Konya’da Garsonları Robot Olan Kafe

ichbinahmet ichbinahmet diyor ki;
Merkezi Konya’da olan yazılım şirketi Akınsoft’un Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Akın, Konya’nın Meram ilçesinde robot garsonların çalıştığı kafenin açılışını gerçekleştirdi. Bu kafenin sadece kahve içmekle sınırlı kalmayıp ülkemizde bir ilk olacak vizyonla çalışacağını söyledi.

Robotlarla ilgili teknoloji üzerine yapılan çalışmaların bu kafede görülebileceğini söyleyen Akın, kafede istenildiği zaman yemek yiyip kahve içilebileceğini ve servis işleminin robotlarla yapılacağını belirtti. İlgilenen kurumlara bayilikler verildikten sonra garson robotların seri üretime geçileceği açıklandı. Ayrıca Akın, 2015 yılı içerisinde robot fabrikasının açılışını da gerçekleştireceklerini söyledi.

Ada ismindeki robotun teknik özellikleri hakkında bilgi veren Akın, robotta konum, mesafe ve zıtlık sensörlerinin bulunduğunu ve bu sensörler sayesinde görevini yerine getirdiğini söyledi. Ada’nın yol takip edebildiğini ve masaların yerlerini tespit edebildiğini söyleyen Akın, bilgisayar sistemiyle yönlendirildiğini belirtti.
Akın, yaklaşık 6 yıllık bir çalışma sonucu robot Ada’nın geliştirildiğini ve yapay zeka yazılımlarıyla çalışan robotik teknolojilerin seri üretimine başlamak istediklerini söyledi.
Kategori: Teknoloji
sitene ekle
Etiketler: konya robot cafe akınsoft ada
6 28 Mart 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

  • popoyraz
    popoyraz 28 Mart 2015 - 16:52Abi masa 3'ü 1 saat uzat deme derdinden bizi kurtaran akınsofta sonsuz teşekkürler. [ispiyonla]
    +15
  • Mpegav
    Mpegav 28 Mart 2015 - 17:03İçine renkli led döşemeyi ihmal etmemeleri güzel, dolmuş gibi. [ispiyonla]
    +14

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...