Bir Orta Doğu Masalı

lev91 lev91 diyor ki;
Bir ülkeyi parçalamak isterseniz eğer dışardan direk saldırırsanız tüm halk beraber olur ve o ülkeyi parçalayamazsınız. İşte bunu yapmak için o ülkedeki etnik ve mezhep farklılıklarını göz önünde bulundurarak, insanlar birbirine karşı kızıştırılır. Bu bir asırdır uygulanan bir politikadır o yüzden akıllı olun olum. Ben bu ülkenin bölünmesine karşıyım kimsenin canı acısın istemem. O yüzden bence herkes akıllı ve bilinçli olmalı ki bu hasta ruhlu elit aileler amacına ulaşamasınlar. O yüzden yazdıklarımı iyi okuyun canına kurban olduklarım. Türk, Kürt herkes okusun bu yazıyı. Kürdistan devleti aslında Kürtlere vatan verme meselesi değildir öyle görünmektedir fakat bu bir aldatmacadır. Aslında orası İsrail devletine verilip İsrail in kontrolüne verecektir. Kürtlerin kaşına gözüne bakılarak Kürdistan inşa edilmiyor yani ayık olun.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: Bir Orta Doğu Masalı
5 13 Ağustos 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • glock21
  glock21 13 Ağustos 2016 - 17:26Sen onu 1 Milyon Euro'ya aldığı arabaya 150 bin euro verip altın kaplatan araba ve Allahu akbaaaar diye bu arap için bomba patlatan marabalarına anlatacaksın.

  Arapların ne bok yediği beni zerre ilgilendirmez. Ben Yeryüzündeki Türkler ve Avrasya Türk birliği, Türk ulusunun geleceği ile ilgileniyorum.

  Arapların ve çoğrafyalarında yaşayan diğerlerinin başına ne geliyorsa tamamen kendi salaklıkları, yobazlıkları yüzünden geliyor!

  Biz Türkler oraları 1200 yıldan fazla süre yönettik, medeniyet getirdik, insan olmayı öğrettik, bunları imparatorluk vatandaşı yaptık, gidip İngiliz, Fransız, İtalyan, Alman, Yahudi ile iş birliği içerisinde her daim bizi sırtımızdan bıçakladılar, yapmadıkları ihanet kalmadı , baş kaldırdılar sonunda Türkler siktiri çekti, 100 senedir bok içinde yüzüyorlar!

  Din din diye sürekli beyin yıkayıp cahil, yobaz, bağnaz, geri kalmış bir toplum yetiştirirsen o toplum tabi eninde sonunda diğerlerine yem olur.

  1500 küsür sene önce de Araplar gidip Batı'ya saldırıyordu! Geçen 1500 yıl içinde Batı'lı medeniyetin değerini anladı, gelişti şimdi Batı Arapların vb. nin canına okuyor!

  Libya adam olsaydı Kaddafi gibi adamın kıymetini bilirdi! Atatürk'ün yanına yaklaşamaz ama idolü Atatürk olan ve en azıdnan benzer işler yapmak için yırtınan adamdı. Kendi halkı katletti.

  Türkiye ile bu ülkelerin meseleleri bir biri ile hiç bir alaka taşımıyor.

  Türkiye'de asıl düşman içimizde!!! Dışarıdaki düşman içimizdeki gönüllü düşmanın nasıl bile bile kendi milletini yok etmeye çalıştığını görüp durumdan istifade ediyor!

  Ülkeyi/ulusu dağıtmak için 100 yıldır uğraşan dinci, yobaz, bağnaz tarikatları/cemaatleri devletin en tepesine oturtursan, pkk gibi fare sürülerine açılım vb. palavralar altında ülke topraklarını % 40'dan fazlasını peşkeş çekersen, ülkenin bütün mal varlıklarını, madenlerini vs. yok fiyatına beleşe peşkeş çekersen tabi birileri gelir bundan istifade etmeye çalışır!

  Sen ulus devlet yapısını zorla yıkmaya çalışıp yerine binlerce dinden 1 dinin, binlerce mezhebinden 1 mezhebinin, binlerce tarikatından 1 tarikatının tanesinin, bu tarikatların binerce farklı ideolojisinden 1 tanesini getirip devlet politikası diye uygularsan tabi o devlet ve ulus batar!.

  Din her bireyin kendi kafasında kendi algısına göre yorumladığı, kendi fikrine göre yaşadığı bir kavramdır. Hiç bir zaman insanları birleştiremez. Birleştiriyor gibi görünse de din gibi yapısı her bir bireye göre değişen bir fikriyat eninde sonunda ayrılığa yol açar!


  Ancak ulus kavramı insanlık var oldu olalı bire bir aynıdır. Din, ırk, mezhep, etnik vb. ayrılıklar göz etmeksizin aynı vatanda yani aynı evde yaşayan insanların bir arada eşit şartlarda yaşayıp var olması demektir.

  Ha imparatorluk hayali kuruyorsak o zaman bugünün Gelişmiş Ulus Devletler bugünün imparatorluklardır. Tıpkı ABD, Rusya, İngiltere, Çin gibi.

  Sen eğer Osmanlı diye diye imparatorluk gücünde bir ülke değil de şeriat, hilafet, kraliyet vb. biat toplumu kakalamaya çalışırsan tabi bunu kimse yemez. Herkes karşı gelir.

  İşte bugün Osmanlı torunu diye ortalarda dolaşan çomarlar ile buna karşı gelenlerin arasındaki fark budur.

  Çomar Osmanlı deyince hilafet, dinci devlet anlayışı, biat talep eder, Türk ise Osmanlı deyince İmparatorluk gücünde Ulus Devlet ister, haliyle Osmanlı adı altında kakalanan hilafete ve dini devlet yönetimine tabi karşı gelir!

  Bu dünyada süper güç olmuş devletlere bakınız. Aralarında hiç birinde din İslam ülkelerinde olduğu gibi devletin ve milletin 1. önceliği, yönetim biçimi haline gelemez.

  ABD halkının çok büyük bir kitlesi din vb. hiç bir ulevi kavramı önemsemediği gibi önem verenler de dini bireysel yaşamlarında bireysel bir yaşam biçimi olarak uygular. Bunu devlet politikasın haline getirmeye çalışıp devletini batırmaz.

  Bütün bu devletlerde tamamen Ulus bilinci 1. önceliktir. yani her ne koşulda olursa olsun Devletin ve Milletin bekası 1. önceliktir.

  Rusya'ya bakınız! Rusya Rus olmaktan çok % 70 den fazla Türki bir devlet. Topraklarında nüfusun çok büyük bir kısmını Türki milletler oluşturuyor. Her ne kadar kabul etmek istemesek d, ilk kuran hanedanlar Beyaz Ruslar olsa da Rusya Türki bir devlet yapısı üstüne kurulmuş ulustur. Genel Kurmay başkanları dahi Türk/Türki kökenli!!!

  Demek ki mutlak varlığının sürdürebilecek süper güç olmak için dinden, mezhepten, şundan bundan her şeyden önemlisi; Ulus devlet, Ulus bilinci, Millet bilinci her şeyin önünde tutularak korunmalıdır.

  Sen çıkıp "milliyetçiliği ayaklar altına aldık" dersen tabi başta kendi halkın sana düşnan olur.

  Milliyetçilik ile ırkçılık bir birinden ayrı kavramlardır.

  Milliyetçilik; Aynı ulus içerisinde aynı kimlik ile yaşayan bütün vatandaşların din, mezhep, etnik köken ayrılmaksızın kendi ulusları/Milletleri için yani kendi evleri için çaba göstermesi demektir.

  Irkçılık ise kendi etnik kökeni dışında başka hiç bir milletin, ırkın, etnik kimliğin vs. var olmasına izin vermemek demektir.

  Türkiye Cumhuriyeti kurulken yapılan "Türk Milleti" tanımı gayet açık ve nettir. Burada Türk Milleti ve Milliyetçilik tanımı çok net şekilde belirtilmiştir. Bunu bilinçli olarak çarpıtıp, açık net bilinen kavramı bile bile değiştirmeye çalışıp ırkçılık gibi göstermeye çalışırsan elbet çatışmaya sebep olursun!!!

  Öte yandan sen azınlık bir etnik grup olarak (Hatta bu etnik gruptan gelip gelmediğini dahi tam olarak bilmezken) sürekli şekilde kendi kendini üyesi olduğun etniğe göre ayırıp, içinde yaşadığın ulusun kurucu ve binlerce yıl aynı topraklarda çoğunluğu oluşturmuş unsuru çoğunluk millete düşman olursan, içinde yaşadığın ulusa o milletin ismi verildi diye sürekli düşmanlık güdüp savaş açarsan tabi o millet de bir noktadan sonra seni etnik grup olarak dışlamaya başlar, iş topraklarından defetmeye kadar gider!!!

  Madem videoda görünen gerçeklerden şikayetçisiniz o zaman bu ülkede "NUTUK" diye bir kitap var alıp okuyacaksınız.

  Bütün bu bahsi geçen ülkeler bu duruma düşerken neden Türkiye Cumhuriyeti devleti ve Türk ulusu bu duruma düşmemiş? Bu duruma düşmemek için ne gibi mücadeleler vermiş? Ne gibi hatalar yapılmış ve bu hatalar nasıl düzeltilmiş? Orta Doğu ve çevresindeki milletler neyi yanlış yapmış, Türk ulusu neyi doğru yapmış da 4000 yıldır millet olarak var olmayı sürdüren 2 milletten biri olarak hala var oluyor ve var olmaya da devam edecek? Bütün bunların cevapları "NUTUK" denen bu kitapta madde madde yazılmıştır.

  Bugün bütün İslam ülkeleri bir bir yıkılırken, nesilleri yer yüzünden silinirken, Türkiye gibi en boktan çoğrafyada, dört bir yanı düşmanla çevrili, bütün dünyanın dindarı dahil bütün ülkeleri tarafından sürekli bu kadar darbe alıp saldırıya uğrayıp, sürekli mücadele içindeyklen hala yıkılmak yerine bunca zorluğa rağmen sürekli bir yükselişte ise demek zamanına bu "NUTUK" adlı kitabı yazanlar bir şeyi kimsenin akıl edemeyeceği kadar doğru yapmışlar!

  Şu Anadolu'ya Amerikalı, Fransız, İngiliz, Alman vb. ni getirin ve bunlara bir ulus devlet kursun, böyle bir sürü etnik grup, din, mezhep farkı olan bir coğrafyada bizim gibi bütün yaşayanlardan farklı bir etnik gruba mensup olsunlar, bunların kurduğu devlet 10 sene dahi varlığını sürdüremez.

  Alın işte Fransız, İngiliz vb. nin Orta Doğuda ve Arap yarımadasında kurduğu devletler ortada, kuruldukları günden beri gene İngiliz, Fransız vb. nin himayesi ile zar zor ayakta duruyorlar, bırakıldığı anda çöküyor! Çünkü tamamı Suni devletler, hiç bir ggeçmişleri olmayan, tarihleri olmayan, tamamen fabrikasyon etnik gruplar, İngiliz'in kafasına göre etiketlediği uydurma millet isimleri, uydurma etnik kimlikler ile var edilmiş suni devletler!

  Bu Ulus zaten 90 sene önce bütün bu videoda görülen problemlerin hepsini başarı ile aşmış, kimsenin yapamadığını yapmış ve çekil gibi bütün zorlamalara rağmen yıkılmaz bir ulus inşa etmiş! Sen bunu 60 senedir değiştireceğim diye sürekli bokunu çıkarırsan tabi bir yere varamazsın!

  Bir de bu güne kadar hiç denemediğin 1930'ların Türkiyesi olmayı dene, bir o günlere reset at, sonra başaramazsan şikayet etmeye başla!
  [ispiyonla]
  +2
 • darthsidious
  darthsidious 13 Ağustos 2016 - 16:11yav he he [ispiyonla]
 • beybut
  beybut 13 Ağustos 2016 - 15:02Hükümetin gözüyle hazırlanmış bir video. Birçok doğru içine asıl söylenmek istenen propaganda yalanları sıkıştırılmış. Arap seviciliği açıkça görülüyor. Bilgi yanlışları da var. Örneğin "Araplar İsraile karşı hiç ordu kurup savaşmadı." deniyor. (Bkz. https://tr.wikipedia.org/wiki/Altı_Gün_Savaşı )

  İsrail Devleti ve varlığı 1948'e dayandırılmış. Devletin BM eliyle var edilmesi açısından doğrudur ancak o coğrafyada Araplardan önce Babiller (İbrani soyundan) vardı.

  Çok merak ediyorsanız Ortadoğu'nun bahsettiğiniz sorunlarının çözümünü söyleyeyim: Ulusalcılık ve ulus-devletler. Şeyhlerle, kabilelerle, tarikatlarla, örgütlerle hep birilerinin maşası olur birbirinizi kırarsınız. Ulusal tarih, dil, coğrafya bilinci için bkz. Atatürk ve devrimleri.

  Türkiye'de Menderesle başlayan mandacılık özlemi (ABD mandası olma) ulusalcı anlayış ve ulus-devlet yapısını bozmuştu. Özal ve Erdoğanla pohpohlanan bu süreç birilerinin 1 koyup 3 alamadığı, BOP eşbaşkanı olamadığı bir alana sürüklendi. Sonuçta bölünme tehlikesi yaşayan, darbelere sürüklenen bir Türkiye karşımızda.

  Türkiye, Türklerin tarihi yapısına ve anlayışına bağlı olarak bir ulus-devlettir. Ortadoğu coğrafyasının da Türkiye'nin de kurtuluşu ulusalcı anlayıştadır. Bu bir slogan değil denenmiş, onanmış gerçek bir sonuçtur.
  [ispiyonla]
  +4
 • emrebaskaya
  emrebaskaya 13 Ağustos 2016 - 13:19@zeytinburunlu Yanlış yer konuda kürtler yok, biz başka şeylerden konuşuyoruz. Ama sen daha tartışmayı bile beceremediğim için direkt kavga çıkarmaya, ortalığı karıştırmaya geliyorsun, gerçekten kanına işlemiş. [ispiyonla]
 • zeytinburunlu
  zeytinburunlu 13 Ağustos 2016 - 12:55He amk o yuzden kurtleri burada paso asagiliyorsunuz.

  Siktirin ordan ne zaman kiliç gotunuze girse bir baska dusman yaratip siyrilmaya kalkismayin, biraz aynaya bakin, irkçilik yapip onda sonra dos mohroklor demeyin amk.
  [ispiyonla]
  -7
 • emrebaskaya
  emrebaskaya 13 Ağustos 2016 - 12:43@neuremancer Sonuna kdar haklısın kardeşim, yanlışı gördüğümüzde eleştiricez tabi eleştiriyoruzda ben sadece tarihlere ve olaylara dikkat çekmek istedim.

  Hepsi önce yolsuzlukları öne sürerek halkın sokağa inmesi ve dinmeyen olaylarda askerin yönetime el koyması bizde olduğu gibi.

  Başka uygulamaya koyucak oyunları kalmadığını düşünüyorum, inşallah da öyledir, bozmuşuzdur.

  Seçimle gelen seçimle gitmeliki bir dahaki seçimde Chp gelicekse o da darbelerle uğraşmasın.
  [ispiyonla]
  +3
 • hakkıbulut
  hakkıbulut 13 Ağustos 2016 - 06:24batı yokken de ortadoğuda insanlar birbirlerini kesiyorlardı güzel kardeşim. [ispiyonla]
  +4
 • alper.tunga
  alper.tunga 13 Ağustos 2016 - 06:14Video nun yapilisi iyi niyetten belli ama osmanlinin araplarla arasi hicbir zaman iyi olmamistir ki? Hani Araplar cok iyilerdi de ingilizler geldi onlari kiskirtti diye birsey yok. Adamlarin icinde potansiyel vardi, ingilizlerde bunu iyi okuyup bu herifleri saldilar osmanlinin basina. Turkiyenin dis politika olarak, kendi cikarlari dogrultusunda kim isine geliyorsa yanasip, yanasmamasi lazim. Hani bir kibris, Azerbeycan olur anlarimda, araplarin aq [ispiyonla]
  +2
 • emrebaskaya
  emrebaskaya 13 Ağustos 2016 - 02:41Ne güzel özetlemiş "Onların silahlarıyla kendimizi öldürüyoruz" diye.

  Bende şöyle birşey bulmuştum ama kimse ilgilenmedi bile.

  Arkadaşlar ben vikipedide araştırma yaparken birşey buldum ama bunun tesadüf olduğunu düşünmüyorum, lütfen okuyun yorumlarınızıda bekliyorum.

  Fikir alışverişine ihtiyacımız var.

  Öncelikle aşağıda Vikipedi linkindeki "Arap Baharı" başlığı altında bulunun, bu olaylardan etkilenen, devrilen hükümetler ve iç savaşın sürdüğü ülke/ülkeler gösteriliyor.

  https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Arap_Baharı

  Aşağıdaki tarihler olayların başlama süresidir.

  Devrilen / İç savaş

  Tunus : 14 Ocak 2011

  Çıkan olaylarda Zeynel Abidin isimli ülke başkanının, ülkeyi bırakıp kaçmasıyla son bulmuştur.

  Mısır : 16 Mayıs 2015

  25 Ocak 2011 de ülke genelinde başlayan olaylarda 11 Şubat 2011 de Cumhurbaşkanı istifa etmesi ile yine durulmamıştır,

  Yerine gelen Muhammed Mursi diktatörlükle suçlanmış ve Sisi önderliğinde 3 Temmuz 2013 de dabe yapıldı.

  Muhammed Mursi 16 Mayıs 2015 tarihinde idam cezasına çarptırıldı.

  Libya : 15 Şubat 2011

  Libyada 15 Şubat 2011 tarihi ilen başlayan olaylar Devlet Başkanı Kaddafinin 20 Ekim 2011 tarihinde halk tarafından linç edilerek öldürülmesiyle son bulmuştur.

  Suriye : 15 Mart 2011

  Suriye genelinde Devlet Başkanı Beşşar Esad karşıtı göstericiler Silahlanarak hükümeti devirmeye çalışmıştır. Çatışmalar hala sürüyor.

  Bahreyn : 14 Şubat 2011

  Bahreyn genelinde başlayan olaylar giderek Şii-Sunni çatışmalarına dönüşmüştür hala devam etmektedir.

  Şimdi tüm bu tarih, olay ve yaşananlar aklım hayalim almak istemiyor.

  Darbe girişiminin bastırılması ve büyük ölçüde bunların temizlenmesiyle sonuçlanmasının ardından 14 Ağustos 2016 tarihinde görüşmek üzere diye yaygara çıkardılar.

  Korkuyorum arkadaşlar bu güzel vatanımız, bu güzel şehirlerimiz düşünmek istemiyorum,

  Bir yandan da olaya iyi yönden bakıyorum Ülkemiz bu hainlerin bu girişimyle bir bütün oldu, bu pislikler temizlendi diye.

  Ayrıcı Elebaşının "Beni Türkiye' ye vermeyin batının hizmetindeyim" cümlesi bunların yenilgisini gösteriyor bana,

  Onlar diktatör diyor, biz peşine gidiyoruz sorgulamıyoruz neden diye?

  Kaddafiye diktatör diyerek linç ettirenler acaba bundan mı rahatsız olmuştur ne dersiniz? Birlik olalım dediği için mi?

  https://m.youtube.com/watch?v=NTKRUSr0htY
  [ispiyonla]
  +3
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...