Buzdan Kamyonet Yapmak 2

SiNeKKaTiLi SiNeKKaTiLi diyor ki;
Kanada’nın doğusu, tarihinin en kötü buz fırtınalarıyla mücadele ederken, buzdan bir kamyonet fikri ironik olabilir. Buzdan heykel üzerine uzman Iceculture ve mağazalar zinciri Canadian Tire şirketleri 6803 kg’lık buzdan kamyonet üretti. Daha önce yapılan havayla çalışan Lego arabası gibi eşsiz bir icat olan bu araba, 2005 Chevrolet Silverado 2500 HD şasisi üzerine oturtuldu. Bronson Line Otomotiv Ltd ve Pick Me Productions’dan buz heykeltraşları tarafından yapılan buzdan kamyonet oldukça soğuk ve güzel gözüküyor.

6803 kg’lık devasa cüssesinin 4989 kg’ı sadece buzdan oluşuyor. Orjinal modele benzeyen bu modelde kaporta aslında buzdan oluşuyor. Araç Bronson otomotiv tarafından motor genişliği ve yüksekliği azaltıldı. Ayrıca Pick Me Productions bu buzdan şasiyi destekleyecek özel bir çelik kafes tasarladı. Sonrasında ise reklam amaçlı üç adet buz kamyonu üretildi.

Egzos ve motor sıcaklığının buzu eritmemesi için özel bir önlemler alındı. Egzosun dışarıya yeterince sıcaklık atabilmesi için fanlar yerleştirildi ve aracın buzu korundu. Buz parçalarını düzgün kesmek için CNC ve su kullanılarak istenilen parçalar elde edildi.

Canadian Tire farklı şasiler üreterek bunları prototip, reklam ve diğer ticari amaçlar içinde çalışan bir model olarak üretti.

Reklam çekiminden sonra ise kamyonet demonte edilerek, Iceculture’ün Hensall’ daki stüdyolarına gönderildi. Ekip 24 saatten az bir sürede kamyoneti tekrar bir araya getirerek Guinnes rekorunu kırmaya çalışacak. Eğer bu araç 1,6 km’den fazla giderse Guinnes Dünya Rekorunu Kırabilir. Ekip arabanın erimesinin 40 saatini çekerek ilginç bir videoya da imza atmış. Tabi güzel bir reklam filmi olmuş.Reklamda eliminator adlı özel bir akü tanıtılıyor.

Umarım bu buzdan kamyonetin erime videosu sizi de büyüleyecektir.

Kaynak : http://www.gizmag.com/canadian-ice-truck/30263/
Kategori: Sanat
sitene ekle
Etiketler: Araba Kamyonet Buzdan araba buzdan kamyonet
5 03 Ocak 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • trueogre
  trueogre 04 Ocak 2014 - 04:505 dk. çalıştır da motor ısınsın.
  +2
  • burkay3376
   burkay3376 03 Ocak 2014 - 15:12affetmem ben, bunu bile deviririm
   • alucrali
    alucrali 03 Ocak 2014 - 10:28Sibiryadan izleyenlerin hiç ilgisini çekmemiştir kesin
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...