Hüseyin Nihal Atsız'ın TBMM'de Anılması

yuzenbalik yuzenbalik diyor ki;
MHP Afyonkarahisar milletvekili Mehmet PARSAK büyük Türkçü Hüseyin Nihal Atsız'ı 111. doğum yıldönümünde TBMM'de övgü dolu sözlerle andı. (12.01.2016)


Nihal ATSIZ'ın
'Vaktiyle bir Atsız varmış derlerse ne hoş;
Anılmakla hangi bir ruh olmaz ki sarhoş!'
dizelerinden ilhamla 'Vaktiyle bir ATSİZ varmış... Var olsun!' dedi.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Nihal Atsız atsız tbmm mhp Türk milliyetçiliği Türkçülük Turancılık
32 13 Ocak 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • muslumce
  muslumce 13 Ocak 2016 - 14:4240 adet mehape vekiline sorun,aralarında atsız'ı tanıyan 15 kişi yoktur.. [ispiyonla]
  +6
 • komischabi
  komischabi 13 Ocak 2016 - 21:351934 Trakya Pogromu'nun mimarlarından biridir Nihal Atsız. Orhun Dergisi'nde yazdığı yazıdan alıntıdır:

  "Biz onların Türkleşeceklerini asla ummadığımız gibi bunu istemeyiz de. Çamur ne kadar fırına verilse demir olmayacağı gibi Yahudi de ne kadar yırtınsa Türk olamaz. Türklük bir imtiyazdır; her kula, bilhassa Yahudi gibi kullara nasip olmaz."

  Ne komik ki işgal altındaki İzmir'de ilk kurşunu sıkmış olan Hasan Tahsin yahudi asıllıydı. Sonra mallarını yağmalayıp kadınlarını öldürerek teşekkür etmişiz işte...
  [ispiyonla]
  +5

Tüm Yorumlar

 • vanillasoap
  vanillasoap 14 Ocak 2016 - 06:10@karasancak

  götünü şoparlar mı sikti hayırdır ?çok uğraştın mı o haberleri bulmak için ? bu ülke sadece Türklerin değil Türkiye Cumhuriyeti içerisinde yaşayan,onu tanıyan her vatandaşın vatanıdır.senin ırkın kadar sövdüğün diğer ırklarda kan döktü bu topraklar için,siktir git boş beleş lise edebiyatı yapma burda cahil herif
  [ispiyonla]
  -1
 • dilsizusak
  dilsizusak 14 Ocak 2016 - 04:29http://www.nihal-atsiz.com/yazi/icimizdeki-seytanlar-h-nihal-atsiz.html
  Atsız'ı bedavadan harcatmam beyler.
  Bu adam gerçek entellektüellerden.Şu yazdığı kısa makeleyi okuyun en olmadı bir göz atın göreceksiniz.Şimdi düşüncelerini böyle güzel ifade edebilen kaç aydın var,ya da var mı?
  Size tavsiyemdir yargılamadan önce böyle adamları birinci kaynağından okuyun beyler.Bunu yapınca göreceksiniz
  gerçekler ne kadar da farklı.Bu Atsız a özgü bir şey de değil.Bunu herkes için yapmamımız lazım size tavsiye ederim beyler.
  Başkasının aklıyla hareket etmeyin.Yargılamak zorunda da değilsiniz ayrıca,bilmiyorum deyin amk çok mu zor,her konuda fikrimiz var amınakoyim.
  Ölmüş adam,kul hakkına girmeyin durduk yere.Önyargınızı siktirtmeyin.
  yargılamak kolay anlamak zordur.Anlamaya çalışım.
  iyi geceler hepinize.
  [ispiyonla]
  +3
 • rapid37
  rapid37 14 Ocak 2016 - 02:47@nsdap
  Ben onu Mhp'deki İttihatçı hayranlarından ve Avşarlar'dan dolayı söyledim. Tabii ki fiilen İttihatçılar Chp'yi kurdular ama fikren Mhp'de vücut buldular. Her Mhpli Enver'i, Talat'ı sever.
  [ispiyonla]
 • vanillasoap
  vanillasoap 14 Ocak 2016 - 01:16eziğin teki eksilemiş bile,sikime kadar eksile ? o yorumun bir kelimesine hayır diyemezsin. [ispiyonla]
 • vanillasoap
  vanillasoap 14 Ocak 2016 - 01:01HASSİKTİR ORDAN.

  Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içerideki düşmanlarmış.

  hangi LAZ bu ülkeye isyan etti lan?hangi ABAZA bu devlete bir kurşun sıktı?,hangi ARNAVUT bu devlete karşı geldi ?hangi BOŞNAK bayrağı çiğnedi ?

  siktirmeyin milliyetçiliğinizi de,işinize geldi mi Türk kimliği bir ırkı temsil etmez bu topraklar altında yaşayan herkes kardeştir diyorsunuz fırsatını bulunca da kafatasçı kesiliyorsunuz.
  [ispiyonla]
  -3
 • nartuserij
  nartuserij 13 Ocak 2016 - 22:55sokayım atsız'a.. faşistler ya.. [ispiyonla]
  -9
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 13 Ocak 2016 - 22:52O vasiyet atsız'ın o beyaz kapaklı kitaplarında var, şimdi mi inkar ediyorsunuz? [ispiyonla]
  +1
 • patiksizpenguen
  patiksizpenguen 13 Ocak 2016 - 22:16siz dediğiniz kim kılıçdar? kimseyi bir yere gömdüğüm yok. atsız'ın söyledikleri zaten şathiye kültüründe olan şeyler. beni rahatsız etmiyor. kaldı ki sanat eseri dinle mukayese edilemez. hem adam zaten müslüman değil. artık kavrama kapasitenin sınırlı olduğunu düşünüyorum. deveye hendek atlatmak daha kolay olurdu.

  kürtçü olmayan alevileri severim, müslüman olduklarından dolayı pkk'ya karşı olan kürtleri de severim. türk düşmanı olmayan herkesi sevebilirim.

  atsız'ı müslüman gösterme çabasında olanlardan bana ne? siz dediklerinin içinde değilim. ama sen kendini belli bir türk ve doğal olarak islam düşmanı kitleye nispet edebilirsin.

  eğer ben bir şeye nispet edilecek olursam allah'ın ezel'de "ben sizin rabbiniz değil miyim?" sorusuna "evet" diye cevap verenlerden içindeyim.
  [ispiyonla]
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 13 Ocak 2016 - 22:06Penguen, o yazıları ve pek çok yazısı bir solcu yazsaydı, bir romanda peygamber mahkemede şahit olsaydı, tanrı laf yarışında kuluna yenilseydi, başka bir yazar Pomakları, Arnavutlar,Boşnaklar,Lazlar düşmanımız deseydi ve Atsız'ın diğer bazı yazılarındaki pek çok lafı söyleseydi taşa gömmüştünüz. Ben de Ülkücülü v Atsız^'ı gömdüm. Kitapları kütüphanemde bulunmaz ve mümkünse gizlice okurum.
  Peki ATSIZ'I MÜSLÜMAN GÖSTERME ÇABASI nedir?
  Çünkü o sizin şoven duygularınızı okşar, size yağma etmeniz için düşman verir. Gayrımüslümler gidince size iç düşman olarak Aleviler ve Kürtler kaldı. Onlarda gidince Boşnaklara, Çingenelere, Çerkezlere falan saracaksınız.
  Çingenelere de sardınız zaten. 2010 Selendi olayları neydi, MHP'liler, bizzzat MHP'ye oy veren Romanları evlerinden, yurtlarından etmedi mi? Ha şu an faşistlik yapıyorsunuz, olabilir. Fransa'da bazı 2. nesil Müslümanlar, göçmenler gitsin diye Le Pen'e oy veriyor, ayn onlara benziyorsunuz.
  http://www.radikal.com.tr/turkiye/romanlarin-gozunden-selendideki-linc-olaylari-973222/
  [ispiyonla]
 • patiksizpenguen
  patiksizpenguen 13 Ocak 2016 - 21:43atsız asıl görüşlerini romanlarında, hikayelerinde yazdı demek saçmalıktır. bunlar edebi üründür. atsız'ın görüşlerinin yansımalarını romanlarında görebilirsiniz ama bunlar metaforlardır, edebiyattır. özellikle ruh adam bence atsız'dan çıkan en önemli sanat eseridir ve diğerleriyle alakası yoktur.

  bir insanın gerçek görüşünü ciddi makalelerle anlayabilirsin, kurgu hikayelerle değil. makalelerini okumadan ancak hikayelerinden yanlış anlamlar çıkarabilirsin. atsız'ı şamanist zannetmen de bundandır.
  [ispiyonla]
  -2
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...