Geçmişte Kutlanan 19 Mayıs Bayramları

karabukle karabukle diyor ki;
19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun. Geçmiş yıllara ait 19 Mayıs kutlamalarını izliyoruz...
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: geçmiş 19 Mayıs kutlama Atatürk nostalji kültür
16 19 Mayıs 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • levazimkazim
  levazimkazim 19 Mayıs 2017 - 21:42Hep İran geliyor aklıma. İran'ın eski görüntüleri geliyor aklıma. [ispiyonla]
  +3
 • glock21
  glock21 19 Mayıs 2017 - 18:21Yıllarca "Yok efenim Öğrenciler zorla bayrama götürüliii" vs. palavrası okundu.

  İlkokula 6 yaşında başladım ve o günden itibaren bütün hayatım boyunca ne kadar milli bayram varsa hepsine koşa koşa gönüllü katıldım. Bando'dan Flamaya kadar katılmadığım etkinlik kalmadı.

  orta okul'da beden hocası beni çok sevdiği (basket, Judo, Bando vs. işleri ciddiye aldığım için) için izin istesem anında rapor vs. ayarlayan biriydi. Buna rağmen 1 tane dahi 19 Mayıs kaçırmadım. Lise de aynen devam etti.

  Üniversiteye kadar da okuduğum okullarda bu bayramlara zorla giden veya memnun olmayan toplasan 10 kişi görmemişimdir.

  Şimdi bin bir bahane ille bu milletin bütün bayramlarını, yani var oluşunu simgeleyen bayramları zorla iptal ettiler.

  İşe yaradı mı? Tabi ki hayır. Bütün bu bayramlarda çocuklarımıza, yeğenlerimize vs. özellikle o günün önemini, tarihini öğretiyoruz, şeker, çikolata, gezi vs. özellikle o günü yaşatıyoruz. Kreşlerini, Okullarını seçerken o gün etkinlik düzenleyen okullara yolluyoruz.

  Hatta ailecek yaşadığımız iki sitede her 19 Mayıs fener alayı düzenler, Türk sanat müziği konseri, çocuk etkinlikleri vs. yapar.

  Özetle; Yahudilerin nasıl bütün bayramları vs. onları Yahudi yapan özel şeyleri yıllarca baskı altında kaldığı halde tam aksine daha da kıymetlenip nesilden nesle daha da katlanarak sağlamlaştı ise biz gerçek Türklerde de aynı kalıp hızlıca oturmaya başlıyor!

  Yahudilerin yetiştirdiği çocuklar nasıl 50 yıl sonra bugün sahip oldukları ülke yönetimleri, uluslar arası şirketler vb. para ve bürokrasinin gücü ile intikamını acı acı çıkarıyorsa elbet bizden doğan Türk gibi Türk çocuklarda Türkleri yok etmeye çalışan bu kitleden acısını günü gelince fitil fitil çıkarır....
  [ispiyonla]
  +4
 • yunusxy
  yunusxy 19 Mayıs 2017 - 12:15dusmani uzakta aramaya gerek yok eskiden taraf yapardi simdi sabah ve ak it denen pacavralar....bugun 19 mayis acin bakin havuz medyasina bir tek haber birtek kare var mi ? bizim amerika israil fln degil bizim bu icteki vatan hainlerini temizlememiz lazim aksi taktirde yakinda kutlanacak bir 19 mayisimiz olmayacak yandaslar lux icinde yuzerken biz ekmek alamiyacagiz [ispiyonla]
  +14
 • cuideliy
  cuideliy 19 Mayıs 2017 - 11:19ahhh eski Türkiye .. [ispiyonla]
  +13
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...