Tekrarını İzleyip Penaltı Veren Hakem

ulas47 ulas47 diyor ki;
Atletico Nacional ile Kashima Antlers takımları arasında oynanan Fifa Dünya Kulüpler Şampiyonası maçının hakemi saha kenarındaki ekranda pozisyon tekrarını izleyerek penaltı kararı vererek futbol tarihinde bir ilke imza attı. İzliyoruz..
Kategori: Spor
sitene ekle
Etiketler: kamera hakem replay Atletico Nacional Kashima Antlers Dünya Kulüpler Şampiyonası
5 15 Aralık 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Rindfleisch
  Rindfleisch 15 Aralık 2016 - 01:01Bu işin doğrusu da aslında budur . Yıl olmuş neredeyse 2017 , maçlarda zibilyon tane kamera kullanılıyor , ama biz hala hakem hatalarını konuşuyoruz . bu dediğim sadece türk futboluyla sınırlı olsa keşke . az buçuk ilgi çeken yerel liglerin hepsinin kangrenli koludur hakem hataları . Teknolojinin hakem hatalarının önüne geçmesini sağlayan bir takım uygulamalar diğer sporlarda mevcut . Teniste şahin gözü , NBA'de hakem masasında tartışmalı ve kritik pozisyonların gözden geçirilmesi gibi uygulamalar var . Futbolun da artık statükocu ve konservatif yapısından sıyrılıp , teknolojiyi gol çizgisiyle sınırlı tutmaması gerekiyor . böylece günlerce konuşulan hakem hatalarının önüne rahatlıkla geçilebilir
  +15
 • interaktifhakan
  interaktifhakan 15 Aralık 2016 - 00:59Ne güzel işte, hak geçmemiş olur amk.
  +8

Tüm Yorumlar

 • diplomattt
  diplomattt 16 Aralık 2016 - 01:03beyler bu su anda fifanin denedigi bir sistem. eger faydali bulunursa (bence gotleri yerse) her yerde uygulanacak.
  • maldonado
   maldonado 15 Aralık 2016 - 20:59sadece yoruma açık olamayan durumların teknolojiyle çözülmesinden yanayım. yani ofsayt ve çizgisel kararlar (taç mı out mu gol mü içerde mi vs) ki bunlar sensörlerle kararları zırt diye otomatikman verilebilecek ve oyunu yavaşlatmayacak şeyler. ama onun dışında faul mu penaltı mı el mi gibi kararlar için oyun durup da kameradan izlemek aşırı saçma. hem futbolun doğasına aykırı hem de oyunun akıcılığını siker bırakır. ayrıca futbolda hakem basketbol tenis vsde olduğu gibi oyunu sadece kontrol etmez, oyunun içindedir.

   futbol bu kadar mekanikleşmemeli lan
   +1
   • gijdillax
    gijdillax 15 Aralık 2016 - 17:30besiktas macindan beri bunu dusunuyorum keske baska bisey isteseymisim
    • wolfenstein
     wolfenstein 15 Aralık 2016 - 17:17bu pozisyonun başka açılarıda var eğer başka bir yerde denk gelirseniz dikkatli bakın pozisyon ofsayt bu açıdan anlamak biraz zor
     +2
     • deancher
      deancher 15 Aralık 2016 - 16:17amerikan futbolu ligi NFL'de çok eskiden beri videodan tekrar izleyerek karar verme kullanılır. Hakemler, karar vermede zorlandıkları durumlarda tekrar izleyerek kararlarını netleştirirler. Ayrıca her devrede koçların 2 kere oyunun tekrarını izlenmesini isteme hakkı vardır. Eğer tekrar izlendiğinde karar değişirse herhangi bir ceza olmaz ancak tekrarda karar değişmezse tekrar isteyen takımın 1 mola hakkı gider. Futbolda da belki 1 oyuncu değiştirme hakkına karşılık t. direktörler böyle bir istekte bulunabilir diye düşünüyorum.
      +1
      • zoeken45
       zoeken45 15 Aralık 2016 - 13:48hakem hataları olmadılır. nasıl futbolcu karşı karşıya golü kaçırabiliyorsa, hakem de penaltıyı, bir faulü ya da bir kartı kaçırabilir. futbolu futbol yapan da hatalar değil midir? futbol hata oyudur der eskiler. bence bu konuda haklılar. çünkü golü atamayan futbolcunun kaybı puandır. penaltıyı veremeyen hakemin de kaybı maçıdır. cezaya girer maç alamaz. burada penaltıyı göremeyip kayıttan izledikten sonra penaltı çalması kulüplerin yararına olabilir ama hakemin iyiliğine değil kötülüğünedir. öyleyse sahada hakeme gerek yok koy ekranları koy başına bir tane hakem izlesin versin kararı.
       • Barry the cuda
        Barry the cuda 15 Aralık 2016 - 13:25100 yıldır götümüzü yırtıyoruz...
        • therealist
         therealist 15 Aralık 2016 - 12:40Şimdi bu durum ligimizde biraz ahlak meselesi olduğu için ondan çok tartışılıyor. İmkanınız varsa bu hafta sonu bir Premier Lig maçı izleyen beyler. Bizim penaltı dediğimiz pozisyonlara adamlar dönüp bakmıyor bile. Futbolcularda ahlaklı bu konuda. O yüzden dünyanın en iyi ligi zaten. Bizde ne ahlak var ne bişi. Futbolun katili hakemler ve günlerce pozisyon tartışan, boş tv programları ve tabi ki de boş gereksiz taraftarlar.
         +1
         • hummell
          hummell 15 Aralık 2016 - 11:39Pozisyon ofsayt mı bilmem ama çağırıcan o çelme takanı gel amk neyine itiraz ediyon daha diyip göndercen geri..
          +2
          • alexandro06
           alexandro06 15 Aralık 2016 - 10:44la oğlum tabi kullanmazlar kamerayı, bahis şikelerini kim yapıyor sanıyorsunuz amk, fifasından uefasına, tffsinden futbolcusuna herkes aynı pisliğin içinde.
           +7
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...