Gezi Şehitleri ve Anneleri

adoneksus adoneksus diyor ki;
Tüylerim diken diken oldu.

'Senin polisin değil, bizim çocuklarımız destan yazdı! Bu coğrafyanın en yüce destanlarından birini yazdı.'
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: ali ismail korkmaz ethem sarısülük ahmet atakan berkin elvan hasan ferit gedik
66 24 Mart 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • makrofon09
  makrofon09 24 Mart 2014 - 17:23gözlerimi nasıl kaçıracağımı şaşırdım.. [ispiyonla]
  +19
 • devilsadvocate
  devilsadvocate 24 Mart 2014 - 17:45@ay444475623 Senden tek ricam var ''Muhafazakar'' bir partinin bakanı Allah'ın indirdiği Kuran ile bakara-makara,her cuma bir ayet sallıyorum diyerek Kuran'ı aşağılaması ne derece doğru ve neden başbakan ve ak partili milletvekilleri tarafından bir kez bile kınanmıyor bu ikiyüzlülük değil mi ? Ayrıca ister ateist ister müslüman ister hristiyan olsun 19 yaşındaki bir çocuğun sokak ortasında tekme-tokat dövülerek öldürülmesi doğru bir şey mi ? ''Yaratılanı severiz yaratandan ötürü''her mitingde söyleyen bir başbakanın Solcuları ateist,terörist,dinsizlikle suçlaması başbakana yakışan bir hareket mi? [ispiyonla]
  +15

Tüm Yorumlar

 • heretiksufii
  heretiksufii 30 Mart 2014 - 00:51evlatlarınızla gurur duyun analar.. evlatlarnızla şeref duyun..onlar birer kahraman..onlar birer yigittir..ruhları şad olsun..mekanları ziyalansın..birbirinden güzel birbirinden temiz yüzlü güzel analar..bizlerin de annesisiniz..ellerinizden saygıyla öpüyorum. [ispiyonla]
  -1
 • dogus
  dogus 26 Mart 2014 - 16:59Söyleyecek birşey yok aslında..

  Bir milletvekili, Avrupa Parlamentosu'nda yapacağı konuşma öncesi, RTE'nin miting meydanlarında Berkin Elvan'ın annesini yuhalatmasının ardından ''ne yapmalıyım?'' diye soruyor kendine ve Gezi Direnişi'nde polis şiddeti ve ''emri ben verdim!'' diyen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan talimatıy ve polis şiddetiyle evlatlarını kaybeden analarla röportaj yapıyor.

  AP topluluğuna yapacağı 10 dakikalık konuşma için 9 dakikalık bir kısa belgesel hazırlatıyor ve ''kederli anaların söyledikleri benim söyleyeceklerimden daha önemli.'' diyerek Avrupalı parlamenterlere filmi iletiyor.

  Çok da iyi yapıyor. Büyük kadınsın Şafak Pavey..

  not: Şafak Pavey Medeni ve Mehmet'in aileleriyle görüşemediklerini ve konuyla ilgili ''Medeni ve Mehmet bizim kusurumuz, iki günde ulaşabildiğimiz anneleri çektik. Filmi yerel seçimlerden sonra genişletip yeniden yapacağız.'' şeklinde resmi sayfasında açıklamada bulunmuş.

  ---

  ŞAFAK PAVEY’İN FİLM HAKKINDAKİ MESAJI:

  Kendi hazırladığım ve "şiddet mağduru çocuklarının sonsuz matemini tutan kadınlar"la yaptığım görüşmeleri içeren 'ANNE' filmini, Avrupa Parlamentosu'ndaki söz hakkımdan vazgeçerek, konuşma süremi milletvekillerine annelerin kederini izleterek kullandım.

  Annelerin kederine biraz olsun ortak olabilmek adına...

  --

  ŞAFAK PAVEY’İN AVRUPA PARLAMENTOSU’NDA FİLMİ TANITTIĞI KONUŞMASI:

  ''Toplumumuzda kadın şiddetin mağdurudur. Aynı zamanda şiddet mağduru çocuklarının sonsuz matemini yine kadınlar tutmaktadır.

  Kadınlarımızın on yılda geldiği yere küçük bir fotoğraf koymak istedim. Rakamlarla değil hayatla.. Size bir kesim pervasızca, utanmazca halkın hakkını kendi muazzam refahı için çalarken; buna itiraz ettiği için öldürülen gençlerin geride bıraktıkları kadınları hatırlatmak istedim.

  Zaten eğer kadın konuşacaksak daha başka neyi söyleyebiliriz ki!

  Ulaşamadığım için acısını buraya taşıyamadığım annelerden özür diliyorum. Ama biliyorum ki izledikleriniz onları da temsil ediyorlar.

  Şafak Pavey

  (20 Mart 2014 - Brüksel AB Parlamentosu)
  [ispiyonla]
  +2
 • kurmalı_saat
  kurmalı_saat 26 Mart 2014 - 09:44Hepsinin hesabı sonuna dek sorulmalı.
  Ama şehit ne allah aşkına?
  [ispiyonla]
 • birikincisi
  birikincisi 26 Mart 2014 - 08:30Ağlamaktan kaçınıyorum..
  O gençler nasıl abilerimiz kardeşlerimizse sizler de bizim annelerimizsiniz. Ağlamayın annem gurur duyun.
  [ispiyonla]
  +1
 • Harakiri157
  Harakiri157 26 Mart 2014 - 02:32Şehit derken? [ispiyonla]
  -5
 • ay4095924067
  ay4095924067 26 Mart 2014 - 02:01leone binlerce sehit dedin ya iki aya apo çıkınca anlatırsın yine ... [ispiyonla]
 • Kanat Darbeleri
  Kanat Darbeleri 26 Mart 2014 - 01:32beyler bayanlar, lütfen her önünüze gelene şehit demeyiniz. şehitlik mertebesi bu kadar ucuz birşey değil. bakın onlar iyiki öldü falan manasına getirmiyorum fakat o yolda ölenler şehit değil cesettirler. bu gün bende ölsem bende cesedim. bu kadar düşmeyin. [ispiyonla]
  +2
 • mba06
  mba06 26 Mart 2014 - 01:03ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi..boşa kendinizi kandırmayın [ispiyonla]
  +3
 • hafizdurruti
  hafizdurruti 25 Mart 2014 - 20:33ulan iki tane kitap kapağı açıp okumuşluğunuz olsa dünyanın her yerinde, her kültürde şehit kavramı olduğunu bilirsiniz ama o kadar yoz o kadar öküzsünüz ki şehitlik kavramını sadece yobaz sünni islam militanı olunca kabul ediyosunuz. dünyadan haberiniz yok vesselam.

  anarşist kötü bişey mi acaba bir araştır. dünyanyı sürdürülmesi imkansız politikalarla uçuruma sürükleyenler anarşistler değil sizin gibi sistemin çarklarına dişli olan karaktersiz piyonlardır.
  [ispiyonla]
 • bicare
  bicare 25 Mart 2014 - 10:14Şehit mi?

  Ya bi yürüyün gidin, devletin polisine taş atan, molotof atan, DHKP/C'ye üye olan ancak cehennemde yanar, şehit arıyorsanız göğsünde ay yıldızı taşıyan bu vatan için binlerce can feda eden emniyet teşkilatı ve silahlı kuvvetlere bakacaksınız. Bunlar olsa olsa anarşist olur.
  [ispiyonla]
  -6
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...