İstanbul'a 3. Havalimanı Kurulumu - Zaytung

ayvaz ayvaz diyor ki;
İstanbul’a 3. Havalimanı Kuruluyor.
İstanbul Çevre Dostları, Eğlence ve Uçuş Makinesi Muhalefeti Teşkilatı Tepkili!

Caddebostan Sahili'nde yapımı sessiz sedasız devam eden ve 23 Mayıs 2010 Pazar günü,12.00’da Türkiye'de ilk kez görülecek uçuş makinelerinin gösterileriyle açılışı yapılacak olan havaalanına tepki gösteren İÇDEUMMT (İstanbul Çevre Dostları, Eğlence ve Uçuş Makinesi Muhalefeti Teşkilatı) inşaatı yakından takip ederek, halkı bilinçlendirmeye çalışıyorlar.

Çevre Halkı Şaşkın!

Caddebostan Mahallesi Muhtarı konuyla ilgili olarak açıklama yapmaktan kaçınırken, olayları yakından takip eden ve mahalleliyi bilgilendiren İÇDEUMMT (İstanbul Çevre Dostları, Eğlence ve Uçuş Makinesi Muhalefeti Teşkilatı) sözcüsü Ersin Özbükey adeta bir festivale çevrilen açılış programını eleştirdi. Özbükey, “Bunca şova, sürprize ne gerek var. Caddebostan sakin, sessiz daha güzel! Seçilen lokasyondaki yeşil alanlar, bisiklet ve yürüyüş parkurları, mevcut insan sirkülasyonu ile zaten yeterince doludur ve daha fazla insanın sırf eğlenmek ve bugüne kadar hayatlarında hiç görmedikleri uçuş makinelerini görmek için güzel bir Mayıs gününde Caddebostan Sahili doldurmalarına hiç gerek yok” şeklinde konuştu.

Uzmanlar da bu projeden pek hoşnut değil!

Türkiye'de ilk kez görülecek uçuş makinelerinin gösterileriyle şaşaalı bir biçimde açılması planlanan havaalanına, açılış günü olan 23 Mayıs 2010 Pazar saat 12.00’da on binlerce insanın toplanacağı haberi hızla yayılıyor. Açılış günü gelişmeleri yerinde izleyecek olan İstanbul Çevre Dostları, Eğlence ve Uçuş Makinesi Muhalefeti Teşkilatı, sorumluluk sahibi vatandaşları açılışa çağırarak olup bitenlere ilgisiz kalmayın diyor. Görelim bakalım neymiş bu Üçüncü Havaalanı…

Çevre sakinleri ve İstanbul Çevre Dostları, Eğlence ve Uçuş Makinesi Muhalefeti Teşkilatı üyeleriyle havalimanı inşaatının önünde özel röportaj yapma şansı bulan Zaytung muhabiri Kadir Şinas, yaşananları Caddebostan Sahili’nden canlı olarak aktardı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: caddebostan 3. havalimanı istanbul zaytung
4 24 Mayıs 2010
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Bicaykoy
  Bicaykoy 25 Mayıs 2010 - 00:06Zorlama olmuş,bence yazıdan daha ileri gitmemeliler. [ispiyonla]
  +11
 • jrshady
  jrshady 25 Mayıs 2010 - 08:54çok klişe olacağını düşünüyorum ama....

  bok gibi.
  [ispiyonla]
  +10

Tüm Yorumlar

© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...