falan var diye. Yunanistan'ın halkı Türkiye'yi görse 365 gün eylem yapmazlarsa ben de bifröst değilim arkadaş. Bu kadar da net. [ispiyonla]
  +2
 • adamındibi
  adamındibi 21 Haziran 2013 - 18:32Bu cahil cühela topluluğunun iktidara getirdiği faşistler benim bütün özgürlüğümü kısıtlıyorsa eğer, babalar gibi dalga geçmeye hakkım var. Kimse kırılmasın gücenmesin. İktidardakiler bizle t.şak geçerken sıkıntı yok, Bizim onların seçmeniyle dalga geçme özgürlüğümüz bile yok. Oh ne ala memleket... [ispiyonla]
  +10
 • bluescreenerror
  bluescreenerror 20 Haziran 2013 - 22:17bence ak parti seçmenleri üzerinde kafa yapıcı, değişik bir gaz türü kullanıyor [ispiyonla]
  +1
 • awni
  awni 20 Haziran 2013 - 19:55ya bu ne bitmez mağdur edebiyatıymış arkadaş, bi ikna odasıdır gidiyor. ayrıca kim iyi oldu diyor, kim harika bişey yapıldı diyor, tüm darbeler gibi 28 şubat'da keşke olmasaydı. ya rica ediyorum, bu ne bitmez rövanşmış, ne yapalım ulusalcıları da ikna odalarına mı alalım? kalbiniz nasıl soğuyacak, bu kininiz nasıl bitecek. bu ülkede 12 eylül darbesi Türkiye solunun üstünden silindir gibi geçti. mamak, diyarbakır, metris cezaevleri, işkenceler, okullarından atılan, işlerinden atılan, sakat kalan, ölen, idam edilen gencecik insanlarla dolu yakın tarihimiz. o zaman 28 şubat mağdurları ilerde kendilerine 28 şubatı yaşatacaklarla kol kolaydı. hani 12 eylül darbesi ile de hesaplaşılacaktı? hani çeteler ile hesaplaşılacaktı? iyi ki akp'nin seçmenleri anadolu tarihinde alevilerin yaşadıklarını yaşamadı. mağduriyet görmek istiyorsanız bir bakın tarihlerine derim. ben alevi değilim, ama yapılan haksızlıkları görmek için alevi olmak gerekmiyor. insanca baksak yeter. demem o ki, demokrasi istiyor insanlar, kanun karşısında, devlet karşısında, toplum vicdanında, dile, dine, ırka, mezhebe göre muamele görmek istemiyor. çoğunlukculuk değil çoğulculuk istiyor, bir dinin, bir ırkın, bir hakim ideolojinin ekseni etrafında hamaset dinlemek değil. eski hesapları açmanın hiç bir lüzumu yok, borçlu çıkarsınız, durup durup 28 şubat demeyin. eyyorlamam bu kadar. [ispiyonla]
  +3
 • muratr
  muratr 20 Haziran 2013 - 16:11vatandaşa cart curt yok sayın abim. [ispiyonla]
 • starbir
  starbir 20 Haziran 2013 - 14:52stunceli. iyi yazmissin ama soyledigin ideolojilerden hic biri cehaletten beslenmiyor. Nazizm bile nasyonal sosyalist bir fasizmdir ve ciddi teorik bildi gerektirir. Bir Naziyle oturup tartisabilmen icin iyi kitap yalaman lazim. "Siz Fasistsiniz huleyn hueelooooog" diyemezsin. SSCB yi soylemiyorum bile. Tercih ettigin secmen (bunlar yani) aslinda en tehlikelisi. Ha suna sonuna kadar katiliyorum: burada dalga gecilecegine, AKP doneminde kadinlarin nasil pasifize edildigi, katledildigi , susturuldugu, insanlarin is guvencesinin kalmadigi, sermayenin servetini 5e katladigi, egitimin berbatligi...vs acik net HALK diliyle anlatilmasi gerekir. Belki 2 kisi okur da en azindan dusunur veya dusunmeye baslar. [ispiyonla]
  +1
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...