Düşükler Yassıada'da - 1960 Darbesi Propaganda Filmi

keeperot7keys keeperot7keys diyor ki;
1960 Darbe'si sonrası, Demokrat Parti kadrosu büyük oranda Yassıada'da hapsedilmiş yargılanmayı bekliyordu; ama halk arasında mahkumlara kötü davranıldığına dair söylentiler dolaşmaktaydı. Bunun üzerine hükümet bir propaganda filmi çekip bu filmin sinemalarda göstertilmesine karar verir.
Görüntülerin alındığı belgesel olan Demirkırat'ın da hazırlayıcısı olan Can Dündar'ın dediğine göre, film devlet sırrı sayıldığı için tamamına ulaşmak şu anda imkansızmış; belgesele ait elimizdeki nadir görüntüleri Alkışlarla Yaşıyorum ailesiyle paylaşmaktan onur duyarım.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: yassıada 1960 darbe ihtilal demokrat parti siyaset devrim cemal gürsel adnan menderes ordu demirkırat mehmet ali birand düşükler
1 20 Aralık 2014
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • iboli
  iboli 23 Ağustos 2018 - 14:13ne boş adammışsın MelankolicA !
  • MelankolicA
   MelankolicA 21 Aralık 2014 - 00:41Menderes, Rusya'ya yakınlaştığı için amerika tarafından darbeyle cezalandırıldı. amerikanın izni ve onayı olmadan hiç bir şey olmaz beyler. darbe hazırlanır son şekli verilir uygulamaya geçmeden amerikan izni beklenilir. dünya siyasi olaylarına (şili, arjantin, yunanistan) bakın bunu görürsünüz.
   -5
   © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...