Feysbuk Enstantaneleri

( Açıklama )

Evet artık kabullenmek gerek ki neredeyse her iki kişiden beşinde facebook hesabı mevcut. Bu nasıl matematik dediğinizi duyar gibiyim e bi kişinin 2-3 tane hesabı olunca mecburen öyle bi denklem çıkıyo ortaya.Evimizin neşe kaynağı bu site şimdiden monotonlaşmaya başladı bile. Bu yazıda daha çok klasikleşen , klişeleşen kıssaca boku çıkan yorumlardan bi derleme ve değerleme şeyettim.

(Tespit)

- Kanka nerelerdesin lan hayırsız ? ( cvp. Daha dün görüştük ya lan )

-Seni burda da buldum benden kaçıcaını mı sandın ? :) ( muhtemelen ilkokuldan zamanında pek yüz verilmeyen şimdi makyaj diye bişeyle tanışıp sokakta bir iki laf yiyerek öz güveni yerine gelmiş kızkurusu tipi)

-Selaam tanışalım mı ? ( her önüne geleni ekleyip ortam kurma peşinde olan bu tipin arkadaş listesi bin kişi ve üzeridir )

-Tadının mı bakıym beni bil bakalım ben kimim ? ( dayı sen de mi ya :S )

- Bu fotoda çok güzel çıkmışsın canım ( aslında güzel filan değildir ama içlerinden en yorum yazılası da odur cevapsa '' thxx cnm o senin güzelliin''dir )

- (Muhtemelen fotoğraf sahibinin gülümsediği bi poza) Çok tatlısın bitanem ee kimin kankası ( bu yorumun sahibi herşeyden kendine bi pay çıkarma uğraşında olan ve malesef arkadaşı kadar popüler olmayan yavrucak)

- (Fotoğrafta kendisi ve fotoğraf sahibinin yer aldığı bir fotoya yorum olarak ) Ne günlerdi ama demi kanka yaa ( arkadaşı bunu artık pek sallamadığından, eski günlerde hiç olmazsa arada bi çaldırıyodun şimdi hiç sallamıyosun öle olsun bakalım hıh anlamına gelen yorum biçimi şimdilerde pek arkadaşı olmadığından g.t gibi ortada kalmış kişilerin tercih ettiği bir veryansındır)

- ( Bir albüme konulan aile fotoğrafına ) Annem burda çok tatlı çıkmış demi kardeşim ? ( aynı evde yaşayan bir kardeşin diğer bi kardeşe pc sırası geldiğinde yaptığı yorum )

- Hafız bu resim süpermiş devamını bekliyoruz paylaşım için eyv. +rep ( henüz forum mantığını üzerinden atamamış bi birey )

Olsun ! Ben genede seviyorum hepinizi kucaklıyorum en içten duygularla hadi sarılalım şimdi birbirimize.
Freyzan

Freyzan Freyzan diyor ki;
Kategori: Tespit
Etiketler: sosyal ağ feysbuk facebook
11 07 Ağustos 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • susiria
  susiria 26 Eylül 2009 - 00:33 eskiden insanlar özel hayatlarını başkalarından saklamaya çalışırlardı,şimdi başkalarının gözüne sokmak için birbirleriyle amansız bir rekabet içindeler.Hiç tanımadıgım bir şahıstan "heyy nbr bro tnşlm mı?" diye mesaj geliyor,resimlere zoraki yorum yaptıranlar cıkıyor..Burdan "bi siktirin lan" diyorum [ispiyonla]
  +7
 • ozgundeniz
  ozgundeniz 12 Ağustos 2009 - 14:50 Ne kadar doğru bi tespit oldugunu kanıtlamak ıcın facebook'umu actım ve karsıma cıkan ılk profılde herhangı bı resme tıkladım sonuç aşagıda belırtılen konusmalarla bırebir aynı:

  -heyy musti heyy kardeşim bnmm uleyn ayrılmadık okul sonra dersane korkuyorum üni cıkarsın biyerde sedaaaa die hehe şaka eksik olma emi :)
  -hehe ii bee ole olsun cıkmam korma karsına bızı marmaraya almazlar zaten ama cıkısta karsına dıkılır seda seda derım ondan kor işte:))saka bı yana sen bana bunca sene hem arkadaslık hem ablalık yaptın saol sen eksık olma emi :)
  -GüzeL çıkmışın amca oğLu :))
  -kardeşim fazla sert bakmışsın biraz
  -yok adas tatlı bı basıs atalım dedık ole olduu:):)


  tepıtı alkılayarak saygılarımı sunuyorum..
  [ispiyonla]
  +4

Tüm Yorumlar

 • hayvan herif
  hayvan herif 17 Şubat 2010 - 20:13feybuku hiç kullanmadığım halde kafama ortalama 2,5 feys hesabı kakalanması ne acı bir durum. [ispiyonla]
  +2
 • pinokyovelespit
  pinokyovelespit 17 Şubat 2010 - 11:01bir de şu var: mesela kız kişi sadece bir "pist" yazmıştır,altında onlarca yorum... arkadaş nasıl bir algı sisteminiz var ki bir hecenin üstüne bu kadar muhabbet kurabiliyorsunuz? [ispiyonla]
  +1
 • ışıklı
  ışıklı 12 Şubat 2010 - 15:13bide otobüste metrobüste kızlar yanyana bitişip büsürü fotoğraf çekiyolar sora bagıra bagıra kısaaaaam bak tam feyliiik kısaaaam profile koycaaam gibi sora 100 tane resım koyuyolar otobuste ben mutfakta ben uyuyan ben (gozunu kapayıp kendı kendının fotografını cekıyo sora uyurkenmişş..:))banyoda ben arklarla ben bu arkadaş kelimesine neden ark denıyo onuda çözebilmiş degılım de:)bıde yazılar cıkıyo ayşe yılmaz ahmet keskınle ılıskıde bılmemne falan sora akrabalar görüyo aaaa mualla teyzenın kızı bırını bırakmıs ıkıncısı sıradaymıs herseyın boku cıktı artık herkesın herseyı meydanda en ıyısı hıc kullanmamak ben kullanmıyorum en azından [ispiyonla]
  +3
 • kartalizma1903
  kartalizma1903 21 Ocak 2010 - 03:51burdaki yorumlar iyi güzel de bu yorumları facebook kullanıcılarının yapması çok komik :D hem eleştirip hem de üyelikleri var. (benim yok, olmadıda!) [ispiyonla]
  +1
 • susiria
  susiria 26 Eylül 2009 - 00:33eskiden insanlar özel hayatlarını başkalarından saklamaya çalışırlardı,şimdi başkalarının gözüne sokmak için birbirleriyle amansız bir rekabet içindeler.Hiç tanımadıgım bir şahıstan "heyy nbr bro tnşlm mı?" diye mesaj geliyor,resimlere zoraki yorum yaptıranlar cıkıyor..Burdan "bi siktirin lan" diyorum [ispiyonla]
  +7
 • Stiff
  Stiff 02 Eylül 2009 - 15:14Bir de şey mevcut ;

  İki kişi konuşur
  Şemsettin:"Ayyy kanka çok süper çıkmışsın bu fotoda,bakışları keees"
  Şukufe:"Saaaaol kankam yanımda sen varsın diyedir hehe"

  Üçüncü ve malum şeyi yiyesi kişi çıkar yırtık dondan :
  Remzi: "Eee kim çekti fotoğrafı (H)"

  gibi.
  [ispiyonla]
  +2
 • ozgundeniz
  ozgundeniz 12 Ağustos 2009 - 14:50Ne kadar doğru bi tespit oldugunu kanıtlamak ıcın facebook'umu actım ve karsıma cıkan ılk profılde herhangı bı resme tıkladım sonuç aşagıda belırtılen konusmalarla bırebir aynı:

  -heyy musti heyy kardeşim bnmm uleyn ayrılmadık okul sonra dersane korkuyorum üni cıkarsın biyerde sedaaaa die hehe şaka eksik olma emi :)
  -hehe ii bee ole olsun cıkmam korma karsına bızı marmaraya almazlar zaten ama cıkısta karsına dıkılır seda seda derım ondan kor işte:))saka bı yana sen bana bunca sene hem arkadaslık hem ablalık yaptın saol sen eksık olma emi :)
  -GüzeL çıkmışın amca oğLu :))
  -kardeşim fazla sert bakmışsın biraz
  -yok adas tatlı bı basıs atalım dedık ole olduu:):)


  tepıtı alkılayarak saygılarımı sunuyorum..
  [ispiyonla]
  +4
 • th4m 1 coyote
  th4m 1 coyote 10 Ağustos 2009 - 05:33ben birde facebook gruplarına değinmek istiyorum ..sağ üst tarafta reklamı yapılan grup isimlerinden birkç tanesini söylemeden gecemicem tabi ; "Dr outhger artık Doçent olsun diyenler" , "Durduk Yere 1,000,000 olalım" vs gibi birsürü absürt grupların paralelinde Facebooku Msn gibi kullananlar vs. vs... [ispiyonla]
 • Mpegav
  Mpegav 10 Ağustos 2009 - 04:11Olur olmadık yerde 46 tane fotograf çekinmek, hepsini Facebooka koymak nasıl bir hırsın, nasıl bir azmin ifşaatidir, müteahhidi kimdir.Fotograflara gereksiz yalak yorumlar yazan goygoycularıda unutmamak gerek. İngilizceyi unutturan ingilizce hocamın masanin üzerine koyduğu vesikalığın fotosunu çekip koymasını da gördüm facebookta... [ispiyonla]
  +3
 • Freyzan
  Freyzan 10 Ağustos 2009 - 03:58sizin etiket olduğunuz yerde fiyatı biz belirleriz gibi haşin bi tepki bile verirler korkarım ..( bu arada yazımın yayınlandığını bilmiyordum tam umudumu kesmişken bu aşkımı yeniden yeşirtenlere bak yeşil yeşil diyorum ) [ispiyonla]
  +2
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...