Halil Sezai'nin Eleştirisi

nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Halil Sezai iki şarkı arasında yaptığı konuşmasında, "Bizim ne suçumuz var ben anlamadım. Yaklaşık 36 senedir yaşıyorum ne bir bilim, ne bir felsefe, ne bir sanat, ne bir spor dalında dünyada herhangi bir şeyde göremedim. Hiçbir şey göremedim ve bundan bıktım artık, sıkıldım, çok sıkıldım. Sizin kendi kendinizi beslediğiniz, riyakarlık yaptığınız, gemiler aldığınız, inanılmaz şekilde orada bir sürü, bir sürü şeyler götürdüğünüz, kayırdığınız, akrabalarınızı koyduğunuz, fark etmez bunun adı AKP, RTE. Hiç fark etmez yani biri birine, biri diğerine, al birini vur ötekisine. Şahsım olarak bundan kusasım var, artık nefret ediyorum" diye konuştu.

Darbe direnişi sırasında yazamadığı şarkı sözleri için de dert yanan Sezai, "Geçenlerde küçük bir şeyler yazayım istedim ama yazamadım. Sabahın bilmem neresinde darbe diye şeyler oluyor. Dünyanın en tatlı ülkesinde neler oluyor. Yaşadığımız şeylere bakın lütfen. Bu yüzden lanet olasıca ülkeye dava açacağım. Şahsım adına dava açacağım. Ne derlerse desinler sıkıntı yok. Troller çok ya! Hem oradan hem buradan troller çok. "Ne oldu konser mi veremiyorsun" diyecekler. Hem hükümetten hem muhalefetten, Türkiye'yi yönetme biçimlerinden hepsinden davacıyım. Kendi beyin küçüklüklerinden beyin kısırlıklarından dolayı engelliyorlar. Buna müsade etmeyin lütfen." sözleri dikkat çekti.

FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Yenikapı'da yapılan "Demokrasi ve Şehitler Mitingi"ni "şov" olarak nitelendiren Şarkıcı Sıla'ya da destek çıkan Halil Sezai, "Demokrasi demokrasi deyip... "Ben gelmiyorum orada şov" dedi Sıla... Bize söyledi onu... Orda Sıla haklıydı mesela... Doğru haklı kız... Sıla'da yalnızdı net... Demokrasiyi anlamamış küçük beyinlilerle uğraşmaktan sıkılmadınız mı yaa! Taraftar olmayın. Taraftar olmak hoş bir şey değil" diyerek konuşmasını sürdürdü.

Alkolün su gibi aktığı konserde şarkıcının sözleri salondakilerin de tepkisini çekerken, bazı dinleyicilerin "Halil sen konser ver konser" diye bağırması da dikkat çekti. Halil Sezai' sosyal medyada da tepki yağdı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Halil Sezai Ülke Dava Fetö Cumhurbaşkanı Erdoğan
55 14 Ağustos 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • hukikole
  hukikole 14 Ağustos 2016 - 20:16zavallı nefer, akit gibi açıklama girmiş. [ispiyonla]
  +28
 • limited
  limited 14 Ağustos 2016 - 20:36kardes hani demokrasi vardi ya bu ulkede?? [ispiyonla]
  +26

Tüm Yorumlar

 • canerdündar
  canerdündar 16 Ağustos 2016 - 03:55roast of rte olmuş amk dgıjlksdg [ispiyonla]
 • semih85
  semih85 15 Ağustos 2016 - 22:02Hayatı içki içmek ve karı sikmek olarak algılayan bir insan. Beğenmiyorsan siktir git amerikada yaşa. [ispiyonla]
 • luissera
  luissera 15 Ağustos 2016 - 20:05haklı. [ispiyonla]
  -2
 • dts06
  dts06 15 Ağustos 2016 - 19:32'hem hukumetten hem muhalefetten davaciyim'
  tamam da amina koyim sen bugune kadar bu siyaset duzelsin diye bisi yaptin mi? anca laf. anca cihangir'den sallamaca. Bir siyasi partiye uye oldun mu? Calisma yaptin mi? Ondan sonra herkes sikayetci oh ne ala memleket amk.
  [ispiyonla]
  +1
 • wtfamk
  wtfamk 15 Ağustos 2016 - 19:25Sanatçıların siyasete müdahale etmesinden nefret ettiğim kadar hiçbir şeyden nefret etmiyorum. Lan sikik, sen tiyatrocuysan tiyatronu yap, şarkıcıysan şarkını söyle, oyuncuysan oyununu oyna ama gelip de önümde mikrofon var diye siyasete girme, müdahele etme. Onu da bırak politikacılar yapsın. Sen politikacımısın amın oğlu sanane derler adama. Ben derim.

  Mesela hiç Cem Yılmaz'ın siyasete müdahale ettiğini, bir tarafı açıktan desteklediğini veya lanetlediğini hiç gördünüz mü? Ben görmedim ve çok da takdir ederim. Zeki insanların hali başka tabiki. Cem Yılmaz gibi dahası çok.
  [ispiyonla]
  -1
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 15 Ağustos 2016 - 18:22Ulan nefer, böyle giderse nokta medyadaki içerik yükleme işini de kaybedeceksin. Ben bu takma ismimle bu kadar partizanlık yapmıyorum.
  Bu adam kim diyenlere. Ne derseniz bir şekilde adını duyurmuş biri. Bu sitede gün birincisi günde 6-7 bin tık alır. Bu adam daha bu saatte 13 bine ulaşmış, demek ki bu kim demek kendinizi küçültür.
  Muhalif olmak her zaman cesaret işdir. Bu deiklerinde de bir yanlış yok.
  [ispiyonla]
 • flyingman
  flyingman 15 Ağustos 2016 - 16:25bi bağırıp duran davut güloğluna bakıyorum bi buna hangisi daha naif daha terbiyeli karar veresi zor olmuyor [ispiyonla]
  +1
 • mdaemon
  mdaemon 15 Ağustos 2016 - 15:48NEFER NE YAZMIŞ ACAYİP MERAK ETTİM? [ispiyonla]
 • marcorak
  marcorak 15 Ağustos 2016 - 15:18içip içip konuşuyor. konser ver sen konser. [ispiyonla]
 • yrel
  yrel 15 Ağustos 2016 - 14:27sıla'nın açıklamasında ne yanlışlık vardı ? nesi zorunuza gitti
  ? demokrasi nöbetiymiş, hadi lan ordan. kornaya basıp gecenin
  2sinde reeeeceeeeeeğp taaayyiiip erduuuuvan diye bağırmak mı nöbet ?
  artık tahammül bile edilmez oldu, iyice boku çıktı.
  Diğer yandan,
  söylenenlerin nesi yanlış ? cukka yapılmadı mı haddi hesabı olmayan
  paralar ? zamanında birbirinizin koynunda gezmiyor muydunuz ? daha büyük
  yaprak bulunca hemen sattınız birbinizi allahınız para olunca tabi
  normal.
  cahiliyet masumiyet değildir. "bizi kandırdılar" deme hakkınız
  yok kardeşim. Sen verdin kpss sorularını, sen yerleştirdin polislik
  sınavlarını, sen kayırdın o ibneleri. adam ol de ki "parayı
  bölüşemedik ondan oldu" de. tabi gram adamlığın varsa. ki o da
  olmadığından artık yapılıcak bişe yok...
  [ispiyonla]
  +1
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...