Türkiye'nin İlk Güvercin Oteli

exixiz exixiz diyor ki;
Diyarbakır'da, güvercin meraklıların ihtiyacını karşılayacak ilk güvercin oteli açıldı. 25 odalı güvercin otelinde yüzlerce güvercin barınırken, günlük bakımları yapılan kuşlar için sahiplerinin aylık 150-200 lira ücret ödediği öğrenildi.
Merkez Bağlar ilçesinde 3 güvercin meraklısı tarafından açılan 3 katlı güvercin otelinde, apartman ve sitelerde yaşayan ve aralarında doktor, mühendis, iş adamlarının da bulunduğu çeşitli meslek gruplarından oluşan güvercin meraklılarının, kuşlarına hizmet vermeye başladı. Sahipleri tarafından otele getirilen güvercinler önce sağlık kontrolünden geçtikten sonra gerekli bakımların ardından odalarda numaralandırılan kutularına konuluyor. Evlerinde güvercin besleyemeyen tutkunları ise, otele bıraktıkları güvercinlerini gelip onlarla ilgilenip, otelin damında bir süre uçurabiliyor. Güvercin sahiplerinden aylık 150-200 lira konaklama ücreti alındığı belirtildi.
Güvercin Otelin işletmecilerinden Müslüm Bayhan, güvercin tutkunu olduğunu belirterek Sur ilçesinde yaşanan çatışmalı ortamın ardından, kuşlarını da alarak oradan göç ettiğini belirtilerek, “Sur’daki güvercinlerimden kalanları buraya getirdim onlardan üretim yaptım, mağdur olan diğer arkadaşlarımızın güvercinlerini de alarak bu projeye başladık. Daha sonra evinde güvercinine bakamayan çeşitli meslek gruplarından arkadaşlar güvercinlerini getirmeye başladı. Otelimizde piyasa değeri 10-20 bin lira arasında değişen güvercinler var. Onların sağlık kontrollerini, banyolarını da biz yaptırıyoruz” dedi.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Diyarbakır güvercin güvercin oteli haber videoları
1 20 Ekim 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • edgar90davids
  edgar90davids 21 Ekim 2016 - 13:30kendimiz çok kalabiliyoruzda bide güvercin kaldı [ispiyonla]
 • erobreren
  erobreren 20 Ekim 2016 - 19:27Búdü bunu beğendi. [ispiyonla]
  +1
 • mihawkk
  mihawkk 20 Ekim 2016 - 16:54Kendimi bildim bileli güvercin besliyoruz ama bak etrafına nerde işsiz davar hırsız tipli insan var güvercin besliyor o yüzden çok dile getirmiyorum demem o kiiiiii güvercinler güzel hayvanlar doğru düzgün bi kümes havalandırma fan yere tel böyle açılıp temizlenebilen bi sistem yaparsanız da koku falan yapmaz akşam 1 saat kuşlarla ilgilenmek bütün stresini alıyor günün varsa imkanınız tavsiye ederim size de [ispiyonla]
  +3
 • iumay
  iumay 20 Ekim 2016 - 16:02çok zahmetli bakımı var güvercinin yauv. kendimi bildim bileli güvercin yetiştirir satarız ama bi yerden sonra yeter diyor insan. [ispiyonla]
  +1
 • pich
  pich 20 Ekim 2016 - 14:05Ne biçim koku yapar o be [ispiyonla]
  +4
 • ugor
  ugor 20 Ekim 2016 - 13:50(Tutmadı) [ispiyonla]
  +3
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...