Kıçına Broadway Tamponu Çarpan Gülnaz'ın Dramı

zabalayn zabalayn diyor ki;
Öncelikle klip yeryüzündeki herkesin "pavyoncu" olduğu bir alternatif dünyada geçiyor. Yaşadığı acıların ruhunda bıraktığı derin izleri, yüzüne yaptığı makyajlarla kapatmaya çalışıp en sonunda makyaj bağımlısı olan Gülnaz'ın hikayesidir bu izleyecekleriniz.. Egzantrik rüya sahneleri ile bir Lynch, bir Fellini havası yakalayan.. İlginç kurgu tekniğiyle Tarantino'ya selam çakan, Alice harikalar Diyarında' dan daha ilginç bir dünya oluşturan bu klibin sanat yönetmeni Andy Warhol.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: klip dram öldüm burada gülnaz
289 23 Aralık 2009
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • soraya
  soraya 25 Aralık 2009 - 11:092 gündür toplamda 14 kez izledim, bunun 5-6 tanesinde gülme krizine girmeden bitirebildim klibi. ve sonunda bütün olayı, yani o gizemli senaryoyu, flashbackleri flashforwardları çözdüm. sucettin ayna muhtemelen senarist. yoksa bu hikayeyi kimse yazamaz. şimdi anlatıyorum, gizemi çözmek isteyenler okusun, diğerleri okumasın.
  kahramanlar: gülnaz, cipli, mektubu yazan adam ve ezel'deki dayının muadili olarak ranzadaki dayı.
  şimdi cipli adam, gülnaz'ı tanımıyor en başta. gülnaz'ın kıçına bırodvey tamponu çarptığında oradan geçmekte olan cipli "adam napıyo minnacık bebeye tartaklıyo mu" diyerekten kızı kurtarmaya gidiyor, ancak bırodveyli psikopat bıçağını çekiyo, kısa bir kılıç kalkan gösterisi izliyoruz ve bırodveyli ölüyor. ondan sonra cipli hapse giriyor ve kaderin müthiş cilvesi neticesinde gülnaz'ın daha önceden hapse girmiş olan ağabeyiyle aynı komik koğuşa düşüyor. (gülnaz en başta da çok mutsuz yürüyor, ağabeyi hapiste ondanmış meğer) koğuş ağası puantiyeli çarşaflardan ve hiç hareket etmemesinden de anlaşılabileceği üzere ranzadaki dayı. aradan yıllar geçiyor herhalde, ama hiç kimsenin tipinde değişiklik olmuyor. neyse içeride gülnazın abisi ve cipli çok kanka oluyorlar, muhtemelen gülnazın abisi gülnazdan bahsediyor ona belki ayarlamaya çalışıyo yani kıyak delikanlıya benziyor diye artık bilemiyorum, mektup yazıyo kardeşine ve yakında tahliye olacak cipliye veriyor mektubu götür kardeşime diye. sokakta kanepe atmış adamlara soruyor adresi falan, ondan sonra gülnaz'ı görüyor, tanıyor, elinden bavulu düşüyor, gülnaz'ın da güğümü düşüyor elinden. flashbackler giriyor araya. hatırlıyorlar birbirlerini. sonra neden kalıyor gülnaz'ın yanında bilemiyorum. ona bakıyor sanırım koğuş arkadaşımın bacısı diye. veya aralarında aşk filizlenmiş de olabilir ben anlamam fazla. sonra gülnaz parasızlıktan pavyona düşüyor ve cipli abi pişmiş kelle gibi gülüyor, ben orasında çok korktum. çünkü neticede koğuş arkadaşının bacısı pavyona düşmüş, insan öyle güler mi? neyse belki de o sırada gülnaz gözüne çok güzel görünüyor ve aşık oluyor gülnaz'a, yönetmen aşk duygusunu öyle iletmek istiyor. ha şu da takıldı kafama, madem cipli cinayet işleyip bu kadar kısa sürede çıkıyor, gülnazın abisinin suçu ne acaba? katliam mı yaptı da hala orada? bu da ilginç bir nokta.
  okuduğunuz için teşekkürler. öptüm. (eksi verenleri bol tükürüklü)
  [ispiyonla]
  +114
 • yumute
  yumute 24 Aralık 2009 - 10:35tutuklamayı mafya yapıyor. zaten mapus da babanın çatı katı. çilek genç odası döşemişler. [ispiyonla]
  +94

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...