Altıma Saçmalayacağım - Alkışlarla Yaşıyorum

Altıma Saçmalayacağım

- La Fontaine, masalları ile bir neslin bilinçaltını yağmaladı. Neymiş karınca gibi stokla, sonra yazın dans edene, karı kız peşinde koşana bir ton artizlik yap. Yani Ezop efendi diyor ki: Stokçuluk yapın, karaborsa işine girin ve dans edip eğlenmeyin, ot gibi adam olun. Ezop akıllı olsun.

- ‘Kadın olsam x’ e verirdim lan’ gibi bir kalıbın kullanımına şahit olmuşsunuzdur.Oysa kadın olana kadar gay olsan çok daha kolay olmaz mı? ‘Gay olsam burus vilıs’ a veririm’ desen incilerin mi dökülür? 'Uzaklarda arama, çünkü sen içimdesin' şarkısı bu arkadaşlara gitsin o zaman. Bu arada şarkı da fenaymış.

- twitter diye bir zımbırtı dünyayı ele geçirdi. Olay 140 karakterle o an ne yaptığını söylemekten ibaret. Tabi siz 140 karakterle roman yazarsanız reddetmiyor. Ünlülerin de burada hesapları var ve hayranları bu kişinin ne yaptığını takip ediyorlar. Keşke Şebnem Ferah twitter hesabı açıp ‘artık sike sike kısa cümleler kuruyorum’ diye tivitlese. (her bir mesaja tivitlemek deniyor, google it gibin) Hastası olurum, göbek pamukçuklarını yalarım.

- Evde sigara içtiğim için kendime 69 tl ceza kestim, makbuz istedim. Makbuz veremediğim için uyardım. ‘Bir daha olmasın len’ dedim. Tam bir ipnetor.

- Atanalırspor sisteminin olduğu mahalle futbolu devam ettikçe dünya çapında forvetimiz olmaz. Gençler kaleye şut çekmekten korkuyorlar, ta ebesinin nikahına gidiyor top. Bir de ‘aynı hızla aynı hızla’ var ki şimdi bile aklıma gelince tüylerim ürperdi.

- tak-ma-ya-cak-sın, tak-a-ça-cak-sın, öl-dür-me-ye-cek-sin.

- 3G olayıyla birlikte ülkede çok şey değişti. En önemlisi ‘Merak negzel şey, negzel şey merak’ cümlesi hayatımıza girdi. Oysa biz yıllarca başımıza gelen kötü olayları hep iki şeye bağlardık ki bunlardan birisi de meraktı. (holivud filmlerinde aptal seyirci de anlasın diye yazılan gereksiz diyaloglara benzemesin diye diğerini söylemiyorum.) Bu değişim aklıma yattı yani hoşuma gitti.

- ''ars longa vita brevis'' yani sanat uzun, hayat kısa. Bu sözü söyleyip kız tavladığım gün geldi aklıma, daha onyedi onyedi onyedi onyediydim.

- İngilizcede ‘i mean’ diye bir kalıp var. Yani demek istiyorum ki gibi bir şey ve kendisi ağzı biraz yavşatarak ‘aymin’ diye okunur. Tüm ortaokul ve lise hayatımda her tahtaya kalkan iki cümlede bir ‘aymin’ diyordu ve ben ‘amin’ dediklerini düşünüyordum. Buna kesinlikle bir anlam verememekle birlikte, utancımdan ‘ne demek lan bu ‘aymin’ diye de soramadım. Lisenin son senesinde olayı kendi kendime çözdüm. Sabrımın ödülünü aldım ve ilk tahtaya kalktığımda ben de iki cümlede bir ‘i mean’ dedim. İşte ‘ulan çözdün sen bu İngilizceyi’ dediğim an o andır.

- Haftanın ilk günü pazartesi diyorlar. Nahımı yesin onlar. Pazartesi nedir? Pazarın ertesi. Yani demek ki pazar, pazartesinden önceki bir gün. Eee cumartesi de cumanın ertesi olduğuna göre neymiş haftanın ilk günü cumaymış. Hangi ara katakulliye getirip pazartesi ilk gün yapıldı bilmiyorum ama dil bilimi yanılmaz. İşte ben bu sebeple hep ‘cuma sendromu’ yaşarım, İçime sıkıntılar gelir, pis pis öğürürüm.

- 18 yaşıma kadar arkadaşlarımdan ayrılıp akşam yemeğine eve gitçeğimde arkadaşlarıma ilerden ‘ iyakşamlar, tavşanlar’ diye bağırdım. Onlar ne demek istediğimi anlıyorlardı. Bir çocukluk böyle leşliklerle geçti.

Haftanın Gereksiz Bilgisi:

Osmanlı döneminde, insanlar küfür edeceklerinde küfüre dilleri varmadığı için, o küfürün "Ebced" hesabındaki karşılığını söylermiş. Misal ibne kelimesi ebced hesabına göre 58 sayısına denk geldiği için "Höt 58'in evladı' derlermiş.31 çekmeye ise o dönemlerde "el çekmek" deniliyormuş. El kelimesinin ebced hesabında karşılığı da 31. Yani elif (1) ve Lam (30). Bu ikisini de toplayınca 31 ettiği için malum eyleme '31 çekmek' demişler. Fakat bu teori benim aklıma yatan teori değil. Onu ise haftaya 'şok şok şok' kıvamında açıklayacağım.

Görüşürüz Tavşanlar

Altıma Saçmalayacağım Yazıları: http://bit.ly/9BmoJo

Tüm Yazılarım: http://bit.ly/cw6pZQ

http://www.twitter.com/mesutbahtiyar

21 05 Ekim 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • _ultraslan_
  _ultraslan_ 05 Ekim 2009 - 08:58 Sekiz çocuk toplanır amerikan kale maç yapardık akşamları,ne zaman ezan okunsa annem bağırırdı balkondan hadi içeri ezan okundu yemek yiyeceğiz diye.Çocuktum ama biliyordum ezan okununca yemek vakti değilde,namaz vakti olduğunu,ama genede karşı gelmezdim anneme paşa,paşa giderdim eve.Her seferinde aynı şey olurdu arkadaşlara hadi iyi akşamlar derdim onlarda ;Kovalasın seni tavşanlar derdi,biliyordum sen benim çocukluk arkadaşımsın Mesut Bahtiyar. [ispiyonla]
  +11
 • Kosecki
  Kosecki 05 Ekim 2009 - 15:21 ayrıca m.bahtiyarın bir mizah dergisinde yazdığını düşünüyorum ben.ciddiyim. [ispiyonla]
  +7

Tüm Yorumlar

 • huysuzsirinnnn
  huysuzsirinnnn 19 Haziran 2012 - 17:39çok başarılı diyorum :)) [ispiyonla]
 • breakpoint
  breakpoint 13 Temmuz 2011 - 22:31ilk paragraf bana cem karaca nın "işçisin sen işçi kal" şarkısını anımsattı. [ispiyonla]
 • realnone
  realnone 11 Aralık 2009 - 07:18Baya güzel güldüm mesut bahtiyar, gerçekten teşekkür edilesi bir yazı olmuş. Güzel tespitlerin ardı arkası kesilmemiş. 3G'den bahseden 7.maddedeki alıntı harikulade olmuş. [ispiyonla]
  +1
 • assmange
  assmange 12 Kasım 2009 - 23:41bu 31 olayını herkeze anlatcam millet bilgilensin yahu.sora 31 kere şey yapmışta mı olmuş ondanmı ismi 31 demesinler.
  dışlıcaklar beni ama olsun katlanmak lazım,bilgi bu borumu.
  [ispiyonla]
  +1
 • tikkyboy
  tikkyboy 03 Kasım 2009 - 23:13hep merak etmişimdir niye 31 diye, kimse de bilmezdi niye 31 çekmek derler, artık niye 31 dendiğini biliyorum, bilgilerinle aydınlattın bizi mesust bahtiyar... [ispiyonla]
  +1
 • lionminister
  lionminister 13 Ekim 2009 - 03:52eli öpülecek adamsın mesut bahtiyar. [ispiyonla]
  +1
 • truth
  truth 06 Ekim 2009 - 18:05beni hep kaleye geçirirlerdi, en büyük çocukluk travmam budur. ühühühü [ispiyonla]
  +3
 • bagirmayacaktinanton
  bagirmayacaktinanton 06 Ekim 2009 - 01:49ben futbol olayına şöyle yaklaşmak istiyorum.mahalle maçlarında kimse kaleye geçmek istemezdi en tırt oyuncu zorla kaleye geçirilirdi.bu yüzden rüştüye yumurta volkana jöle atmayın bu ülkeden kaleci çıkmaz [ispiyonla]
  +5
 • davulbaz
  davulbaz 05 Ekim 2009 - 23:39mesut, nen var kuzum?? [ispiyonla]
  +3
 • miko
  miko 05 Ekim 2009 - 22:5931 olayının mantığı kavrandı görev tamam. herşey belirginleşince daha da güzel oldu lan hayat. çok şükür. [ispiyonla]
  +4
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...