Annesinden Kalan Ahırı Kütüphaneye Çeviren Çocuk

topal.solucan topal.solucan diyor ki;
Osmaniye'nin Düziçi ilçesinde lise öğrencisi aslan parçası , annesinin vefatından sonra ondan kalan 150 kitapla gezici kütüphane olarak başladığı bu güzel yolculuğuna, annesinden kalan ahırı kütüphane yaparak taçlandırmış. şu anda 3500 civarı kitap olduğu düşünülüyormuş.

Yalnız çocuk konuşurken kurduğu cümlelere, o cümleleri kurarken kullandığı kelimelere bakın. helal olsun çocuk. eğer bu ülkeyle ilgili biraz umut besliyorsak, sen ve senin gibi çocuklar var diye.

ellerinde telefon fotoğraf paylaşayım , biri beğensin diye mal mal dolaşıp ömrünü 50 kelime ile geçiren bütün embesil ergenlere örnek olur umarım. iyi seyirler..
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: osmaniye düziçi kütüphane ahır çocuk afferin çocuk gezici kütüphane
26 04 Kasım 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • ismailabiii
  ismailabiii 04 Kasım 2016 - 15:40İnsanlara iyilik yapacağım diye uğraşma oğlum bu ülkede gözünü verirsin zaten kördü derler ,Atatürk yaranamamış sen mi yaranacaksın? [ispiyonla]
  +16
 • geog
  geog 04 Kasım 2016 - 15:20çocuk çoğu "bakan"dan güzel konuşuyor helal. [ispiyonla]
  +14

Tüm Yorumlar

 • gencdelikanli
  gencdelikanli 05 Kasım 2016 - 14:19Bir gün italyan, alman ve türk bir otelde kalacakmış. Otelde almanın italyanın ve türk ün kalacağı odada çok güzel bir hizmetçi ve ütü yapılacak giysiler varmış. alman önce işi yaptırmış sonra hatunla yatmış, odadan çıkınca demişki bizde önce iş sonra aşk gelir. italyan odaya girmiş önce sevişmiş sonra işi yaptırmış çıkmış demişki bizde önce aşk sonra iş gelir. Türk hizmetçi tazeyi güzelce ütü masasına domaltıp hem ütüyü yaptırmış hem de işini görmüş. Sonra odadan çıkınca demiş ki bizde İş yapanı sikerler. [ispiyonla]
 • duran_dayı
  duran_dayı 05 Kasım 2016 - 11:32https://www.facebook.com/yukselinkutuphanesi/

  Biraz geç oldu ama...dadi bir el atalım
  [ispiyonla]
 • duran_dayı
  duran_dayı 05 Kasım 2016 - 11:16Her ne kadar Osmaniye için bağnaz falan filan dense de eğitime ciddi önem verirler, bulabildiğim bir örnek:
  http://www.sondakika.com/haber/haber-koylulerin-kendi-imkanlariyla-yaptirdiklari-okul/
  [ispiyonla]
 • baymuamma
  baymuamma 05 Kasım 2016 - 00:49bu ülke aydınlanamaz neden derseniz kimsenin işine gelmiyor bu [ispiyonla]
 • hlksnrr
  hlksnrr 04 Kasım 2016 - 19:03Şu çocuktaki vizyon, hitabet, zeka ve vatanseverlik çoğu yöneticide yok. İşte anadoludan böyle çocukların çıkmaması için köy enstitülerini kapattılar.

  İşte böyle çocuklar yetişmesin diye pkk köy okullarını, doğudaki okulları yakıyor.

  Türkiye'yi aydınlığa çıkaracak tek şey eğitimken bu ülkede en çok baltalanan şeyde eğitim...
  [ispiyonla]
  +3
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 04 Kasım 2016 - 18:55Şu anda face ve twiter'ın yavaşlamasını dert ettim, bu videoyu paylaşamıyorum diye.
  Aydınlık, iktidar ve devlet değil, muhalefet ve halk eliyle yapılırsa başarıya ulaşır. Bu çocuk, böcek reis, efe aydal gibiler umudumu ayakta tutuyor.
  [ispiyonla]
  +3
 • gottunu
  gottunu 04 Kasım 2016 - 16:58Dış güçler , cemaatlar nasıl vasıfsız kaypak sığırları , önlerini aça aça belli kademelere getiriyorsa , bu ülkede birilerininde Yüksel kardeşimiz gibi düzgün , akıllı , namuslu , halk çocuklarının önünü açması onlara yatırım yapıp , belli makamlara gelmesi içinde birşeyler yapması lazım. Bizim ülke olarak en büyük sorunumuz , liyakat esasıyla , kaliteli insanların yönetici koltuklarında oturamamasından-oturtulmamasından kaynaklanıyor. Ülke ne zaman her makamda doğru , kaliteli namuslu insanlarca yönetilmeye başladıkça , halkta kendi kendini arındıracak seviyeler atlayacak. [ispiyonla]
  +3
 • alexandro06
  alexandro06 04 Kasım 2016 - 16:26ahırları kütüphanelere çevirdileeeerrrr!!!1!1!2'1!!! [ispiyonla]
  +8
 • ismailabiii
  ismailabiii 04 Kasım 2016 - 15:40İnsanlara iyilik yapacağım diye uğraşma oğlum bu ülkede gözünü verirsin zaten kördü derler ,Atatürk yaranamamış sen mi yaranacaksın? [ispiyonla]
  +16
 • geog
  geog 04 Kasım 2016 - 15:20çocuk çoğu "bakan"dan güzel konuşuyor helal. [ispiyonla]
  +14
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...