Çanakkale 1915 - Mustafa Kemal 57. Alayı Yola Çıkarıyor

felekbizegulmez felekbizegulmez diyor ki;
Onun gibi cesur komutanlarımızın, askerlerimizin sayesinde kazandık. Çanakkale zaferimiz kutlu olsun.
Kategori: Ciddi
sitene ekle
Etiketler: #atatürk #başkumandan #zafer #Çanakkale #unutmamalıyız
31 18 Mart 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • aseba
  aseba 18 Mart 2017 - 22:13Mustafa Kemal Atatürk'e çok üzülüyorum.

  Çanakkale savaşında imkansızı başar. Çomar gelip "alman general sayesinde" desin.

  Kuzey afrika'da cephede şarapnel parçası yüzünden gözü şehla baksın. Çomar gelip "alkolikti ondan" desin.

  Cumhuriyet'i kursun. Kadınımıza seçme seçilme hakkını dünya'da ilk defa veren kişi olsun. Çomar gelip "isyankardı padişahı indirdi saltanatı yıktı." desin.

  Laiklik ilkesiyle hareket edip dini siyasetin eğitimin içinden ayıklasın. Çocuklarımız dini bilgilerle boğuşmaktansa kendisini bilime fiziğe matematiğe yöneltsin Çomar gelip "ateistti. dini yasakladı" desin.

  Kendisine suikast düzenleyenleri, dini tarikat liderlerini, isyankarları, ermeni-rum döllerini astırsın. Çomar gelip "benim hocamı astı" desin.

  Yazık valla yazık. Sen ki 57 yıllık ömründe inanılmaz ve bir o kadar imkansız başarılar elde et. Bunla yetinme binlerce kitap oku. İkinci dünya savaşının patlak vereceğini öngör ve avrupadaki üst düzey bilimadamlarını ülkeye çağır. ülkede ekonomiyi bilimi okuma yazmayı geliştir. Sonra 2-3 çomar sürüsü gelip tüm bu başarılarını görmezden gelsin.

  Ben ki güzelce tam notluk sınav kağıdına 20-30 alınca sinirleniyorum. Paşam yaşasaydı nasıl kahrolurdu kim bilir? Ruhu şad olsun. YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA
  [ispiyonla]
  +18
 • ay1761175003
  ay1761175003 18 Mart 2017 - 18:08keşke kurtuluş savaşından da böyle bahsedilse keşke ama yok bahsetmezler o zaman gerçekler ortaya çıkar köylerde yaşayan insanlar orduya ekmek yemek çıksın diye tarlalarını eker rum çeteleri ermeni çeteleri köyleri basında ilk yaptıkları hayvanları katledip tarlaları ateşe verir ki orduya yemek gitmesin yahudi iş adamları insanların ektiği besinleri yaptıkları mermileri taşımak için ücret talep etmeleri bir taraftan düşmanla savaşırken diğer taraftan ayaklanan kürtlerle uğraşmamız kurtuluş savaşının üstünde de durulsa hep bunlar çıkıcak piyasaya onun için durmazlar Allah Atatürk ve silah arkadaşlarına gani gani rahmet eylesin o yüce insanların bizim dualarımıza ihtiyacı yok siz dua edinki onlar bizim için laik Türkiye Cumhiriyeti için dua etsinler [ispiyonla]
  +17

Tüm Yorumlar

 • empedans
  empedans 20 Mart 2017 - 22:10kazım Karabekir paşanın ruhu şad olsun .allah ondan razı olsun . [ispiyonla]
 • mihos
  mihos 19 Mart 2017 - 16:37250 bin can ver, yaklasik 400 bin can al, 3 sene sonra tek adam, masada tek kalemde versin bunları. 1600 den sonra tek dertleri zevki sefa olan bir aile perisan cahil birakilmis bir anadolu. Ben anadolu insaniyim, soyu bozuk osmanogullari ile anadolu Türkleri bir degildir. Hepsinin anası bile Türk degil anasi rus kendi karisi sirp cocuk türk olacak, gecin bunları gecin. [ispiyonla]
  +2
 • glock21
  glock21 19 Mart 2017 - 15:18@ayivolkannn; Annen seni belli ki doğrumamış götünden sıçmış.

  Atatürk'ün bütün soy ağacı senin o torunuyum dediğin Osmanlı'nın arşivlerinde açıkça yazıyor. Sülalesi de Osmanlı'nın yönetimine aldığı yerleri Türkleştirmek adına Anadolu'dan özellikle seçip bu bölgelere yerleştirdiği soylu/köklü Türk ailelerdendir.

  Ayrıca Yahudi asıllı olsa ne olur, Ermeni asıllı olsa ne olur! Türk milleti için yaptıkları ortadadır.

  Nasuh Mahruki'de Ermeni asıllı ama dedesi Osmanlı Donanmasında şehit olmuş bir paşadır. Ailesinde bizzat Çanakkale ve Kurtuluş savaşına katılan insanlar var.
  Kendisi yakasında Türk bayrağı ile dünyada sayılı arama kurtarma gruplarından birini kurdu. Ağrı dağı tepesine Nasuh Makruki çıkana kadar hiç bir Türk adım atmamıştı! Tepede İngiliz, Fransız bayrağı bile varken Türk bayrağı yoktu. İnsanlık tarihinde Ağrı Dağına Türk bayrağı diken tek insandır. O bayrak hala orada dalgalanıyor.
  Everest'e çıkıp Türk bayrağı diken ilk Türk. Kurduğu tamamen gönüllü örgütün bu ülkeye katkıları gayet açık ortada.

  Suriye'de dahi görev yapabilecek kabiliyette arama kurtarma ekibi bulunamamışken bu görevi yapabilecek tek örgütün AKUT olması nedeniyle Suriye'de bir Arama Kurtarma ekibi kurulup bunların eğitimi de AKUT'a verilmiştir. Çünkü AKUT dışında bunu becerebilecek dünyada bir tane daha yok!

  Koyu Atatürkçü biri olarak (Ayrıca en koyusundan Ateist) Selçuklu daha Anadolu'ya yerleşmeden Anadolu'da var olan ve yaptığı ciddi savaşlarla tanınan (Özellikle Trabzon/Pontus ile) Canik Oğlulları beylikleri soyundan geliyorum.

  Caniklerin yönetimi altında yaklaşık 6 tane Türk beyliği vardır ki tamamı direkt Oğuz boyundan gelir!!!

  900'yıldan çok daha fazla bir süre yerleştikleri illerde o gün bugündür hiç kopmadan yaşamışlardır. Örneğin bizde köyden ilk ayrılan Babamdır. 1000 yıllık soyda başaka bir ilden/dışarıdan biri ile evlenen ilk jenerasyon benim (Kİ Evlendiğim kişi de Avşar Türküydü). Öncekilerin tamamı bire bir aynı beylikten gelen ve 900 yıldan fazladır aynı 5-6 köyde ikamet eden Türk ailelerin kız alıp vermesi ile devam etmiştir.

  Katılmadıkları Türk savaşı yoktur. Atatürkçülere Yahudi diyorsun ya Sülalem Müezzinoğulları diye anılır (O Malum Yavşak Müezzinoğlu vb. ile bir soy bağımız yok), Dedemin dedesi yaşadıkları ilçenin Müftüsü dür. Yörede cüssesi (Pehlivandır) belinde taşıdığı çift silahı ve çift hançeri, yanından hiç ayırmadığı 2 siyah köpeği ve özellikle ileri yaşına rağmen Rum, Ermeni çetelere karşı verdiği mücadele ile tanınan bir adamdır.

  İki oğlunun ikisi de Çanakkale'de şehit olmuştur. Biri o zaman 17-18 yaşlarındaki büyün dedem, diğeri 14-15 yaşlarındaki erkek kardeşi. Çanakkale şehitliğinde isimlerini daha 2 sene önce bulduk!!!

  Köyde bu jenerasyonda bütün erkekler savaşa gidip hiç biri dönmemiştir. O jenerasyondan bir tane dahi erkek yoktur.

  Büyük olanın karısı sırtında ikiz oğlan bebekleri ile köyde ürettiği buğday, sebze, süt, peynir vs. ördüğü, diktiği çorap vb. şeyleri köyden 7 Km ilçe merkezine oradan da yaklaşık 20 km ötedeki askeri birliklere taşıması, bizzat mermi üretiminde çalışması vs. işlerle tanınır. Yani o fotolarda gördüğün sırtında top mermisi taşıyan kadınlardan biridir.

  Bunları neden anlatıyorum;

  Yahudi diye bok atmaya çalıştığın biz "ATATÜRKÇÜLERİN" yani "ÖZ TÜRKLERİN" hemen hemen tamamının aile yapısı aşağı yukarı böyledir.

  Her Atatürkçü etnik olarak Türk değildir (Olmak zorunda da değil) ama Öz Türklerin tamamı Atatürkçüdür.
  "Ne Mutlu Türküm Diyene" diyen herkes Türktür".

  Ayrıca Yahudiler Osmanlı'nın en büyük değer verdiği etnik gruptu. Öyle ki devletin en riskli ve üst kademelerine getirmişlerdir.

  30 Eylül 1911'de Berlin’deki Yahudi öğrenciler 1. Dünya savaşında Türklerin tarafından savaşmak için Osmanlı Ordusuna katılmak için Konsolosluğa başvurmuşlardır. Resmi kayıtları arşivlerde. Bunun gibi sayısız örnek vardır.

  Kürtler, Ermeniler, Rumlar, Gürcüler, Araplar vb. bir çok azınlık Kurtuluş Savaşında Türklere karşı savaş açmışken Yahudiler tam tersine Türklüğü Milletleri belleyip bizzat Türk tarafta savaşmışlardır. Yabancı ülkelerde olanların da Türk taraf için verdikleri mücadele bütün dünyada çok iyi bilinir.

  Bergamalı Nesim Navaro'nun binde biri kadar Türk olsanız bize yeter...
  [ispiyonla]
  +4
 • commandercody
  commandercody 19 Mart 2017 - 12:35@thedirector iyi demiş ancak mehter marşları saltanata dur diyen, meclisi açan, şeriatçıları ezen İttihat ve Terakki'nin eseridir. [ispiyonla]
 • thedirector
  thedirector 19 Mart 2017 - 00:22ülkemin bağımsızlık mücadelesinin,ülkeyi saltanatlarına dokunulmamak şartıyla yabancı devletlere peşkeş çeken yıllarca halkımı köleleştirmiş firavunların marşlarıyla kirletilmesini kınıyorum. [ispiyonla]
  +3
 • limited
  limited 19 Mart 2017 - 00:16su savas hollywood da olsa onlarca hikayeden ne er ryanlari kurtarmak ne piyanist ler cikar ama gelgor ki bizim mankafalar anca recep iveedik 6 milyon izleyip zengin etsin kultur turizm bakanligi reisin filmine ne kadar kaynak ayirmis bi arastirin hep am got meme bulan instagram ci ar-ge ciler lutfen [ispiyonla]
  +2
 • felekbizegulmez
  felekbizegulmez 18 Mart 2017 - 22:50Osmanlıda biziz Türkiyede biziz! Şu bi gerçek ki Osmanlı imparatorluğu batının deyimiyle hasta adam idi, ve Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk o hasta adamı iyileştirdi Cumhuriyeti verdi bizlere.
  bizler Cumhuriyeti korumamız gerekirken gerici bi zihniyete teslim ettik, o zihniyet ve yandaşları şimdi osmanlı yeniden diyor, 90yıllık reklam bitsin diyor, şeriat gelsin diyor, paralel devlet kurulmuş diyor,kandırıldık diyor, oğluna gemiler alıyor damatlarını bakanlardan seçiyor, darbe günündeki başarılarından ötürü Gazi ünvanı alacağı konuşuluyor falan filan, hanedanın bilmem kaçıncı kuşaktan torunu o toprak benim diyor sonra 180 derece dönüp taraf değiştiriyor hükümetten mevki teklifi geldi herhalde(?) herşeyi saymaya yazmaya kalksam klavyem kullanım ömrünü tamamlar...
  neyse fazla uzatmaya gerek yok Devletimizin önü pek aydın değil çomar olmayan bunu görüyodur...bi kaosa sürükleniyoruz... ve elbet o gün geldiğinde "kaçanlar ve savaşanlar" belli olacak ama şunu biliyorum ki bu sefer birden fazla Mustafa Kemal Çıkacak bundan eminim.
  Bu cennet vatan için kanını akıtan şehit gazi olan bütün askerlerimizin ruhu şâd olsun
  [ispiyonla]
  +3
 • aseba
  aseba 18 Mart 2017 - 22:13Mustafa Kemal Atatürk'e çok üzülüyorum.

  Çanakkale savaşında imkansızı başar. Çomar gelip "alman general sayesinde" desin.

  Kuzey afrika'da cephede şarapnel parçası yüzünden gözü şehla baksın. Çomar gelip "alkolikti ondan" desin.

  Cumhuriyet'i kursun. Kadınımıza seçme seçilme hakkını dünya'da ilk defa veren kişi olsun. Çomar gelip "isyankardı padişahı indirdi saltanatı yıktı." desin.

  Laiklik ilkesiyle hareket edip dini siyasetin eğitimin içinden ayıklasın. Çocuklarımız dini bilgilerle boğuşmaktansa kendisini bilime fiziğe matematiğe yöneltsin Çomar gelip "ateistti. dini yasakladı" desin.

  Kendisine suikast düzenleyenleri, dini tarikat liderlerini, isyankarları, ermeni-rum döllerini astırsın. Çomar gelip "benim hocamı astı" desin.

  Yazık valla yazık. Sen ki 57 yıllık ömründe inanılmaz ve bir o kadar imkansız başarılar elde et. Bunla yetinme binlerce kitap oku. İkinci dünya savaşının patlak vereceğini öngör ve avrupadaki üst düzey bilimadamlarını ülkeye çağır. ülkede ekonomiyi bilimi okuma yazmayı geliştir. Sonra 2-3 çomar sürüsü gelip tüm bu başarılarını görmezden gelsin.

  Ben ki güzelce tam notluk sınav kağıdına 20-30 alınca sinirleniyorum. Paşam yaşasaydı nasıl kahrolurdu kim bilir? Ruhu şad olsun. YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA
  [ispiyonla]
  +18
 • glock21
  glock21 18 Mart 2017 - 21:42İngiliz Fransız iş birlikçisi vatan haini yobazın torunu çıkmış hala Abdülhamit diyor.

  Düşmanın ta Çanakkale'ye kadar bütün Türk topraklarını alarak gelmesinin yegane sebebi Abdülhamit. Ta 2. Viyana kuşatmasının kaybedilmesi ile başladı (Devletin başına Devşirme soysuzları getirip Türk'ü eline teslim edersen Türk'Ün ağzına sıçar tabi. Okuyunuz = Kanuni Sultan Süleyman ölümünden sonra Osmanlı Tarihi) en son iş Çanakkale'ye kadar geldi!

  Çanakkale savaşında bunca şehit yenilmesinin yegane sebebi de senin o Sultan dediğin hainlerdir.

  Çünkü Donanma bizzat sultan tarafından "Sözde Darbe Yaparlar Diye" Haliç'e kilitlenmiş ve yıllarca çürümeye bırakılmıştır. (Kulağa tanıdık geldi değil mi lan bedevi evladı!) Bu mecazi anlamda filan değil donanma zaten uzun yıllar bizzat sultanlar tarafından (Abdülhamit) zayıflatılmış, sonunda da tamamen pasifize edilmiştir.

  Hiç öyle "Uzmanlı Deniz altı aldı" vs. palavrasına başlamayın! Aldı da sözde o tarihin ilk torpidosunu atan denialtılar sözde alınan o gemiler Çanakkele savaşında neredeydi! Çanakkale savaşında Türk tarafın kaç deniz aracı (Gemi dahi değil AMK) vardı? Bir bakın bakalım!

  Haliyle çağın en büyük ve güçlü donanması İngiliz Deniz kuvvetleri, ayrıca Fransızlar ve hatta çok ciddi bir Amerikan desteği ile (Avrupalı diğer müttefiklerin desteği yanı sıra) eşek kadar uzun menzilli toplarla bizim sahilde elinde tüfek, süngü bekleyen askeri cehennem ateşine tutarken bizim asker ta Fatih Sultan Mehmet'ten kalma toplar, gene kara savaşı için kullanılan toplar ile eşek kadar Savaş Gemileri vurmaya çalışıyordu. İngiliz gemilerindeki topların menzili bizim kullandıklarımızın neredeyse 2-3 katı!

  Bugün Çanakkale de kıyıda elinde G-3 tüfek ile karşında denizde 40 Km açıkta duran Amerikan Savaş gemisine karşı savunma yapmaktan beter.

  Sırf senin o sultan dediğin herif donanmanın ve ayrıca ordunun içine sıçtığı için bu kadar büyük kayıp verdik.

  Neyse ki tıpkı Ergenekon Destanı vb. hemen hemen bütün Türk destanlarında anlatılan Bozkurt gibi Masmavi Gözlü Sarışın bir Bozkurt ortaya çıktı, bütün halkını da yanına alarak Bizon sürülerine dalan aç kurtlar gibi taarruz edip ( Ta 2. Viyana'dan beri sürekli çekilme ve savunma savaşı yapan Türklerin tekrar 4000 yıllık gelenekleri olan taarruz savaşına başladığı andır) savaşın bütün kaderini değiştirmiştir.

  Bu savaşın kazanılmasının yegane sebebi Başbuğ Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün direkt idam edileceğini bile bile bütün riski alarak emirlere karşı gelmesi ve bildiğini okuyarak savaş dehasını konuşturması, sonunda da hiç kazanılmayacak bir savaşı kazandırmasıdır.

  Eğer ki Atatürk emirlere uyup güya İngilizlerin çıkacak dediği yerde bekleseydi, düşman çoktan karaya çıkmış, daha ne olup ittiği anlaşılmadan Türkleri biçe biçe Çanakkale'yi boydan boya geçmiş, bütün İtilaf devletleri ordularını Marmara sınırına yığmış, sonra da rahatlıkla İstanbul'a giriyor olacaktı!

  Götümüzden uydurmuyoruz, savaşa katılan bütün devletlerin resmi raporlarında savaşta gerçekleşen bütün olayların resmi kayıtları mevcuttur. Ayrıca askerlerin, subayların, generallerin raporları, yazdıkları mektuplar, kitaplar, askeri planlar vs. milyonlarca açık net delil var ortada. Adam üşenmemiş çıkarma yaparken görüntüleri ta 1900'lü yıllarda kameraya çekmiş!

  Çanakkale savaşı mahalle kavgası değil. İnsanlık tarihinde en önemli savaş olan 1. Dünya savaşının en kritik anı ve bütün dünyanın kaderinin değiştiği andır. Ordular savaşı olduğu için de öyle 3-5 arkadaş toplanıp Lise kavgasına gider gibi gitmiyor, her şey planlı programlı, ikmal yolları, yakılacak benzinden yenecek buğdayın gramına kadar, atılacak mermi sayısından her bir dakika yapılacak işleme kadar her şey planlanıp resmi yazıya dökülüp öyle savaşılıyor. Savaşta yaşanan her bir saniye içinde yapılan her şey tek tek kayda geçiyor.

  Atatürkçülük bize gökten inmedi, Takım tutar gibi Atatürk'ün kaşına gözüne hayran olup vs. Atatürkçü olmadık!

  Yıllarca içten içe (Atatürk ile ilgili atılar her iftirada) "Atatürk gerçekten de bu kadar Mükemmel olabilir mi" diye sorup onun hakkında her şeyi sorguladık, bulabildiğimiz kar kaynağı okuduk, her iddiayı ciddiye alıp cevabını araştırdık.

  Okudukça, araştırdıkça gördük ki bırak Atatürk'ün bir yanlışını veya eksiğini bulmayı tam aksine her seferinde tanıdığımızdan da çok daha muhteşem bir insan oğlu olduğunu gördükçe hayranlığımız katlanarak arttı, şüphe ettiğimiz için utanır hale geldik.

  Not: Bu yobazların Abdülhamit hayranlığını asla çözemeyeceğiz! Abdülhamit dinci filan değildi, her anlamı ile tam bir entelektüel, tam bir Batılı idi. Klasik müzik dinleyen, sanata çok düşkün, Rom içen vs. biri olduğu gibi diğer yandan da ülkeyi de batılılaştırmak ve modernize etmek adına bir sürü icraatı vardır.

  Anormal toprak kaybetmesi, aldığı kararların devletin çöküşüne sebep olması, İngilizler, Almanlar ile iş birliği yapıp devleti bildiğin halkıyla peşkeş çekmesi, Devlete yani halka ait olan malları bizzat kendi ismine tapulaması vs. hele bir yana dursun.

  Ama yobazlar adamı sanki Taliban, İşid lideri veya bizim tarikat liderleri gibi dinci biri olarak yamama peşinde. Ancak Abdülhamit yobazın iddia ettiği İslamcı vs. tiplemesini % 100 tam zıttı bir kişilik. Sadece kendisi değil bütün ailesi ve akrabaları da öyle.

  Özetle, Atatürk'ün Çanakkale savaşının kaderini değiştirdiğini ve % 100 kaybedilecek bir savaşı zafere dönüştürdüğünü bütün dünya doğrulamış ve kabul etmiş durumda.
  Dünyada hangi kaynaktan okursan oku gerçek kabak gibi ortada.

  Bir bizim içimizdeki İngiliz, Fransız vs. düşman iş birlikçisi vatan hanini Bedevi yobazların çomar torunları inkar ediyor...
  [ispiyonla]
  +4
 • halitizm8
  halitizm8 18 Mart 2017 - 21:34Haluk levent'in İzmir marşınıda yüklesenenize ibne adminler, adam çok güzel söylemiş valla, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE DİĞER KAHRAMANLARIMIZIN RUHU ŞAD OLSUN [ispiyonla]
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...