Domuz Eti Neden Zararlıdır?

sniper654 sniper654 diyor ki;
Sanırım İngiltere'de bulunan bu arkadaş domuzun sindirm sistemi ile ilgili bilimsel verilere dayanarak domuz etinin zararları hakkında bilgi vermiş.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: domuz domuz eti sağlık zarar hayvan et
9 11 Ağustos 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • skyhawk
  skyhawk 09 Ocak 2015 - 13:42Dünyanın en aptal argümanı amk. Buna anca cahil gerzekler inanır.

  Toksinler hücrede hapsolmaz. Ayrıca sindirim sistemleri kötü değil hızlı. Bazı hayvanların dışkısını yemesini sebebi bu. Benim tavşanımda dışkısını yerdi. Tüm proteinleri ve vitaminleri hemen çözemiyorlar. Tekrar sindirmeleri gerekli. Otçul hayvanlarda geviş getirmekte bu işe yarıyor zaten.

  Ayrıca insan da yediğini 40 saatte siniriyor. Üstelik bağışıklık sistemi çoğu memeliden iyi. İnsan yiyelim o zaman.
  -1
  • ifyavuz
   ifyavuz 20 Ağustos 2014 - 10:18Ya arkadaşım ineğe çürük ot yedirsen haram mı olacak? Domuza sürekli taze ot yedirsen helal mi olacak? Din dediğin şey gayb tır zaten. Namazı kemiklerine iyi gelecek diye kılarsan ahirette nasibini alamazsın. Allah için kılarsan ancak alırsın. Domuzu da Allah için yeme işte. İnanıyorsan tabi. İlla sağlıkla alakalı bir sebebi mi olması lazım?
   +2
   • ay2666416481
    ay2666416481 14 Ağustos 2014 - 12:21LAHM yani ''ET''
    2/173,259, 5/3, 6/145, 16/14,115, 22/5,37, 23/14 ,35/12 ,49/12 ,52/22 ,56/21
    Sevgili Dostlar
    Kuranilmi Hissiyat ilmidir . Bu ilimde tüm kavramlar üzerinden aslında bunların KAVRAM manaları BİRİNCİL olarak anlatılmaz. Bu kavramların kavram manaları üzerinden bizim aslında bir nevi hissiyatımız tarif edilir. Böylece ilgili kavram İNSANın olduğu heryerde görülür ,yaşanır , yaşatılır ve yine bu şekilde de EVRENSEL hale gelir
    İşte bu kavramlardan biri de ''LAHM'' yani ''ET'' dir. Kuranilmi bilinen manada ET ile uğraşmaz LAHM denilen kavram bir insanın bir işi becerdiğinde ona ücretinin verilmesinin yanısıra onu yaptığı işin muhatabında bıraktığı memnuniyete istinaden bu muhatabın gerek eylem yada gerek söylemlerle o kişiyi ONARE etmek veya ona kompleman yada metihiyeler dizmektir.
    Bir Mumin sofrasında sürekli olarak ET bulundurmalı hem kendi yemeli ve hem de muhatablarına yedirmelidir. Çünkü ET, yiyeceklerin ŞAHıdır.
    Bir MUMİN eğer ET yemiyorsa yada yedirmiyorsa yada kendisine yedirilmiyorsa sonuçta bir işi yaparken yada yaptırırken ya gücü düşebilir yada güçten düşürebilir. Yenilecek yada yedirilecek ET, kuranilminde BAŞLICA 2 kısımda karşımıza çıkar
    1) LAHMİ TAYRİN yani KUŞ ETİ: 56/21
    Kuranilminde KUŞ yani ETTAYR deyimi yine bilinen manada KUŞ u anlatmaz.Bir insan olarak her birimizin makuliyet ve mantikiyet sınırları içinde hayatta madden yada manen yükselme yada yükselebiilme hisiyatımızı tanımlar.
    Eğer bir işi yaptığınızda yada yaptırdığınıza bu işin yapılımı esnası yada sonrası duyulan MEMNUNİYET e istinaden makuliyet ve mantıkıyet sınrları içinde karşı tarafı yada kendinizi ONARE edecek Maddi yada manevi içerikli eylem ve söylemlerde yani KÖMPLEMANlarda bulunursanız işte bu şekilde ya kendinize yada karşınızdakine ''LAHMİ TAYRİN'' yani kuş eti yedirmiş olursunuz. ÖRNEK VERELİM:
    Çocuğunuzu berbere götürdünüz saç traşı yaptıracaksınız. Berber hakikaten de çok maharetli. İş bitiminde berbere ücretini öderken ''elinize sağlık ,hakikaten de güzel oldu. maaşallah çok pratik ve ve ince ruhlu bir berbersiniz'' dediğinizde bu berbere LAHME TAYRİN yedirme girişiminde bulunmuş olursunuz ki Bir MUMİN larak bu sizin her zaman vasfınız olmalıdır. Bu berber sizin ona taktim ettiğiniz KUŞ ETİni de YERSE bu durumda sizden sonra gelen müşterilerine daha ŞEVKLİ ve MOTİVE olarak hizmet verecektir
    Nitekim 56/21 de Yüce rabbimiz ,Cennetteki kullarına işte bu tanımlama çerçevesince KUŞ ETİ yedireceğini söyler. Cenabı allah, KUŞ ETİni tüm muminlere hem dünyada hem de ahiretteki cennette nasip eylesin
    2) LAHME HINZİYRİN yani DOMUZ ETİ:; 2/173, 6/145 , 5/3
    Kuranilminde DOMUZ yani ''HINZİYR'' deyimi de bilinen manada DOMUZu anlatmaz. Bir insan olarak her birimizde aslında BULUNMAMASI gereken İBLİYSvari bir hissiyatımızı anlatır. Buna göre DOMUZ demek bir insanın kendisine yapılmasını istemediği yada istemeyebileceği bir eylem yada söylemi MENFAAT elde etmek için başkasına yapabileceğinin gayet normal olarak karşılanması gerektiği yönündeki hissiyattır
    Eğer bir işi yaptığınızda yada yaptırdığınıza bu işin yapılımı esnası yada sonrası duyulan MEMNUNİYET e istinaden makuliyet ve mantıkıyet sınrları DIŞINDA ve MENFAAT elde etmek için karşı tarafı yada kendinizi ONARE edecek Maddi yada manevi içerikli eylem ve söylemlerde yani KÖMPLEMANlarda bulunursanız işte bu şekilde ya kendinize yada karşınızdakine ''LAHMİ HINZİYRİN'' yani Domuz eti yedirmiş olursunuz.. ÖRNEK VERELİM:
    Çocuğunuzu berbere götürdünüz saç traşı yaptıracaksınız. Berber hakikaten de çok maharetli. İş bitiminde berbere ücretini öderken ''elinize sağlık ,hakikaten de güzel oldu. maaşallah çok pratik ve ve ince ruhlu bir berbersiniz, Aslında sizin hakkınızı yiyorlar ,sizin yeriniz burası değil siz kralların, kraliçelerin özel berberi olmalısınız, dünyada sizin bir benzeriniz yok '' dediğinizde bu berbere LAHME HINZİYRİN yedirme girişiminde bulunmuş olursunuz. Bu yaptığın Eylem ve söylem hem yapan kişi olarak size ve hem de eğer YİYECEKSE bu berbere KURANİlminde kesin olarak HARAM kılınmıştır Bu berber eğer sizin ona bu şekilde taktim ettiği DOMUZ ETİni YERSE bu durumda sizden sonra gelen müşterilerine onları AŞAĞILIYARAK davranacaktır. Çünkü kendisi artık KENDİNCE sıradan insanlarla uğraşamayacak kadar YÜCE dir.
    Sevgili dostlar.
    Tüm sofralarımızda ETi özellikle de KUŞ ETİni ihmal etmeyelim Yani bize sofra hazırlayan eşlerimizi yada annelerimizi '' karıcığım yada anneciğim ellerine sağlık, çok güzel olmuş, allah sana dert , zeval vermesin '' şeklinde ONORE edelim
    Sevgili dostlar.
    KURANİLMİ bilinen DOMUZ ETİ yenilmesini YASAKLAMAZ. Bunları insanların Kültürlerine bırakır. İsteyen mumin yer isteyen yemez. Ancak , Misal olarak eğer bir ALMAN yada İNGİLİZ yada FRANSIZ bir mumin bilinen manada DOMUZ ETİ yiyorsa asla ve asla günah kazanmaz. ve Mumin olduktan sonra da Domuz etini yemeyi terketmek zorunda değildir.
    Asıl günah DOMUZ ETİ nin KURANİLMİ şeklinde yukarıda 2. ci şıkda ,Hissiyat ve DAVRANIŞlarımızda OLMAMASI gereken İBLİYSVARİ bir yaklaşım olduğuna iman etmememiz ve iman etsek bile bunun gereğini yapmamamız ile oluşacaktır.

    Rabbimiz Cümle MUSLUMANları DOMUZ ETİnden SAKINDIRSIN.

    Çünkü o hakikaten de bir PİSLİKtir. 6/145 ( Feinnehu RİCSÜN)
    -4
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...