Merve Kavakçı, Türbanlı Yemin Töreni Krizi (1999) - Mehmet Ali Birand

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Merve Kavakçı'nın milletvekili yeminini türbanlı olarak yapmak istemesi üzerine meclis karışır.. Sürcin sonu Fazilet Partisi'nin kapatılmasına kadar gider.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: merve kavakçı türban yemin töreni
8 19 Mart 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • viktormancini2
  viktormancini2 19 Mart 2015 - 20:23burası karışacak vaziyet alın.
  +23
 • kalbimvarbenim
  kalbimvarbenim 19 Mart 2015 - 23:14noluyo olum türbanla girince?

  not:ateistim.
  +13

Tüm Yorumlar

 • abdulrezzat bingayme
  abdulrezzat bingayme 30 Mart 2015 - 03:18Ecevit gibi adamı daha çok ararız. Meclise türben tıpkı g*te giren şemsiye gibi girdi daha açılmaz da çıkmaz da.
  +1
  • caniscool
   caniscool 23 Mart 2015 - 14:04lan amına kodumunun nazlı ılıcakı madem korkup dua falan ediyodu ne sikime konu mankeni gibi en öne oturdunuz? siz bu ülkede siyaseti bu günlere işleyen işbirlikçi orospularsınız.
   +2
   • felinna
    felinna 21 Mart 2015 - 18:57dolara bak 1.7
    +3
    • hasanhh
     hasanhh 20 Mart 2015 - 19:47bizim sorunumuz halen daha laiklik nedir bilmememiz. laiklik dinin ayrıi devlet işlerinin ayrı yönetilmesidir. yani yönetimde dini kullanarak sömürü yapılmamasıdır. ama bizim milletimiz laikliği islam düşmanı olarak görüyor. demezler mi adama bu ülkede bi tek müslüman mı var diye. geniş düşün arkadaş laik bi düzende sen istediğin dine mensup olabilirsin, istediğin ibadeti yapabilirsin, istediğin şeye inanabilirsin, kimse seni zorlayamaz. ee kötü mü şimdi bu ? aslında sorun şu. biz dini sömürenler yüzünden aslında doğru olan bişeye muhalefet olmak zorunluluğu hissetmişiz. aslında olması gereken istediği şekilde girmesidir meclise. ama sırf yozlaştıranlar yüzünden yanlış bişeymiş gibi algılayıp karşı çıkıyoruz. yani düşünün herkes istediğini giyebilir, ister türban takar ister takmaz. o ona kalmıştır. ama biz sanki yanlış bişeymiş gibi algılamışız senelerdir yozlaştıranlar yüzünden. en iyi sistem laik sistemdir.
     +3
     • nostaljibenmisim
      nostaljibenmisim 20 Mart 2015 - 19:19laikliği savunan insanların en büyük hatası, bu olay aslında ülkenin seyrini değiştirdi.
      -3
      • panteray
       panteray 20 Mart 2015 - 19:18Yorumlarda gözüme çarptı, türbanlı bir kadın nasıl laiklik üzerine yemin edebilir gibi bilgisiz, cahillik içeren muhabbetler var.

       Objektif bakarsanız Merve Kavakçı başörtüsüyle gayet laiklik üzerine yemin edebilirdi arkadaşlar. Laikliğin tanımını öğrenmeniz gerekiyor önce. Laiklik devletin seküler olmasıdır insanların değil, dinler ve inançlar ekseninde devletin bireylere mesafeli olmasıdır ve ayrımcılık yapmamasıdır aynı zamanda. Bu görüntülerde devletin en çekirdek ortamı aslında laikliği koruyorum derken laiklik tanımının zıttını yapmıştır. Bunun adı yarı-cahilliktir.

       Şuan türkiye'de laiklik denince anti-din tanımı algılanıyorsa bunun sorumlusu bunları yapanlardır. Ben de şahsi olarak türban olayını sevmiyorum, yakıştıramıyorum bir türk kadınına. Başörtüsü anadoluda her daim olmuştur fakat türban dediğimiz olayın tarihi, kökeni bellidir. İsterse sponge bob kıyafetiyle de çıksa senin buna karışmaya hakkın yoktur arkadaşım. İstersen en üst kademede ol bırak linç etmeyi lafını bile edemezsin. Hele hele laikliği savunuyorsan, özgürlüklerden bahsediyorsan.

       Kişisel yapım sekülerdir, dini bi inancım da yok. Fakat eğri oturup doğru konuşacaksın, kendine özgürlükler istiyorsan sevmediğin düşünceleri-giyimi-inancı da özgür bırakmalısın.
       -1
       • mace1
        mace1 20 Mart 2015 - 19:01özgürlükçü solcuların son icraatıydı ALLAH size bir daha fırsat vermein
        -2
        • acemi33
         acemi33 20 Mart 2015 - 18:24yalnız son darbe 28 şubat belgeselini yapan birand ve yayınlayan cnnturk
         rahmetli ecevit gereken cevabı vermiş ''burası özel yaşam alanı değildir demiş!
         • dildo21
          dildo21 20 Mart 2015 - 17:14Merve kavakçı Amerikan vatandaşlığına neden girmiş biri bana anlatsın aq.
          +6
          • amma*lakin*ki
           amma*lakin*ki 20 Mart 2015 - 16:17Ne kadar iğrendim ya izlerken. koca koca milletvekilleri. yazık
           +3
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...