At Arabasının Okul Servisi Olması - Adana

exixiz exixiz diyor ki;
Adana'nın Ceyhan ilçesine bağlı Burhanlı Mahallesi'nde öğrenciler okula at arabalarıyla gidiyor. Okul servislerine yönelik yapılan yasa değişikliğinin ardından muhtarların attığı yanlış imzadan dolayı öğrenciler devletin sağladığı imkanlardan yoksun kaldı.

Edinilen bilgiye göre, servislere yönelik yapılan yasa değişikliğinin ardından minibüs kooperatifi olan mahallelerde yaşayan öğrencilerin mahallalere ait kooperatif minibüsleri ile okullara gitmesi kararı alındı. Kooperatifi olmayan mahallede yaşayan öğrenciler ise muhtarlar tarafından atılan yanlış imza sonucu mağdur olurken, 3 buçuk kilometre uzak olan okula öğrenciler, at arabaları, bisiklet ve yaya olarak gitmek zorunda kaldılar.
Burhanlı Köyü Muhtarı Zeki Durgun, kooperatifçilerin yanlarına gelerek imza istediklerini belirterek, “Biz polisten, askerden, jandarmadan dolayı bu mahallelere giremiyoruz onun için bize bir yazılı kağıt verin, bizde köye gelerek servis yapalım’ dediler. Biz bu yazılı kağıdı imzamızı bunlara sunduk. Yalnız bunlar bizi kandırdılar. Bunlar bizim verdiğimiz imzayı başka yönlerde kullanıldı. Bu yüzden de benim köyümün çocukları mağdur kaldı. Yemekten de mağdur kaldı servisten de mağdur kaldı. Bunun içerisinde getireni var getiremeyeni var. Çoğu kişi de okula gönderemiyor çocuklarını. Ben bir muhtar olarak devletimizden el atmasını rica ediyorum” diye konuştu.
Okul servislerinden yararlanamadıklarını belirten Faruk Abasıkeleş, “Beş yıldan beri devlet servisimiz vardı. Son yılda devletimizin çıkardığı yeni bir kanuna göre kooperatif olan köylere taşımacılık vermiyorlar. Bizim köyümüzde kooperatif sadece isimde var. Daha önceleri muhtarlarımızdan güzergah belgesi diye imza aldılar. Bunu da yanlış yerde kullandılar. Kooperatifin araçları olmadığı için çocuklarımız devletin servisinden faydalanamıyor. Otomatikman yemek servisinden de faydalanamıyorlar” dedi.
Köyden okula iki oğlunun geldiğini söyleyen Şevket Bekiroğlu, “Biri 1. sınıf diğeri 8. sınıf yayan gidip geliyorlar. Çocukları götürüp getirmeye gücümüz yetmiyor. At arabalarıyla, yaya olarak geliyorlar. Yağmurda yaşta imkanımız yok. Devletimizden buna bir çözüm bulmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: at arabası okul servisi servis Adana haber videoları
1 02 Kasım 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • darmstadt
  darmstadt 07 Kasım 2016 - 20:31Eyy Yavrum be Adanada 80 lerde okuldan ciktigimizda az Atarabalariyla eve gelmedik. Onun sevki baskaydi.... [ispiyonla]
 • mighty mouse
  mighty mouse 03 Kasım 2016 - 14:51Cocuklar okusun.Nasil olursa olsun okusun.Okusunlar ki gunese ates etmek gibi dangalakliklar yapmasinlar. [ispiyonla]
 • emre2015
  emre2015 03 Kasım 2016 - 14:06almanya bızı kıskanayı.. [ispiyonla]
 • ksknysn
  ksknysn 03 Kasım 2016 - 11:57taşımalı sistemin değişmesi lazım. öğrenciler değil öğretmenler taşınmalı. [ispiyonla]
  -1
 • sakınekleme1
  sakınekleme1 03 Kasım 2016 - 09:49at ölmek üzere :( [ispiyonla]
  +2
 • silentguard
  silentguard 02 Kasım 2016 - 22:27Adamlar ülkeyi gelecek cağ götürüyoruz diye diye ilk çağa çevirdiler. Ha oradaki hiçbir yavuşağa üzülmüyorum ancak olan çocuklara oluyor. Onların suçu yok [ispiyonla]
  +10
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...