4 Delil ile Tanrı'nın Varlığının İspatı - Eski Ateist Prof. Frank Pastore

meselam meselam diyor ki;
Ateistler... Hiçbir şeye inanmayan bu kişiler "inançsızlıklarını" yaymak için olağanüstü bir çaba halindedirler. Aşırı zekidir bu insanlar,kendileri dışında herkes uyuyordur ve kandırılmıştır.Öyle ki;burada bile birçok yorumda inanan insanlara hakaretler yağdırırlar.
Herhangi bir inancı savunmayacağım hatta deistlere bile saygı duyarım fakat ateist tam bir APTAL'dır benim gözümde,kolaya kaçandır,korkandır,asıl sorgulamayandır.

Mesela ateiste göre ahiret yoktur.Yani ateistin,sevdiği bir insan faili meçhul bir cinayete kurban gitse bu cinayeti işleyip kaçan şahıs sadece kaçmıştır ve o sayfa kapanmıştır.Bulunamazsa hesabı sorulmaz hiçbir şekilde.Örneğin "Özgecan cinayeti" o şerefsizler tüm delilleri yok etselerdi ve hiçbir şekilde yakalanmasalardı yaptıkları yanlarına kar kalacaktı. "Yaptıklarının cezasını başka bir yerde değil,bu dünyada çekerlerdi" derler bide.Peki o kıza yapılanların karşılığı ne olabilir bu dünyada?Var mıdır bu dünyada o canilerin canını Özgecan'ın ailesi kadar acıtacak bir ceza?
Bu sadece bir örnekti...Hayat sizin sandığınız kadar basit değil marjinal ateistler,belki uyuyan sizlersiniz?
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: tanrı din islam ateist allah inanç
26 16 Nisan 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • freyman
  freyman 16 Nisan 2015 - 02:34ulan tesadüf eseri doğduğu coğrafyadaki dini benimseyen adamın söylediği lafa bak "ateistler kolaya kaçıyormuş". ulan tel aviv'de doğsan yahudi olacaktın vatikan'da doğsan hristiyan olacaktın nepal'de doğsan hindu olacaktın sri lanka'da doğsan budist olacaktın antik yunan'da doğsan zeus'a tapacaktın....

  senin ne özelliğin var ki müslüman olarak doğdun veya diğer insanların ne günahı var ki yanlış coğrafyada doğdular. şu basit şeyler hiç aklına geliyor mu arada?

  he yok amk ateistler eli sikinde her gece seks içki kumar... öyle bir dünya amk biz de isteriz sevdiklerimizle öldükten sonra buluşmayı ama bunu destekleyen hiç kanıt yok şu anda. dinler çok yerel. çok sığ. yani en azından bana göre öyle.
  [ispiyonla]
  +13
 • norofren
  norofren 16 Nisan 2015 - 02:14Öncelikle bu adam kadar süksem olmadığı için yada ismim yabancı bir bilim adamı ismi vs olmadığı için videoyu yükleyen arkadaş tarafından pek sikleneceğini düşünmüyorum ama yine de yazayım körü körüne sen inanma diye.
  Bahsetiği 4 patlama hakkında

  1- Öncesini şuanlık bilmiyoruz. Bırak şimdiyi 500 sene önce dünyanın döndüğünü bilmiyorduk. O yüzden şuanlık bu anlamsızlığı tanrı ile anlamlaşdırmak, anlamsızlıkla aynı şey.

  2-Marsta bulunan bakteri fosillerinden yada şöyle söylim kimyanın canlı türünü çıkarabildiği bariz gerçek. Kurbağanın su birikintisi içinte başkalaşımına yada ne bilim ölü bir bedende birden kurtçukların türemesini mucize olarak görüp tanrı inancı, muhteşemliği ile bağdaştırıyorsan bu senin görüşün.
  Ve yine söylüyorum henüz bulamamış olmamız tanrının var olduğunu kanıtlamaz. Çok yeniyiz. İnsan beyni çok yakın bir tarihtin beri zeki. Nedeni de altta şimdi şöyle gel.

  3-İnsan beyni yada herhangi bir beyin nöral ağlardan oluşur yani sistemin öğrenme unutmama bilgi işlem bölümü yani. Bir hayvan yemek yemeyi yaşamayı unutmuyorsa bunun sayesinde beyin yani bizi biz yapan.
  Ve şuan günbegün yemek aramadan yaşayan tek canlı insan. Yani o boyutu aşmış bir canlı artık yiyeceğe kolay ulaşabiliyor. Yiyeceğin önemi tartışılmaz bir gerçek ulaşamadığın zaman güçsüzleşir beyinin tek ihtiyacı ona ulaşmak olur. Yani beynimizi nöral ağlarımız kuvvetli tutan yiycektir. Burda da anlaştık. İlk ilkel insan sayılan atalarımız yıldırımlardan şimşeklerden ormanda çıkan ateşi görmeleri ve bir gün her nasılsa çakmaktaşı vb materyallerle ateşi bulmaları insan denen bu zeki varlığı bu noktaya getirmiştir. Nasıl ki bir aslan bi ceylan yediğinde 1-2 hafta yemek yemiyorsa (yani midenin o yiyeceği öğütmesi proteini vitamini çıkrmasi uzun sürüyor) insanda ateşin üzerinde yemeği pişirmeye başladığından beri yumuşak yiyecekler alıp midenin hem kolay sindirimine ve vitamin proteine çabuk ulaşılmıştır. Yani nöral ağlarımızı daha hızlı bir şekilde besleyip güçlendirebildik. Ve bunun akabinde zeka denen şeyi yemeği daha kolay nası bulabileceğimize kullandık. Alet edavat olsun yada mağaralarda yaşamak vs. Ve bu güçlenen öğrenme hatırlama bağları sonraki nesillere aktarılarak (çocuğunun ateşi bulmasına gerek kalmadı çünkü) daha farklı işlerde kullanıldı. Bugünden 1500 yıl önceye bak hz muhammed dönemine. Teknolojiye dair hiçbir şey yok. inanılmaz hızlı öğreniyoruz artık. Yemeğe ve diğer şeyleri o kadar kolaylaştırdık ki artık 10 senede bile neler çıkıyor bu beyinden.

  4-Psikolojik yapı ve ahlaksal değerler insana özgü değil france de waal diye aratırsan hayvanlardaki ahlaki davranışlar isimli videoyu öneririm. Nedir bu insanoğlunu özel kılma çabası.

  tek seferde yazdım devrik cümle felan varsa affola
  [ispiyonla]
  +12

Tüm Yorumlar

 • asmadavulcu
  asmadavulcu 18 Nisan 2015 - 17:54AGA ŞAKA MAKA BU ADAM HRİSTİYAN OLDU ŞİMDİ SİKTİRİN GİDİN BU ADAMIN KANITLARINA GÜVENİYORSANIZ HEP BERABER HRİSTİYAN OLUN [ispiyonla]
  +1
 • hsbnd
  hsbnd 17 Nisan 2015 - 18:21Önünüzde 3 seçenek var;

  - Sadece bir tek Tanrı'ya inanmak ve
  psikolojik olarak sadece onunla iletişim kurup, düzgün bir insan olmaya
  çalışmak. (Deism)
  - Hiçbir şeye inanmamak (Ateizm)
  - Tek veya birden
  fazla Tanrı'ya inanıp, onu kümelere ayırıp, sonra o büyük kümelerin
  içindeki aklına yatan başka bir alt kümeye (cemaat) tâbi olarak
  yaşamak. (Müslümanlık ve diğer Dinler)

  Bunlardan birini seç ve 9999'a kısa mesaj olarak at.
  [ispiyonla]
  +2
 • mrts61
  mrts61 17 Nisan 2015 - 02:17yav prof. diye sunduğu adam eski beyzbol oyuncusu. bilimle yakından uzaktan alakası olmayan bir insan yani bilim adamı falan değil. google'da aratın adamın ismine prof. ünvanını koyan tek kişi videonun açıklamasını yapan "aptal" müslüman arkadaş. herhangi kanıt olmadan savurduğunuz ve dikta etmeye çalıştığınız fikirleriniz ve inançlarınızı bu kadar basit uyanıklıklarla dayatmaya çalışmanız gülünç ve çocukça. "aptal" dediğin o kesimin fikirlerini, dünyada bilimsel çalışmaların temelini ve genelini oluşturan bilim adamları destekliyor ve geliştiriyor. yani sen oturuyorsun koltukta "ihi bak şünü açıklıyımıyosun o zaman allah vır" hiçbir kanıt olmaksızın fikirler savuruyor ve doğru olduğunu iddaa ediyorsun üstüne de hakaretler gırna sonra "ateistler saygısız" evrimleşmemiş beynini sikmedikleri için teşekkür etmen lazım halbuki.
  özetle; bir yanda sayısız bilimsel ödüllerle kanıtlarla ortaya bir yaşamın varoluşu hakkında bilimsel teoriler sunan ve bu teorilerin üzerine gün be gün yenilerini koyan kendini geliştiren bir dal, alan ve insanlar var, diğer tarafta tarihte eksik olmayan sürekli kendini farklı kültürlerde yenileyen ve bitmek bilmeyen bir masal. yeterli mi arkadaşım ?
  [ispiyonla]
  +5
 • r0sw3ll
  r0sw3ll 17 Nisan 2015 - 01:24Dayıcım senin derdin "tamamen duygusal" mış.... [ispiyonla]
  +1
 • balatlimahoni
  balatlimahoni 17 Nisan 2015 - 00:39Ahahahah!.. Bu da mı gol değil müslüman.
  404 Not Found!.
  http://www.xn--sorgulayanmslman-tzbc.com/category/islamin-delilleri/
  [ispiyonla]
  +2
 • heyavhe
  heyavhe 16 Nisan 2015 - 23:34Videoda dikkatimi çeken bir nokta vardı "tanrılaya inananlar cahildir" etiketi gerçekten sitemizdede bir çok yorumcu tarafından paylaşılan bir şey. Aynı şekilde "ataistler fitneci, aptaldır" sözüde diğer tarafın paylaşımlarında görüdüğümüz bir etiket. Görülüyorki insanlığın en eski çağlarından beri akılları meşgul eden böyle bir konuda birbirimize hakaret etmekten öte gidemeyen bir Türkiye insanı profili mevcut. Kendi görüşüme gelicek olursam, bence bilim de din de cevap bulamıyo bu temel soruya; evren nasıl oluştu? Günümüzde bir çok ünlü fizikçi big bang teorisinin eksik kaldığını ve konuyu açıklamaktan uzak olduğunu iddia etmekte ve yeni teoriler ortaya koymaktadırlar. Big bang den önce ne vardı? bu sorunun halen bi cevabı yok ve big bang sadece bir teori. Dolayısıyla big bang a kuşkuyla bakanlara hakaret edip kara cahil demek yanlış bence. Çünkü bir çok teorik fizikçi hala big bang teorisini kuşkuyla tartışmakta ve doğru olamayacağını iddia etmekte. Diğer taraftan tanrı inancına sahip olanların en önemli savı olan yoktan hiç bişey var olamaz savı yine tartışmalıdır. Çünkü tanrı (eğer varsa) yoktan varolmuştur. Demekki yoktan var olma mümkündür bu düşünceye göre. Kısaca ben ne inananlara cahil diyebilirim ne de inanmayanlara aptal. Bu temel sorununda çözülebileceğini şu an için sanmıyorum. Çözülse bile ben o zamana kadar muhtemelen ölmüş olacağım. [ispiyonla]
  +2
 • alttancizgi
  alttancizgi 16 Nisan 2015 - 22:05Açıklmada "Ateistler... Hiçbir şeye inanmayan bu kişiler "inançsızlıklarını" yaymak için olağanüstü bir çaba halindedirler." yazmışlar. Ateistlerle ilgili herhangi bir tv yayını yada program yoktur. Ateistler "hiçbir şeye inanmama" gibi bir durumları da yoktur. Bununla birlikte sizi fikrinizden caydırmaya çalışacak herhangi bir ateist de tanıyamazsınız. -Fakat tabi zıtlıklar içeren bir tartışmaya girmek mümkündür. Bu da insan gelişimi için önemlidir.-
  "Ateistler aptaldır." gibi bir söylem mantıklı sayılamaz. Ateist profesörler de mevcuttur. Bununla birlikte insanlar 'araştırma yaparak ve yoğun bir düşünce süreci neticesinde ateist olurlar. "Ben ateist olucam" demekle ateist olunmaz. Bu nedenle din üzerine düşünen insanlar olduğu açıktır.
  --İstisnalar kaideyi bozmaz.--
  Yapılan 'ayrımcılık' hoşuma gitmediği için yazmak istedim. Hiçbir insan seçimlerinden dolayı aptal sayılamaz. Herkesin kendine göre doğruları vardır.
  [ispiyonla]
 • axict
  axict 16 Nisan 2015 - 20:56arkadaşlar yaratıcının olup olmadığı belli değil şu an ama şu gerçekki dinler tamamen yalan yaratıcı dediğimde öyle fantastik her işi yapabilen öyle böyle bişey değil şöyle düşünün belki bizde başka canlılara göre mikrop- bakteri veya atom kadarız ve onlar için parazit sayılıyoruz ne belli yani böyle ihtimaller yüksek ama kendinizi acizleştirip tanrıya allaha isaya falan sığındırmayın. [ispiyonla]
  -1
 • ozbek1
  ozbek1 16 Nisan 2015 - 20:06Diyelim ki adam söylediklerinin hepsinde haklı, ulan bütün bu bahsedilen değişimleri/oluşumları bilim açıklayamıyor o halde tanrı yarattı her şeyi demek nasıl bir mantıktır biri açıklasın amk ya. Evrim ve diğer teoriler ilk oluşumu açıklayamadığı için mantıksız geliyor da nasıl olur ölümsüz ve sınırsız kudret sahibi bir yaratıcının oturduğu yerden ol demesiyle bütün bu döngünün oluştuğu fikri mantıklı geliyor. Kısacası eğer ki mevzu hayatın nasıl başladığıysa evrim ve bilim, hiçbir dayanağı olamayan ve sadece inananlara mantıklı gelecek olan din argümanı karşısında yüzlerce kat daha mantıklı bir teori [ispiyonla]
  +2
 • fth11
  fth11 16 Nisan 2015 - 19:58bing bang ,inanılmaz bir karmaşık düzen , insan anatomisi falan bunlar nasıl tesadüfen oluştu diyen dinciler nedense bunları oluşturan bunlardan çoook daha güçlü tanrının kendiliğinden oluşacağına inanıyor. hahahahah [ispiyonla]
  +3
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...