17 Maddede Batman'in Arkadaşı Türk Süper Kahraman Yeniçeri

davros davros diyor ki;
Batman’i ve Superman’i yayıncısı DC Comics’in Türk bir karakter yarattığını biliyor muydunuz? Bu videoda Janissary, yani Yeniçeri’nin ilginç hikayesini öğreneceğiz.

Yeniçeri çizgiromanı 2000 yılının Ağustos ayında, Justice League, yani Adalet Birliği serisinden çıktı. Adalet Birliği’nin üyeleri, Superman, Batman, Flash, Wonder Woman gibi yakından tanıdığımız süper kahramanlar.

Yeniçeri’nin kostümü Türk bayrağı şeklinde dizayn edilmiş. Gizli kişiliğinin ismi ise Selma Tolon. Normal hayatta doktorluk yapıyor.

Selma Tolon, 1999’da meydana gelen depremde Kızılay görevlisi olarak İzmit’e, depremzedelere yardıma gidiyor. Kazara bir mağaraya düşünce Kanuni Sultan Süleyman’ın kılıcını ve büyücü Merlin’in büyü kitabını buluyor ve süper kahraman oluyor.

Yeniçeri’nin süper güçleri, büyü yapabilmesi, uçması ve çok kuvvetli olması.

Çizgiromanda kötü karakter olarak Anka Kazım adında bir general var. Malatya’da yaşıyor.

Anka Kazım, Türkiye’yi dine dayalı bir düzenle yönetebilmek için darbe yapmak istiyor. Bunun için de iblisten yardım alıyor.

İblisin olaya el atmasıyla Türkiye’nin her yerinden zombiler çıkıp etrafı yakıp yıkmaya başlıyorlar. İlginç olansa, bu zombilerin eski Osmanlı askerleri olması.

Yeniçeri, zombilerle tek başına savaşıyor. Anka Kazım televizyona çıkıp, “Türkiye yerle bir oldu, yeni bir çağ başladı” açıklamasını yapıyor. Batman ve diğer Adalet Birliği üyeleri bunu Amerika’da izleyip Yeniçeri’ye yardım etmeye karar veriyorlar.

Batman, yanında Aquaman, Green Lanter ve Wonder Woman’la Türkiye’ye geliyor. Yeniçeri ile tanışıp ona yardım etmeye başlıyorlar.

Zombilerin Atatürk Barajı’nı yıkacağı haberi geliyor. Yeniçeri, Batman ve yanındakiler oraya gidiyorlar. Barajı kurtarıyorlar. Yakaladıkları bir askeri sorguladıklarında Anka Kazım’ın Batman’da olduğu ortaya çıkıyor.

Adalet Birliği üyeleri başta Batman’ın ne demek olduğunu anlamıyorlar. Ancak Selma Tolon, “Batman sadece bir kahraman adı değil” diyerek olayı açıklıyor. Ardından Batman ve arkadaşları, şehir olan bizim Batman’a gidiyor.

Batman’a geldiklerinde iblisin bir camide Anka Kazım’ın vücudunu ele geçirdiği anlaşılıyor.

İblis Selma Tolon’a, intihar edip kendini kurban ederse masumları öldürmeyi durduracağını söylüyor.

Yeniçeri çaresiz kabul ediyor. İblis, Selma Tolon’un bedenine giriyor. Yeniçeri tam kendini iblisle birlikte öldürecekken, Batman, Allah’a secde etmesini öneriyor.

Yeniçeri bu tavsiyeye uyup camide secde edince iblis ve ordusu yok oluyor. Tabii böylece de maceranın sonu geliyor.

Batman, Yeniçeri’ye kendi takımına katılmasını teklif ediyor. Ancak Selma Tolon, “Önce vatanım” diyerek ülkesinde kalmayı tercih ediyor.

Yeniçeri Selma Tolon’a 4-5 macerada daha yer verilse de başrolde olduğu tek öykü bu. Bir çizgiromanda en son 2005’te göründü. Artık maalesef sadece anılarda yaşıyor.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: Türk Süper Kahraman Yeniçeri Selma Tolon Anka Kazım Zombi Osmanlı Askerleri Batman'in Batman'a Gitmesi Batman'in Yeniçeri'ye Allah'a Secde Et Demesi
23 22 Nisan 2015
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • berk06
  berk06 22 Nisan 2015 - 20:32"Batman, Allah'a secde etmesini öneriyor" [ispiyonla]
  +9
 • kurshoo
  kurshoo 22 Nisan 2015 - 10:38bu kadar fantastik olmaya gerek yok memlekette olanı aynen yazsınlar çizgi roman olarak zaten ülke çizgi roman gibi amk. [ispiyonla]
  +9

Tüm Yorumlar

 • gokbaray
  gokbaray 24 Ağustos 2016 - 02:33anka kazim bildiğin fetoymuş la [ispiyonla]
 • yztsswoo
  yztsswoo 27 Mayıs 2015 - 23:35kenks yine banladilar beni :( [ispiyonla]
 • drog
  drog 24 Nisan 2015 - 00:04wonder woman o kıyafetle türkiyeye gelse zikerler. [ispiyonla]
  +1
 • julian
  julian 22 Nisan 2015 - 22:44DC Comics zamaninda Samanyolu TV senaristleriyle calisiyormus demekki. [ispiyonla]
  +2
 • iclikgiyenkurbaga
  iclikgiyenkurbaga 22 Nisan 2015 - 21:56Anka Kazım bana malum kişiyi hatırlattı nedense yaptığı işlerle... [ispiyonla]
  +3
 • berk06
  berk06 22 Nisan 2015 - 20:32"Batman, Allah'a secde etmesini öneriyor" [ispiyonla]
  +9
 • maniman
  maniman 22 Nisan 2015 - 20:10anka kazım ve zombileri bana birilerini hatırlattı. acaba çizgi romanda anka kazım gerizekalı bi oğlu da varmıymış ki [ispiyonla]
  +5
 • modfight
  modfight 22 Nisan 2015 - 20:09bu kadar sallanmaz be kardeşim oldu olacak batman ülkeden gider ayak sikseymiş yeniçeriyi [ispiyonla]
  +3
 • takaveli
  takaveli 22 Nisan 2015 - 19:33vidyoyu durdurup en başa alın. ;) ;)
  kaptınız yine hınzırlar ;)
  [ispiyonla]
 • tasarimperest
  tasarimperest 22 Nisan 2015 - 18:57amk yabancılar sayip çıkmamış bari biz bişeyler yapalım film falan.yeni çeride olsun.gerçi biz bokunu çıkartırız neyse siktiret yapmayın. [ispiyonla]
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...