Elalem Beni Neden Yoruyorsun?

Televizyonun dibinde yere çökmüşüm 1 metreden seyrediyorum.Başlarda cinselliğe yeni yeni nöron ayıran beynimin olur olmaz salgılattığı densiz hormanlarım yüzünden, farkında olmadan Hande ablamız ve beyaz kısa elbiseleri için izliyormuşum meğersem ama sonraları komple olarak sevdim bu Ruhsar dizisini.Ben 80'lerin sonunda çocuk değil bebek olduğum için Ruhsar'ı izlememi yadırgamaya hakkınız yok.Ha bu arada, Cem Davran'ın kardeşi rolündeki yengeyi de sevmedim değil hani.Bazı bölümlerde daha çok severdim.Ama sonra monolog şekilde yürütemedik,verdim yolu.

Kimsin Sen?

Ruhsarın kayınvalidesinin klişe bir lafı vardı çocukluk aklımızla gülerdik."Bak Ruşen amcanın oğlu Sedat'a" , "ama Ruşen amcanın oğlu Sedat öyle mi pırlanta gibi" , "Ruşen amcanın oğlu Sedat helal süt emmiş kız bulmuş".. Ama sonraları ebemi s.kti tabi bu kavram.Çoğul haliyle "Ruşen Amcalar ve oğulları Sedatlar" ya da kısaca "Elalem"

Hafif Islak,Karanlık böyle A.cık Gibi

Dikkat ettiyseniz dizide ne saygıdeğer Ruşen amcamız ne de lavuk evladı Sedat'ı göremeyiz.Çünkü önemsizdirler.Ruşen,Sedat,Mükremin,Düriye,Can veya Melisa olmaları mühim değildir.Önemli olan 3. kişi durumunda olmaları ve bizden iyi olmalarıdır.Bir günahları da yoktur aslında farkında olmadan ve istemeden ağzımıza sıçarlar.Elalem de böyledir.Kim olduğu belli değil,karşına çıkmaz,tartaşılmaz,dayak yenmez,rahatlanılmaz..Böyle soğuk,ıslak,karanlık bişi.Ihyy tırstım yine, ürperdim bi.

Çocukluğa İniş

13-14 yaşlarımdan beri tırsarım ben elalemden.Ne olduğu belli olmayan, yanar döner, mikrop birşeydir bu.Her köşebaşında karşına çıkabilir." Anne ama sınıfta herkesin var" şeklindeki default isyana "Bize ne oğlum elalemden" , veli toplantısının akabinde "Elalemin oğlu zeki bizimki kot kafa" veya masum ama yanlış bir hareketinle yiyeceğin tokat arasındaki kısa zaman zarfında "Rezil ettin beni elaleme" tarzı formatlarda bir nevi joker gibi alehimize kullanılabilir.Ben hiçbir şekilde lehime çalıştıramadım bugüne kadar.

Dananın Kuyruğu : Pisliksizin Siz

Buraya kadar mutabıkız di mi? Lakin artık anladığım nokta şu.Benim elalem'im sizlersiniz.Gülen gözlerinizin ardında şeytanlar var sizin.Pisliksiniz siz.Benden yakışıklı, akıllı,saygılı,başarılı,şanslı,çalışkan benden daha iyisiniz.Aslan burcuyum ben kaldıramam bunları.Yumruğumla öldürür, hepinizi döverim.Dağılın lan.

Çok Güzel Hareketler Bunlar

Serdarcığım seni hayat beni de elalem yordu kardeşim.Bir şarkıda bana yapıver kanka.Bu arada bu akşam Scotch dayız unutmadın di mi?.Neyse burda reklam etme beni.Ayrı ayrı çıkalım mekandan.Çekme kardeşim!

i will be back with my hate.

2 09 Temmuz 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • oyoyyy
    oyoyyy 13 Ağustos 2009 - 22:52çok başarılı ... elalemin sözcüsü ben [ispiyonla]
  • uorequiem
    uorequiem 28 Temmuz 2009 - 11:18güzel bi tespit . nede olsa cıkı$ noktan RUHSAR :) [ispiyonla]
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...