MİT Efsanesi Hiram Abas Nasıl Öldürüldü - Bay Pipo

bactery bactery diyor ki;
MIT'in asi çocuğu Hiram Abas nasıl öldürüldü? Ölümündeki gizemler nelerdi?

Mustafa Hiram Abas (1932, İstanbul - 26 Eylül 1990, İstanbul).

1932'de İstanbul'da doğdu. Müfettişlik görevinden sonra yedek subay olan ve MİT'te çalışmaya başlayan Hiram Abas 12 Mart döneminde MİT'te etkin görevlerde bulunan Abas, 1978'de Namık Kemal Ersun'un tasfiyesiyle ilişkili olarak kendi isteğiyle emekliye ayrıldı.

1983'te ikinci kez MİT'e dönen Abas, 1988'de yayımlanan MİT raporu olayında sorumlu görülerek, raporu kaleme alan Mehmet Eymür'le pasif göreve alınmak istenince, ikinci kez teşkilattan kendi isteğiyle ayrıldı. Korkut Eken ile abi kardeş, eski MİT müsteşarı ve korgeneral Mehmet Fuat Doğu ile baba oğul ilişkisi içinde olduğu çeşitli kitaplarda belrtilmiştir.

Amerikan silah firmalarının Türkiye temsilciliğini yapan bir şirkette çalışırken 26 Eylül 1990 sabahı işine gitmek için yola çıktığında uğradığı suikastta yaşamını yitirdi. Evinin yakınlarında, belediye işçisi gibi giyinmiş kişilerin açtığı çapraz ateşin ortasında kalan Abas, olay yerinde öldü. Cinayeti DEV-SOL üstlensede, Hiram Abas'ın faili meçhul davası tozlu raflarda çürüyüp gitmiştir.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: mit hiram abas Bay Pipo aslan akbey
17 22 Aralık 2013
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

Tüm Yorumlar

 • udsar
  udsar 16 Aralık 2014 - 06:51olum bu adamın adı neden hiram lan, yahudi istihbaratına sızmak için falan mı? [ispiyonla]
 • gaffari
  gaffari 15 Aralık 2014 - 23:18Gugıla şunu yazın, bunu yazın diyen angutlar, o gugıla Davut yazın, Süleyman yazın, Yakup yazın...Ulan bu halkın yarısı zaten Yahudi mitolojisine ait isimler taşıyor. [ispiyonla]
 • kemalkılıcdaroglu
 • kemalkılıcdaroglu
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 22 Aralık 2013 - 23:031)Hiram, masonların efsanevi lideri, Kudüs Süleyman tapınağını yapan mimardır. (Kuran'a göre Hazreti Süleyman bunu cinlere yaptırmış, Süleyman ölünce yarım kalmıştır. ) Bu ismi de ona bir mason olan dedesi koymuştur.
  2)İstihbaratçı olarak şöhreti, İsrail'e karşı direnen ve ona Türk olduğu için gücenen Müslümanları öldürerek ve öldürterek kazanmıştır.
  3)Şişik egosu yüzünden hem kendini, hem de pek çok MİT ajanını deşifre etmiştir. CIA'nın Atina büro şefi vardır, bunun gibi geberen. Turist otobüsleri Atina'da evinin önünde durur ve burası da CIA Atina şefinin evi derlermiş. 17 Kasımın ilk öldürdüğü şahıs.
  3)Kurtlar Vadisinde Abbas (Arapça arslan demektir) Ustaoğlu (Hiram'dan hatırlayın), ya da Abbas Usta (Abbas, peygamberimizin amcasının adıydı) yere göğe konulmamış, sözüm ona illuminatiyle mücadele ettirtilmiştir.
  4)Yahudi komşunu linçten koruyanı Yahudi ilan eden, mezarlıklarda Sebataycı arayan sağcıların bu aşağılık pisliği övme çabaları nedir?
  [ispiyonla]
  +1
 • trezeuget
  trezeuget 22 Aralık 2013 - 20:55"abas, birleşik amerika devletleri'nde gizli operasyonlar alanında eğitildi ve bir mit ajanı olarak ilk kötü ününü beyrut'ta, 1968 ila 1971 yılları arasında israil gizli servisi mossad ile işbirliği içinde çalışarak filistinliler'e ( - "filistin halkına" olarak da okuyabilirsiniz) karşı başarılı bir şekilde uyguladığı sayısız kanlı saldırı ile elde etti. sabahattin savaşman, eski mit müsteşar yardımcısı, duruşmada bunu doğrulayarak şunları da ekliyordu " (abas) lübnan'da cia ile ortak yürütülen operasyonlarda yer alan, onlardan yüklü ücret ve ikramiyeler temin eden, filistin kamplarındaki solcu gençleri hedef alan ve faaliyetlerde gösterdiği başarı sonucu mükâfatlandırılan bu kişi (...)". türkiye'ye dönüşünden sonra, cia ile yakın ilişkileri sayesinde mit hiyerarşisi içinde hızla yükselen abas; cia tarafından elde tutulmaya|çalıştırılmaya ve hassas terör operasyonlarına ( - şirket|cia tarafından) dahil edilmeye devam edildi. öyle ki, akıl hocası cia istasyon şefi duane clarridge italya'daki cia istasyonunun başına atandığında dahi, abas'ın kariyeri durmaksızın devam etti. clarridge, başkan ronald reagan ve cia şefi bill casey'e doğrudan bağlı olarak çalıştığı 1981'de dahi abas ile olan iletişimini kesmemişti." [ispiyonla]
  +1
 • siane21
  siane21 22 Aralık 2013 - 19:28google görsellere hiram yazın. [ispiyonla]
  +2
 • gözyaşları ve marmelatlar
  gözyaşları ve marmelatlar 22 Aralık 2013 - 18:22mucittin okudun mu da kitabı artistlik yapıyorsun? Gerçi hayatında 500 sayfa okudun mu diye mi sorsaydık? [ispiyonla]
  +2
 • arakli
  arakli 22 Aralık 2013 - 16:42Bay Pipo film olsun isterdim ama kitabı beyaz perdeye tam olarak uyarlamak Türk sinemasın bütçesini baya bi zorlar..

  Alttaki yoruma cevaben Mit ile CIA arasında doğrudan bir ilişki yoktu o zamanlar. Mit'in birimi olan Özel harekat merkezi ile CIA çok yakındı..
  [ispiyonla]
  +1
 • zamazingooo
  zamazingooo 22 Aralık 2013 - 16:36Mit tamamen CIA'nın Türkiye'deki koludur. 80 darbesinde yapılan tüm işkence yöntemleri, CIA'nın Latin Amerika'daki tecrübelerinin kopyasıdır. [ispiyonla]
  +2
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...