Kafan mı Güzel?

bu kısımda başımdan geçen kısa ve komik bazı olayları maddeler halinde yazacağım.

-Almanya'da Çinli bir kadınla evlenen kuzenim yazın bize tatile gelmişti. Teyzem, eniştem ve kuzenim ona zorluk çekmemesi için yeterli dozda Türkçe enjekte etmeye çalışsalar da bu yeterli olmamış. Sabah kahvaltısında şekerliği gösterip "Şekeri alabilir misin?" deyince gözlerim pörtlemiş ve "kafan mı güzel yaaa uluorta bu nasıl laf deyince" aynaya koşup "saçlarım güzel olmuş" deyince gülmekten kahvaltı masası devriliyordu.

- Yaz tatilinde sanaiye, bir mobilyacının yanına çırak olarak verilmiştim. 15-16 yaşlarındayım ve bıyıklarım yeni terliyor. Ergenlik sivilcesi olmadığından baby face yüzümle tüm harita suratlı akranlarıma hava atabiliyorum. Günlerden birgün öğleden sonra çay içmek için ustamla dükkanın önünde otururken afet-i devran bir hatun geçti. O geçmeden birkaç saat önce parfümünün kokusu geliyordu zaten. Derken bizim usta "hadi şuna laf at aslanım" dedi. "Ne diyeyim" diye çömez bir soru sorunca ustam da "senin .mında makarna yiyeyim de" dedi. Ben bu cümleyi kopyalayıp kızın üstüne getirip yapıştırdım ve aldığım cevap şuydu: "aybaşında gelirsen ketçaplı yersin". Ergenliğimi bu sözle tamamlayıp kendimi tamamen felsefeye adadım...

-Bir yaz akşamı abimle ayvalığın tozunu attırıp yazlığa dönerken macera aramak açısından zifiri karanlık yollarda yürümeyi seçtik. Sanırım belediye sulama yapmış ki yerler hala ıslaktı ve yolların delik kısmında da su birikintileri vardı. Canım abimi uyarmak için "abi yerler ıslak ayağın çukura girerse ıslanır" dedim. Abimse bana "Sular parlak olur sal..." henüz lafını bitirememişti ki "foşş" diye bir ses duyduk. Ardından abimin karayolları genel müdürlüğünden başlayıp ayvalık ve balıkesir valisine ulaşan küfürlerini.

-Yatılı lisedeyken bir arkadaşımın, babasının fotoğrafını göstermesi ve benim ona "temiz adama benziyor ama ananı s.kyormuş" dememle birkaç aylık küslük dönemimiz başlamıştı. Enterasan yanı da neden küs olduğumuzu soranlara "anneme küfretti" diyormuş. Sanki babasının fotoğrafını alıp kendi resmimi vermişim :)

psikopatpenguen psikopatpenguen diyor ki;
Kategori: Salakça
Etiketler: lise salak mal
1 29 Nisan 2010
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • letarg
    letarg 10 Mayıs 2010 - 16:19son olay bombaymış ya. acaba babası anasını sikmediğini nasıl kanıtlamış, ya da leyleklerin getirdiğine falan mı inanıyor anlayamadım. [ispiyonla]
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...