Karı Koca Muhtarlık Yapmak

nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Türkiye’de aynı anda çalışan ilk karı koca muhtarları Huriye ve Önder Ay çifti, bir yandan çocuklarının bir yandan da mahallelerinin sorunlarıyla ilgileniyor.
Esenyurt Belediyesi, nüfusunun fazla olması sebebiyle Yenikent Mahallesi’ni üç mahalleye böldü. Yenikent Mahallesi’nin muhtarı Önder Ay da azaları ve ilçedeki derneklerle görüşerek eşi Huriye Ay'ı yeni kurulan Sultaniye Mahallesi muhtar adaylığına önermek istedi. Eşi Huriye Ay ise duruma tepki gösterdi, anneliğin ve muhtarlığın bir arada yürümeyeceğini düşünerek teklife sıcak bakmadı. Ay, eşi de muhtar olduğu için adaylığına mahalleliden tepki gelebileceğini düşünerek muhtar adayı olmak istemedi. Ardından eşinin ve mahallelinin ısrarı üzerine fikrini değiştirerek muhtarlığa adaylığını koymaya karar verdi. Huriye Ay, eşiyle birlikte yürüttüğü seçim çalışmasıyla en yakın rakibine 500 oy fark atarak Sultaniye Mahallesi muhtarlığına seçildi. Böylelikle çift, Türkiye’nin aynı anda çalışan ilk karı koca muhtar çifti oldu. Ay çifti, vatandaşlara hizmet ederken kullandıkları arabaya “Türkiye’nin ilk karı koca muhtarları” yazdırarak, birlikte fotoğraflarını bastırdı.
Bir yandan çocuklar bir yandan mahalleli
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: türkiye karı koca muhtarlar Huriye Önder Ay
0 09 Ekim 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • deliherif
  deliherif 09 Ekim 2016 - 21:04Lan ülke yönetmiyosunuz, Esenyurt gibi yüzde 90'ının ilkokul mezunu olduğu bir mahallede gelene 3-5 evrak veriyorsunuz. Şuna "eşim de burada dolayısı ile elektriğe ve suya para vermiyoruz, zaten belediyeden hergün yemek geliyor, yemeğe de para vermiyoruz, gül gibi geçiniyoruz" deyin de anlayalım. [ispiyonla]
  +3
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 09 Ekim 2016 - 19:44Şu günlerde muhtarların en büyük işi, adresine bulunmayan evrakları teslim almak. [ispiyonla]
  +5
 • enternasyonalizm
  enternasyonalizm 09 Ekim 2016 - 16:55bu muhtarlar ne iş yapar hem her evrağı internetten alıyorum muhtarlık diye bir şeyin olmaması gerek artık [ispiyonla]
  +5
 • glock21
  glock21 09 Ekim 2016 - 16:24Ne gadar moderin lang.

  Daha düne kadar kadınlara okuma yazma okula gitmek bile yasaktı. Kadın sığırdan dahi aşağı görülüyordu. Kadına evden çıkmak dahi yasaktı. Seçme ve seçilme hakkı zaten hayaldi.

  Neyse ki 90 sene önce AKP ve Kantinci Baş Kumandan Recep Tayyip Erdoğan Önce Çanakkale Savaşını, Arkasından kurtuluş savaşını kazanıp bütün dünya güçlerini bu topraklara gömdü, sağ kalanı da siktir etti.

  Sonra ilk iş % 100 tam bağımsız Çağdaş, Medeni, Laik bir Türk cumhuriyeti kurdular.

  O güne kadar halkının % 5'i dahi okuma yazma bilmeyen, doğan çocukların oranla tifo, veba vb. hastalıklar, açlık vs. nedenlerle ölürken her yere hastaneler, sağlık ocakları, dispanserler diktiler.

  En ücra dağ köylerine dahi eğitim götürdüler. Hayatında çorap dahi görmemiş çocuklar bir anda keman çalan, ziraat mühendisi kadar iyi tarım yapmayı öğrenen, İngilizler, Almanlar kadar sanayi üretimi yapacak eğitim seviyesine ulaşan çocuklar haline geldi!

  İlk okul mezunu dahi veremeyen ülke bir anda zamanın en baba bilim adamlarının çalışmak için başvurular yaptığı onlarca gelişmiş üniversite vb eğitim kurumu açtı! Hatta Albert Einstein dahi bizzat bu üniversitelerin birinde çalışmak için ekselans Recep Tayyip Erdoğan'a mektup yazdı, Sonra kendi gelemedi ama olsun asistanı vb. kendi ekibini akademisyen olarak Türk üniversitelere yolladı!

  Bütün bunlar olurken 10 yılda Kişi başına düşen gelir İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya gibi gelişmiş ülkelerde % 70-80 düşerken Türkiye'de bir anda % 1400 Yükseldi.

  Açılan uçak, tank fabrikaları, yerli üretim kömür, enerji, demir vb. fabrikaların ardı arkası gelmedi. Sanayi ve tarımda adeta patmala yaşandı. Ülke ekonomisi 10 yılda İngiltere, Fransa, İtalya, Almanya vb. ülkelerle yarışacak seviyeye ulaştı.

  Eğitimi bugün dahi dünyada hala en gelişmişi olan Finlandiya eğitim sisteminden alıp bizim sisteme entegre ettik ve bu sayede 10 yılda ülkede bir anda Okuma yazma oranı patlaması oldu, ülkede yüz binlerce Mühendis, doktor, bilim adam vs. çıkmaya başladı!

  Ülkede operalar, tiyatrolar, sanat merkezleri vs. her yeri sanatla doldurdular. On binlerce yazar, şair, gazeteci vs. çıkarmaya başladık.

  Daha önce tarla sürecek öküz dahi bulamayan halka bir anda Erdoğan Orman Çiftliğinde yetiştirilmiş, damızlık yüksek verimli hayvanlar bedava dağıtılmaya başlandı. Üstüne Traktör vb. tarım aletleri çiftçilere verilmeye başlandı ve tarım da bir anda patlama yaşandı!

  Arkasından hemen toprak reformu yapılıp o güne kadar Şeriat/Hilafet sayesinde halkın topraklarına el koymuş Ağalık yani Feodal kölelik sistemi ortadan kaldırıldı. Halkın toprakları ağalardan alınıp halka dağıtıldı!

  Vay be AKP, vay ve Recep Tayyip Erdoğan! 1920'li yıllar gibi bütün dünyanın savaş içinde olduğu, Türkiye'nin eş zamanı bütün dünya güçlerinin ittifakı ile Türk topraklarına saldırmasına rağmen hepsini yenip, bağımsız böyle Almanya, İngiltere ayarında bir ülke kurdunuz.

  Üstelik bütün bunları bir de o dönemde neredeyse toplan İngiltere bütçesi kadar olan Osmanlı'dan kalma borçları 10 sene gibi bir zamanda geri ödeyerek yaptınız.

  Ama bugün geldiğimiz noktaya bak. Ortaya Mustafa Kemal diye bir adam ve kurduğu CHP diye bir parti çıktı. 15 senedir devleti bunlar yönetiyor.

  90 senelik devleti batırdılar, ülke 3. Dünya ülkelerinden beter hale geldi. Artık dünyada kimse bizi iplemiyor. Prestijimiz alt üst oldu. Milletimizin adı geçen yerde 4000 yıllık kökleri olan Türk milletine insanlar bağnaz, yobaz, koyun sürüsü diyorlar! Eğitim, ekonomi, kanun, adalet, uluslar arası politika, sanayi, tarım, tekstil her alanda tümden battık. Millet ırk, etnikler, mezhepler, dinler derken mahalle mahalle bölünecek, hücrelerine, atomlarına kadar bölünmüş hale geldi. Sokakta bir birini direkt kesecek durumda.

  !!!
  [ispiyonla]
  +6
 • tutskikoyamayim
  tutskikoyamayim 09 Ekim 2016 - 16:13Vatandaşı Mutlu Eden Muhtar!!!! [ispiyonla]
  +2
 • sonturk
  sonturk 09 Ekim 2016 - 15:52hey muhtar bana bir avrat. [ispiyonla]
  +2
 • ismailabiii
  ismailabiii 09 Ekim 2016 - 13:02Muhtarlar toplantısınada beraber katılıyorlar sanırım [ispiyonla]
  +9
 • genc_terekeme
  genc_terekeme 09 Ekim 2016 - 12:17eş muhtarlık hdp bunu sevdi. [ispiyonla]
  +15
 • akıkapasitörü
  akıkapasitörü 09 Ekim 2016 - 12:10beleşten para kazanmanın adıdır muhtarlık [ispiyonla]
  +21
 • zamandakaybolan
  zamandakaybolan 09 Ekim 2016 - 12:05Çom(UHT)ar [ispiyonla]
  +3
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...