Tolga - Geçmiş ve Biz (90'ların Unutulmuş Şarkılarından)

raise90 raise90 diyor ki;
Şimdi çok derin bir nostaljik ve arşivlik bir video ile sizlerin karşısındaydım.

Belki aranızda bu şarkıyı çok az da olsa hafif hatırlayabilecek ya da şarkının sözlerini bilmeden eşlik edecek biri çıkabilir ama çoğunluğun hatırlamayacağı bir şarkı ve kliptir. Aslında bundan 20 yıl öncesine dönsek rahatlıkla herkes hatırlayabilir ama bu şarkı o dönemki pop patlamasından dolayı, her gün yeni bir şarkıcının piyasaya çıkıp bir önceki gün çıkan popçuyu unutturmasından dolayı ve bu şarkının da çok kısa süre televizyon-radyolarda yayınlanmasından dolayı çok çabuk silindi gitti.

Halbuki bu şarkı çıktığı zamanlar Kral Tv'de kısa bir sürede Top 20 listesine girmeyi başarmış, radyolarda da istek şarkılardan biri olmuştur. Fakat kısa soluklu bu çıkışın ardından bir daha ne şarkıcı ne de bu şarkı hatırlanabilmiştir.

Şarkıcı ile bilgilendirme yaparsak 1995 yılında bir dönem Geçmiş ve Biz adlı şarkısıyla Kral Tv'de listeye girmeyi başarmış,radyoda kısa bir sürede olsa sıkça istek alan şarkılardan olmuş,kısa bir sürelik olsa da adını o dönem için duyurmayı başarmış Tolga adlı şarkıcıdır.

Bu videoyu nostaljik bir değer olur diye paylaşmanın yanında 90'larda böyle kısa bir süre çıkış yapıp kaybolmuş yüzlerce şarkıcıyı hatırlatmak ve Tolga adlı şarkıcıyı bu şarkısıyla beraber hatırlatmak istedim.

Umarım hatırlayan birileri elbet çıkacaktır.

İyi nostaljiler.
Kategori: Müzik
sitene ekle
Etiketler: tolga geçmiş ve biz 90'lar nostalji kral tv
5 22 Şubat 2015
Yorumlar
Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...