Cross Country At Yarışı

Çorabın teki Çorabın teki diyor ki;
Cross Country, doğal parkurlarda yapılan bir at yarışı türü. Genelde çok daha extrem engellerin olduğu bir yarış aslında ama, bu video heyecan verici olduğu için paylaştım. Daha çılgınlarını internet te bulabilirsiniz.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: Cross country at yarışı yavuzhan
6 11 Ocak 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • dips
  dips 11 Ocak 2017 - 22:34@anasiningozu haklısın ama 10-15 dkya binmeye dünyanın parasını istiyolar dededen zengin değiliz ki nasıl yapalım [ispiyonla]
  +1
 • glock21
  glock21 11 Ocak 2017 - 19:36Zamnında İngiliz'lere kaptırdığımız atlarımıza bakıp bakıp iç çekiyoruz şimdi.

  Daha önce ayrıntılı bahsetmiştit.
  "TÜRK ATI" kitabı. İngilizce ismi ile = "The Byerly Turk".

  2. Viyena kuşatmasında Avrupalı'lara esri düşen "AZARAKS= ATAŞİN OĞLU" namı değer "Kralların Atı değil, Atların Kralı Azaraks" adlı Türk atının hikayesi.

  Aslında İngiliz yarşı atı vs. diye bilinen, dünyada en başarılı yarış atı ırkı (thoubread) atların soylarına dair araştırma yapmaya çalışan yazarın, bütün bu atların tek bir attan yani namı değer Türk atı "Azaraks'ın bizzat öz torunları olduğunu öğrenir ve bunu romana alır.

  Kitap film olasa aklınıza gelecek en baba eğik savaş vb. hikayelere 10 kat fark atacak bir hikayeye sahip. Yazarın kendi anlatımı ile süslediği ama tamamen gerçek olan bir hikaye.

  Yazar amacı Osmanlı'yı filan yazmak değilken Osmanlı tarihini de inanılmaz objektif ve güzel bir dille anlatıyor.

  Aynı at Viyena'da (Üstünde okçu seyisi ki o da tıpkı at gibi hiç kıymeti bilinmeyen, değer verilmeyen bir canlı) esir düştükten sonra İngiliz ordusunda bir subayın atı olarak da sayısız zafer kazandırıp İngiliz ordusu'nun simgesi haline geliyor.

  Dünyada iki hipodrom yaşırında koşan ve ayrıca kazanan, o gün bugündür de adına hala İngiltere de kupa yarışı düzenlenen muhteşem bir canlı.

  En son neslinden gelen öz torunlarından biri (Üst üste sürekli rekorlar kırdı) 300 Milyon dolar gibi deli bir paraya satılmıştı.

  Direkt soyundan gelen atlarında diğer ırklara vs. oranla anormal derecede yüksek bir yarış kazanma yüzdesi var.

  Her Türk'ün okuması gerek, gerçek tarihe dayalı bir roman. Kitap olduğu halde okurken Hidalgo, Savaş Atı, Black Stallion, Seabiscuit hatta Braveheart, Last Mohikan, Kingdom of Heaven, Troya vb. epik başyapıt filmlerden dahi daha muhteşem bir hissi var.

  Yazarın anlatımı zaten bire bir olayın içerisindeymişcesine yaşatıyor. Tercümesi de çok başarılı.
  [ispiyonla]
  +1
 • bayburtluzihni
  bayburtluzihni 11 Ocak 2017 - 18:52Babanızın çiftliğimi lan ora? Yalnız baya büyük he içinde at koştur! [ispiyonla]
  +2
 • losta
  losta 11 Ocak 2017 - 17:47o atlara vurdukları kırbacı götlerine sokasım var amk çocukları onunki de can senin keyfin çok mu değerli sikik.. [ispiyonla]
 • zebra6460
  zebra6460 11 Ocak 2017 - 16:351080p video açıyoruz 360p den farkı kalmıyor. Bari azcık da kaliteli olsa [ispiyonla]
  +1
 • anasiningozu
  anasiningozu 11 Ocak 2017 - 16:30adam startta hızlı çıktı, atı şişirdi. son düzlükte nal topladı. çok güzel bi spor ama malesef ülkede ne bunu yapacak yer ne de paramız var. ank. gölbaşında elli tane cross country var ama atların hepsi sütçü beygiri ve sadece özenti insanlar sırf instagrama foto atmak için gidip at üstünde poz veriyo [ispiyonla]
  +2
 • ayrildagelniyazi
  ayrildagelniyazi 11 Ocak 2017 - 15:01acayip eğlenceli gözüküyo izlerken ben jokeyden fazla nefes nefese kaldım [ispiyonla]
  +6
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...