Ali Türkşen'in Herkese Giydirdiği Amansız Konuşması

deuxiemetoroman deuxiemetoroman diyor ki;
Ali Türkşen 1996'da patlak veren Kardak Krizi'nde ikinci adaya çıkan SAT komandolarından biridir. Daha sonra Balyoz ve Poyrazköy davalarında aleyhine üretilen sahte delillerle hüküm giymiş ve 3.5 sene hapis yatmıştır. Dün gece CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına kendisi gibi Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk vs. davaları ile kumpas kurulup ordudan tasfiye edilmiş diğer şerefli Türk subayları ile birlikte katılmış ve yaptığı son konuşma ile milyonların sesi olmuştur.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: ergenekon balyoz poyrazköy kumpas tsk fetö ali türkşen sat kardak darbe
210 27 Temmuz 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • basar159
  basar159 27 Temmuz 2016 - 09:49ya 2 dkya dünyaları sığdırıp çok güzel özetlemiş [ispiyonla]
  +38
 • ay1780285291
  ay1780285291 27 Temmuz 2016 - 10:08ağzına sağlık bu vatan varsa sizin gibiler sayesinde var [ispiyonla]
  +33

Tüm Yorumlar

 • ulkucugenc
  ulkucugenc 28 Temmuz 2016 - 17:10Daşşaklarına sağlık PAŞAM! [ispiyonla]
  +4
 • glock21
  glock21 28 Temmuz 2016 - 11:22Hani şu Call of Duty serisinden Komutan Price var ya! Hah, işte bu Albay bildiğin o oyun karakterinin gerçek hayatta etten kemikten olan hali. Bunlardan bir kaç tanesini tanımayınca bunlar hakkında ne anlatsan hikaye geliyor, tabi tanıyana kadar.

  Dünyada Özel Kuvvetler arasında (Her ne kadar ABD sürekli Navy Seal, Delta Force vs. pompalasa da) bu işin ağa babası İngiliz SAS. İngiliz SAS aldığı anormal askeri eğitim yanı sıra inanılmaz boyutlarda entelektüel bir eğitim alıyorlar. Politika, Siyaset, Psikoloji, Sosyoloji vb. insana ve hayata dair her konuda uzman haline geliyorlar. Bildiğin Lawrence of Arabia ordusu AMK. Fabrikadan üretilmiş gibi Lawrance üreten kurumdur British SAS.

  İngiliz MI-5 ile başlayıp MI-6 da devam ederler ki MI-5 (Aslım ismi "SIS" ama Isis/İşid çıktı çıkalı bu ismi kullanmıyorlar nedense) dediğin adamlar içerisinden politikacı, elçi, iş adamı, prof. vb. etiketlerde adam çıkıyor. Koca Biritanya'yı yöneten adamlar yani!!!

  İşte bu gördüğün Türk SAT/SAS da bildiğin İngiliz SAS ile her anlamda yarışa bilecek adamlar. Eğitimleri 44 hafta ABD/İngiliz vb. bir eğitim dense de (Öncesi ve sonrası askeri eğitimleri dışında) kendi aralarında bir birlerine nasıl bir eğitim verdikleri konusunda kimsenin bilgisi yok.

  Sanırım taşıdıkları Türk Genetik kodlarının verdiği Türklük bilinci ile alakalı bir durum ki rakiplerinden dahi çok farklı adamlar.

  Biri askerim dediğinde şöyle vücuduna bir bak, özellikle de Türkçesinin akıcılığı, düzgünlüğü, kelime haznesinin yoğunluğu, konuşma şekilleri ve her hangi bir koyuna yaklaşım açılarına bakarsan özellikle de SAT/SAS subayları seçmek çok kolay iştir. Bütün diğer TSK askeri birliklerinden her anlamda farklı ve rahatlıkla ayırt edilebilen insanlar.

  Sanırım bütün kumpaslarda ilk öncelikle Deniz Kuvvetleri ve özellikle de D.K Özel Kuvvetlere saldırılması, en fazla sızma çabasının bu branşa gösterilmesinin altında da bu yatıyor.

  Çok çok eskilerden tanıma şansım olduğu için tamamının ideolojisinin ne olduğunu % 100 biliyordum!

  Sülalemizin Yobaz/Dinci kesiminden gelen (Sülalenin bir kısmı koyu Atatürkçü, diğer yarısı AKP/Cemaat kafası bir birine ezeli düşman) akrabamızın astsubay oğlunu SAT/SAS'a aldıklarında ciddi ciddi şoka girmiştim. Cemaatçi/AKP'li olduğunu % 100 bildiğim biri. Malumunuz düne kadar Cemaat ve AKP bir birinin ekürisi idi. Ayrılınca bizin bu dinci akraba kitlesi de ikiye bölünüp, SAT/SAS'a alınan cemaat tarafında kaldı!!!

  Yıllardan beri düşünürüm; Jandarmaya girer , K.K'ne girer Uzman, Astsubay olur anlarım ama Hava Kuvvetlerine nasıl girer? Hele hele Deniz Kuvvetlerine nasıl girdi? Bir de üstüne bu herifi nasıl SAT/SAS yaptılar diye.

  Çünkü fiziksel üstünlük, yüksek zeka, cesaret vb. bir çok özelliğin yanı sıra Atatürkçü= Türk olmadığın sürece hiç bir suretle giremeyeceğin bir yerdi. Girdiyse bile böyle bir birlik içerisinde insan hiç bir suretle Türk Düşmanı, Vatan Haini, Yobaz, Şeriatçı, Dinci vb. bir şekilde olamaz, olsa da böyle temelleri Atatürk üzerine kurulu bir yerde ideolojisi zamanla değişti herhalde diye düşünürdüm

  Şimdi anladık kimin nasıl sızdığını, nasıl oralara girdiğin, SAT/SAS gibi elit bir oluşumun dahi nasıl içine sıçtıklarını.

  Yıllarca hep bu pezevengi ihbar etmeyi düşündüm ama, günahını alırım, sebep olurum, belki değişmiştir vs. diye yapmadım.

  Gerçi Türk rütbelilerin (Gerçek Türk askerlerinin) Tamamı zaten bunların kim ve ne bok olduğunu biliyormuş ve yıllardan beri devletin en yetkili makamlarına bildirdiği halde hiç bir bok yapılmamış, hatta üstüne bir de en yetkili makamlara bilinçli getirilmiş!!!

  Merak edip ismine dahi bakmadım, Darbe girişimine katıldı mı katılmadı mı diye. Kesin katılmıştır şerefsiz. Umarım vurulup gebermiştir pezevenk.
  [ispiyonla]
  +9
 • glock21
  glock21 28 Temmuz 2016 - 10:43Herkes bu programı baştan sona kesinlikle izlemeli. Hatta bizzat AKP'li arkadaşlar izlesin. Bunca yıl saldırdığınız, düşman olduğunuz Türk askeri neler yapmış, Bu darbe girişimi ile ve halk hakkında ne diyor bir dinleyin hele!!! [ispiyonla]
  +3
 • asabizeplin
  asabizeplin 28 Temmuz 2016 - 01:55bunu izlemesi gereken asıl kitle bu konuşma olurken meydanda tekbir getirip bayrak sallıyordu, ne desem gg. [ispiyonla]
  +9
 • menejerimben
  menejerimben 28 Temmuz 2016 - 01:34Helal olsun be! [ispiyonla]
  +3
 • sirfbunuyazmakic
  sirfbunuyazmakic 28 Temmuz 2016 - 00:28tayyip erdoğan türkiye'deki siyasi kariyerinin sonunu değme bir atatürkçü olarak görecek aha da buraya yazıyorum. türkiye'de ilginç bir yapı, sistem var, alternatifleri o derece yoz ve kötü ki 100 yıl öncesinib devlet yönetimine ait bir takım fikirler aralarında hala bir ayışığı gibi parlamakta, zamanla bütün siyasetçileri oraya doğru itmekte. [ispiyonla]
  +4
 • hataluka
  hataluka 28 Temmuz 2016 - 00:10https://www.youtube.com/watch?v=emYbnO5vkgc alın ahmet hakan fotoğrafı olmayan video [ispiyonla]
  +3
 • faal
  faal 27 Temmuz 2016 - 21:07Dinci lavuklara yine sağlam geçirmişler [ispiyonla]
  +7
 • trueblood
  trueblood 27 Temmuz 2016 - 20:18ak troller bunu da anlamaz ki [ispiyonla]
  +7
 • kingofroad
  kingofroad 27 Temmuz 2016 - 18:24Bravo... Bu olaylarla ilgili beynimde hep şu laf dönüyor: ''tarih tekerrürden ibarettir'' ... Şu son 2-3 senede yaşanılanlar Atatürk'ün savaştan yeni çıkmış ülkesini korumak için Kürt meselesi ve Cemaatler konusunda ne kadar doğru adımlar atmış olduğunu bize tekrar gösterdi. Hükümet yerinde olsam, diğer cemaatlere de hareket imkanı tanımazdım artık. Unutulmasın bu yaşananlar. [ispiyonla]
  +6
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...