İlk Kez İnternet ile Tanışıp Heves Yapan Güzel Teyzelerimiz

kombocahill kombocahill diyor ki;
Genç bir gönüllü, bir gün köy çocuklarına bilgisayar yazılım eğitimi vermek için Afyonkarahisar'ın, Yenibelkavak köyüne gitti, sonrasında kendini, köyün 25 ile 71 yaş arasındaki kadınlarına internet eğitimi verirken buldu.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: Habitat Derneği Gamze Tutan al Jazeera kadınlar youtube Afyonkar...
55 08 Ocak 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • sonnyliston
  sonnyliston 08 Ocak 2017 - 11:26konuyla alakası yok ama uzun süredir bilgisayarı açar açmaz ilk girdiğim site burası. Ayrica video bitmeden yorumlara bakiyorum genelde. bi ben mi böyleyim acaba. [ispiyonla]
  +33
 • kunteper
  kunteper 08 Ocak 2017 - 12:41Hepsinin suratında nur var. Benim güzel analarım! [ispiyonla]
  +6

Tüm Yorumlar

 • vanillasoap
  vanillasoap 10 Ocak 2017 - 00:50ay bu ne be [ispiyonla]
 • Çorabın teki
  Çorabın teki 09 Ocak 2017 - 13:26El cezire çok makbül bir kanal değil biliyoruzda, Burda asıl mevzu sabırla bu eğitimi veren kızın çabası. Alkışlar ona. Bize böyle idealist insanlar lazım. [ispiyonla]
 • amyala
  amyala 09 Ocak 2017 - 02:32ulan şimdide el cezire modası çıktı kaç zamandır.bu kanalın ortaya çıkışını,kimlerin satın aldığını ve finanse ettiğini iyi inceleyin.her yerde özellikle feysde! bunların linklerini görüyorum.arapcı ibneler. [ispiyonla]
  +1
 • se7en
  se7en 08 Ocak 2017 - 23:21harikasınız, ellerinizden öpüyorum güzel teyzelerim. sana da çok teşekkürler güzel hanım kızımız. [ispiyonla]
 • anasiningozu
  anasiningozu 08 Ocak 2017 - 20:32al cezire ve trt belgesel sanki bu ülke medyasına fazla gibi son zamanlarda sağlam belgeseller ve sağlam işler yapıyolar tebrik ederim [ispiyonla]
  +1
 • westxx
  westxx 08 Ocak 2017 - 20:08bu guzel kadınları ınternet denen çöple kirletmesenız ıyıydı...

  onlar toprakla mutlu...ağaçla...buğday başagı ıle...
  [ispiyonla]
  +3
 • gamedogg
  gamedogg 08 Ocak 2017 - 20:01Bana burada cahil diyip köy enstitülerini İnönü'nün kapattığını ensonhaber ile kanıtlamaya çalışan asıl cahiller; öğrenin:

  6234 nolu 27 Ocak 1954 tarihli yasa ile köy enstitüleri demokrat parti tarafından kapatılmıştır. O zamanda iktidarda demokrat parti, cumhurbaşkanlığında da Celal Bayar vardır.

  Bu akp'li şerefsizler tarihi çarpıtmaktan bıkmadı. Bir de 4 oy almış, beni eksilemişsiniz. Neymiş, Köy enstitüleri zaten öncesinde niteliğini kaybetmişmiş CHP döneminde. Siktirin lan.

  CHP'nin köylülere toprak vermesine karşı çıkıp CHP'den ayrılan toprak ağalarının kurduğu Demokrat Parti kapattı bal gibi işte.
  [ispiyonla]
  +1
 • azimborader
  azimborader 08 Ocak 2017 - 18:53çok sevimliler be abi.bir içtenlik sıcaklık hissetim. [ispiyonla]
  +1
 • MelankolicA
  MelankolicA 08 Ocak 2017 - 18:23bu siteyi keşfetmelerine daha 5 sene var teleşlanmayın [ispiyonla]
 • glock21
  glock21 08 Ocak 2017 - 17:34Bunu görünce aklıma geldi. Bir köyde bir av/arsa aldık (Bildiğin mütevazi bir yer). Dedik çiftlik vs. üretim yapalım! Ama elektrik yok!
  Çektireklim dedik ve Elektrik idaresine gittik!

  Evin önüne trafo yapılması gerektiği söylendi!

  Kaç para maliyet? 25-30 Bin TL yiş bulur!!!

  Ne kadar sürer? VAlla önce dilekçelr işleme konulacak, Mühendis yaparsa proje yapacak, sonra yer tespiti vs. 6 ayı bulur! Muhtara söyöledim (Baya aklı selim düzgün, genç bir adam); Bir seneye gelirlerse şanslısın dedi.

  Güneş enerjisi kuralım dedik; Eh normal bir ev gibi çalışacak, süt sahım nakineleri, yem karma şu bu arada mecburen su mororu/hidrofor çalışacak, en standart normal bir ev için gerekli sistem dahi 40 Bin TL ve üzeri! Tabi Panelden kablolara kadar her bir ürüne % 18 KDV haraç gibi ÖTV, yok telsiz vergisi vs. 10 Bin TL Olan şeyin üstüne devlete 30 Bin TL vergi ödeyince mümkün değil!

  Eve ruhsat çıkaralım işletelim vs dedik! Arazi zaten 110 Bin TL (İçinde ev ile) 40 Bin gibi bir para istediler. Kanunen bakıyorum % 100 yasal hak, usulüne uyuyor. Tapu, Belediye vs. bunu yapmakla ilgii mercilerle konuşuyorum "YOH ÖYLE BİŞİİİ; OLMUYU OLMUYU O; RUHZAT VERMİYOZ BİZ OĞA"!!!

  Telefon işini zaten hepten bıraktım. Ta köyden 1 km kendim kablo alıp telefonu/İnterneti köye bağlatıp oradan kabloyla taşımak hem daha ucuza (Zaten telefon şirketyinin sikinde dahi değil) hemde daha basit. Aynı internetti dedik köylüye de wi-fi kurar dğıtırım!!!


  Şimdi bu ak çomarların kafasına ODUNLA vurraaaa vuraaaaa sormak lazım; "Lan denyo, byüüük, gelişiik, mparatorluk olii, yol yapıliii, tünel yapıliii" gece gündüz yalakalık yapıyorsun üstüne "Yon 1970'de tüp guyruu bekliidik" yok efenim "1930'larda otoban yoktu" vs. yalakalıkta sınır tanımıyorsunuz!


  elektirik icat olalı 150 seneden fazla olmuş. Türkiye'de ta 70'lerde bizim köye direktleri, kabloları, tesitası vs. devlet verdi, direktleri vs. bütün köylü kazma kürek kendileri ina ederek getirdiler. Telefon 80'lerde bütün evlerde zaten vardı! Internet 1992 ve sonrası hemen hemen her yere yayıldı. Bunlar icat olalı 100 sene geçti!


  Komik tarafı köy dediğimö yer Çanakkale, ilçeye 5 KM, evin önünded ta 40 sene önce yapılmış asfalt yol geçiyor (İlçeden köye giden ana güzergah)!

  2017 yılındayız hala durum bu! Şu kız gibi 3-5 kişi varını yoğunu koyup yırtınmasa bir bok olacağı yok! Çoğu zaman böyle insanlara da engel olmak için her yöntem denenir.devleti yöneten hukümen ve ona destek verenler göre "aç köle gibi yaşa" AMK!


  KÖY ENSTİTÜLERİ kapatılmasaydı bugün o 70 küsür yaşıonda teyzem büyük olasılık Zıraat fakültesini bitirmiş 30 yıldır köyünde tarım yapıyor, Holanda, İsviçre, İngiltere çiftçisi standartlarında bir hayat yaşıyordu.

  2017 oldu bırak interneti, eletrik dahi çektiremiyorsun! Neden? Devlete 25-30 Bin TL para ödenecek...
  [ispiyonla]
  +4
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...