Kostantiniyye Yazan A Plus AVM

gnays gnays diyor ki;
İstanbul'da çomarlar tarafından saldırılan konstantiniyye yazılı heykele bal dudak ve ekürisi saldırmakda eksik kalmamış. Ülkecek sanat ve sanatçıya verilen değeri gözler önüne seren bu olay mı desem yoksa yapılan sanat çalışmalarının avmlerin kıyı köşelerinde ancak kabul bulması mı desem. Cehalet çok kötü birşey ...
Kategori: Salakça
sitene ekle
Etiketler: istanbul sokak röportajları konstantiniye
0 28 Aralık 2016
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

Tüm Yorumlar

 • agnostikal
  agnostikal 31 Aralık 2016 - 09:26bi arkadan gecen araclara bakiyorum bide benim kapida duran renoya way amk biz açız la biz [ispiyonla]
 • kaz_eti
  kaz_eti 30 Aralık 2016 - 06:06ne söylediğini bilmiyor ki amkodugumun ibnesi.. S'bu tür bir etkinliği burdan şiddetle kınıyoruz, saygı göstermiyoruz, saygı göstermeyeni de burdan protesto ediyoruz.' 00:52 . Sizin hayatınızı sikiyim orospu cocugu mallar. [ispiyonla]
 • ninno
  ninno 29 Aralık 2016 - 21:39istanbulu stanpolis isminden gelir,eski rumca sehire dogru demek,sehir etrafinda oturan kimseler nereye gidiyorsun dediklerinde stenpolis derlermis,tûrkçede s ile baslayan kelime yoktur,tipik olarak s ile baslayan kelimelere i eklemislerdir,buna ôrnek sparta isparta dir.stenpolis istanpolis ve sonunda istanpol,istanbul olmustur,ayrica cumhuriyet ôncesi istanbulun ismi konstantiniye dir lan koduklarim [ispiyonla]
  +1
 • wholousee
  wholousee 29 Aralık 2016 - 18:28Cehalet süper bi kafa yaa.. Böyle uçana kaçana atarlanıp kendini haklı hissediyorsun ya.. şahane bişe..
  bu arada imam hatipler kapatılsın...
  [ispiyonla]
 • middle brow
  middle brow 29 Aralık 2016 - 16:17sizin derdinizi skim ben mna kodumun mandaları [ispiyonla]
 • okcihans
  okcihans 29 Aralık 2016 - 15:41konstantinapolis yazaydı o zaman bu tepkinin bir manası olurdu. Şehir feth olunca Konstantiniye adını almıştır. [ispiyonla]
  +2
 • alper.tunga
  alper.tunga 29 Aralık 2016 - 14:21Imam hatipler kapatilsin [ispiyonla]
  +1
 • glock21
  glock21 29 Aralık 2016 - 13:45Tekrar tekrar yazalım belki kalın kafaya yerleşir artık.

  Fatih (Fatih= Fetheden, fetihten dolayı aldığı isim) Sultan Mehmet = 2. Mehmet.

  İstanbul'u fathettikten sonra kendini "kayser-i Rum" olarak tanımlar. bir değiil iki değil her söyleminde böyle. Sonraki gelenlerde aynı sıfatı çok kez kullanıyor!

  Rum = Roma = Bizans yani Doğu Roma.
  Ceaser = Cesar = Kayzer = Sezar = Bildiğin Roma İmparatorluğunda İmparatora verilen isim = Bildiğin Sultan, Kağan!!!

  Hiç bir Türk kendini "Osmanlıcı" Osmanlıcıyım" vb. sıfatlarla tanımlamaz. Çünkü Osmanlı Türklerin Cumhuriyet öncesinde kurduğu son Türk imparatorluğunu yöneten hanedanın ismidir.

  Ayrıca Osmanlı Türklerin 4000 küsür yılı aşkın resmi tarihinde kurduğu 200 küsür İmparatorluk, Devlet, Krallık vb. den sadece bir tanesidir.

  Osmanlı çöktüğü (Tamamen yobazlık ve cehaletten kaynaklı, Anadolu Seççuklu ve Büyük Selçuklu devletini de çöküten gene bu aynı yobaz kafa) zaman yerine imkansız başarılarak Türk Cumhuriyeti devleti kuruldu!

  Millet değişmedi, dil değişmedi, ırk değişmedi, etnik değişmedi, toprak geri bir Ankara ve etrafından 3-5 il kalakmışken; vuruşa vuruşa (Başbuğ Atatürk ve halkı Türkler) geri alınan bugünün Türkiye topraklı haritasındaki bütün bu toprağı bir bir geri alarak 1500 yılı aşkın süre sonra tekrar Türklerin kendi ismi ile bir Türk devleti kurdu. Krallık/Hilafet/Kağanlık/İmparatorluk vb. kavramlar çağın mecburiyeti ve akla/mantığa uygun olarak yerini halkın kendi kendini yönettiği Ulus Devletlere bıraktığı ve Türk Cumhuriyeti Devleti kuruldu.

  Yani Türkiye Cumhuriyeti devleti Hunlar, Göktürkler, Osmanlı ve diğer bütün Türk devletleri/İmparatorluklarının devamı, mirasçısı Devlettir. Yönetim şekli günün şartlarına uygun hale getirilmiştir.

  Bu yobazlara bir sormak lazım; Neden Göktür, Hun, Selçuk vb. 200 ,imparatorluk/Devletin adı hiç geçmiyor da sadece Osmanlı deniyor?!?

  Büyük Hun İmparatorluğu, Göktürk İmparatorluğu, Selçuklu İmparatorluğu haritalarına hiç baktılar mı?

  Osmanlı dediklerinde de özellikle Osmanlı'nın çöküşünün bir nolu sorumluları Abdülhamit, Vahdettin vb. dönemini canla başla savunuyorlar!

  Hepimiz biliyoruz ki Osmanlı Torunuyuz diye her daim kast ettikleri Kanuni öldükten sonra gelen sultanlar yani 16. YY ve sonrası = Osmanlının İslam adı altında Vahabi/Bedevi Araplığını/Yobazlığını sonuna kadar körüklediği, Kara çarşaf vb. Arap (Yahudi/Hristiyan) kılık kıyafetini yerleştirdiği, Türklüğe adeta savaş açtığı, Türk adının dahi zar zor geçtiği, sonunda da imparatorluğun bu yobazlık ve cehalet sayesinde çöktüğü dönem!

  Misal Osman (Ataman) Gazi, Orhan Gazi vb. hiç adını dahi işlerine gelmedikçe ağızlarına dahi almıyorlar.

  "TÜRK" isminden bir rahatsızlık duymaları mıdır?
  "TÜRKLÜK" ile mi bir alıp veremedikleri var?
  Eğer yok değilse neden Göktürk, Hun, Selçuklu gibi % 100 Türk İmparatorluk/Devletlerin adını ağızlarına dahi almak istemezler?

  Neden modern (Bugünün) Göktürk İmparatorluğu olmuyoruz da Osmanlı İmparatorluğu Oluyoruz?

  Hepimiz sebebini çok iyi biliyoruz ki bu yobazların Osmanlı Osmanlı deyip durmasının tek sebebi içinde "TÜRK" ismi geçmeyen bir devlet algısı yaratıp "TÜRK" isminin çıkarılması, böylece yoldan geçenin ben de bir etnik grubun diye bu topraklarda kafasına göre hak iddia edip kafasına göre aşiret, otonom şeriat devletçikleri vs. bildiğin bugünün Irak'ı gibi 40 parçaya bölünmüş ve kontrolü Türklerden alınmış, Türk varlığına bu topraklarda son vermeyi amaçlayan bir ideoloji.

  Yani bildiğin hainlik = Türk Düşmanlığı...
  [ispiyonla]
  +7
 • glock21
  glock21 29 Aralık 2016 - 13:08Not:
  @enoxos ; bu gezegende ne kadar Atatürkçü varsa alayı anana kaysın.
  [ispiyonla]
 • glock21
  glock21 29 Aralık 2016 - 12:50Olay tam iki ucu bok sıvalı değneği tutmaya benzer.

  Kostantiniye gerçekten de Cumhuriyetin ilanına kadar Osmanlı'nın İstanbul'a verdiği isim.

  Bu isimle servi açan adamın (Ona göre sanatçı) Fatih Altaylı ile röportajını dinledim.

  Adam Kürd (Soy ağacının kürdden daha çok soy ağacı bire bir Ermeni ve hatta Ermenilerin şu Asala, Lobi kafasında olan kesimden çıkacağına bahse girerim), Kürdden öte Kürtçü! Tam tipik HDPKK kafası, yorumlar, savunması vs. herkes artık kimin ne bok olduğunu bir bakışta anlıyor!

  Savunmandan bir kısım ; "Dersimin" İsmini de "Tunceli" yaptınız!!! Hiç bir zaman Dersim olmadı ya hadi diyelim 19 YY öncesi bir 200 yıl kadar ismi "Dersim" olsun! Peki o 200 yıoldan önce bir 800 kadar oranın ismi ne idi! Orada kimler yaşıyordu? diye sorarlar adama? Peki 1000 yıl önceki ismi ne idi? Veya 2000 Yıl önce Tunceli'nin ismi ne idi?
  16 YY' a kadar oranın ismini "Dersim" diye telaffuz edenlerin o topraklarda (Başka bir yerde de adları geçmiyor ya) adı geçiyor mu!

  Not: Özellikle Alevi demiyorum çünkü hepimiz biliyoruz ki bugün Aleviyim diye ortaya çıkan, daha doğrusu Aleviliği kendine maske edinmeye çalışan bir çok kesim kökeninde Alevilik ile zerre bağı olmayan, büyük çoğunlukla bire bir saf Ermeni soydan gelip önce Kürt maskesi, arkasından da Alevi maskesi altına girmiş, daha doğrusu Aleviliği devşirip, Asimile etmeye çalışarak önce kürtleştirmeye, arkasından da Ermenileştirmeye çalışan bir zihniyet!

  Çok tartışılır ama benim fikrimce (Okuduğum, tarih, sosyoloji, filoloji vb. sonucunda vardığım net fikir) Alevilik İslamın tamamen Türklere özgü bir mezhebidir. Daha doğrusu İslamın zaten Türklere uygun olmadığını gören Türklerin Göktengri inanışının ismini Alevilik olarak değiştirip, ismi İslam ama pratikte bildiğin Türklere ait GökTengri inanışının bire bir devamı! Çünkü Alevi ismi sadece Türklerin olduğu Müslüman bölgelerde var olduğu gibi İslamın Sünnilik ve Şia gibi 2 mezhebi ile de ne fikir, ne yaşam biçimi vb. zerre benzerliği olmayan bir anlayış.

  Özetle; Sünni vetya Şia isen bir çok farklı etnikten olabilirsin ama Alevi isen ya Türksün, yada Alevi değilsin!!!
  ............

  Öte yandan eleştiren kitleye bak AMK! Osmanlıcıyız deyip Osmanlı ile zerre alakası olmayan, Osmanlı tarihi hakkında 3-5 sultan ismi dışında hiç bir bilgisi olmayan, Soyları büyük olasılık Osmanlıya 16 YY ve sonrası göç etmiş Türkler dışı etniklerden gelen, dedeleri 1 tane dahi Osmanlı savaşında kılıç sallamamış, boş beleş, bedevi/Vahabi özentisi, Asimile, Mankurt çöl dilencileri!!!

  İşin komik tarafı bu şeriatçı/dinci (Bir çoğu şimdi kendine Muhafazakar ismini taktı) kitle ile Bu Lobici/asalacı/Taşnak kafası Ermenilerin kökleri 150 küsür yıldır her anlamda iş birliği içinde. Öyleki bir çoğunun aralarında ciddi bir kan bağı var!

  Yani bu Kürdcü sanatçı ile şu Ahsen TV de çıkan yobazların soyağacını kurcalasak 150 yıl önce Irak'ın aynı bölgesinden, ayn aşiretinden gelmiş Ermeni/Süryani kökenli, dedeleri hem Osmanlı hemde Cumhuriyetin kuruluşu sırasında sayısız ayaklanma, isyan çıkarmış, vatana ihanet etmiş tipler çıkma olasılığı çok yüksek!

  Üşenmeyin Erdal Sarızeybek'in şu söylediklerini bir dinleyin! Tamamı % 100 kanıta dayalı gerçeklerdir.

  https://www.youtube.com/watch?v=5aAMOHJlEDw
  [ispiyonla]
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...