Celal Şengör - Türkiye İç Savaşa Gidiyor - Video - Alkışlarla Yaşıyorum

Celal Şengör - Türkiye İç Savaşa Gidiyor

tırtkadın tırtkadın diyor ki;
Celâl Şengör, Türk jeoloji profesörü, doğa tarihçisi olan profesörümüz yaptığı bir söyleşide Türkiye Cumhuriyeti'nin iyiye gitmediğini ve iç savaşa gittiğini söylüyor.Bunun dışında ülkenin geleceğinide parlak görmediğini söylüyor.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: celal şengör bilim jeoloji türkiye savaş doğa gelecek tarih
12 11 Eylül 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • kafayiyemis
  kafayiyemis 11 Eylül 2017 - 04:02hocanın bahsettiği enayiler hemen üşüşmüş.Beyinlerine soktuklarım [ispiyonla]
  +24
 • glock21
  glock21 11 Eylül 2017 - 12:42Ceal Hoca'nın her bir söylediğinin ne kadar doğru olduğunun kanıtı için aşağıdaki yorumları okuyun.
  "witchdash" dışındaki bütün yorumlara bir bakın hele. GEri kalan bu vatansız, bayraksız, milletsiz, kansız, soysuz, 100 yıldır İngiliz/Yunan/Fransız/İtalyan/Amerikan/Arap malafatı hasretiyle yanıp tutuşan, 100 senedir bunlara kucak oğlanlığı yapan, Asimile olmuş, bire bir Arap Vahabi/Bedevi haline gelmiş yobaz, bağnaz mankurtlarla bir ulusun yapısını nasıl bir arada tutarsın!

  Bir yandan bu Vahabileşmiş çomarlar. Öte yandan kendine komünist, hümanist, sosyalist vs. deyip elinde Amerika ve İsrail bayrakları, bunların verdiği silahla bütün dünyanın anasını siken cahil barzolar!

  Öte yandan bunu bilerek körükleyen Liboşlar (Haberturk, Cnnturk, Cumhuriyet gazetesinin son hali, Nazlı Ilıcak, Mehmet Barlas, M. Ali Brand, mehmet altan vb. kafası)!

  Öte yanda Atatürk'ün bu devletin ve milletin teminatı/temeli olarak kurduğu 90 senelik CHP'yi Y-CHP adı altında devşirmiş, tamamen HDPKK ile Cemaat kırması bildiğin AKAPE benzeri bir ucubeye dönüştürmüş Y-CHP!

  Sözde milliyetçi dediğin kitle Amerikanın 80'lerde kakaladığı Türk İslam sentezi ile Türkleri tamamen Asimile edip bildiğin Vahabi Araplara dönüştürme programına adeta gönüllü kobay hale gelmiş. Türk Milliyetçisiyim diyen herif ulusunun marşını okuyacağı yerde bildiğin İşid militanı gibi sürekli tekbir getirir hale gelmiş, beyin tamamen yıkanmış, bildiğin mankurt olmuş!

  Bunun dışında bir de sanki çok marifetmiş gibi "APOLİTİK" denek, dünya sikinde minare götünde, aymaz, vurdumduymaz, vur kafasına al ekmeğini/anasını, yüzüne tükürsen sırıtan, onursuz, haysiyetsiz, ne tarih bilen, ne milletini tanıyan, ne dünyayı ve diğer milletleri, tarihlerini, bugünlerini tanıyan, Orta Doğulu Justin Bieber, Selena Gomez çakması, solucan tenya kadar dahi beyni çalışmayan genç bir kuşak!

  Şu an oturduğun yerden uçakla 45 dakika mesafede (Yürüyerek 1 gün) yaklaşık 20 farklı terörist örgüt, 30 kadar bir birine hem düşman hem müttefik ülke tarihin en kanlı ve adi savaşını sürdürüyor.

  Güney Doğu'da belediyeler, devlet daireleri vs. Tamamen PKK'nın elinde, en az 20 Bin Silahlı, eğitimli terörist ve bunlara verilen her tür askeri silah, donanım!

  Kuzey Irak sınırın tamamen PKK = Peşmerge tarafından sarılmış. Adamlar 2-3 Milyonluk ağır silah, mühimmat vs. tam donanımlı terörist ordusuna dönüştürülmüş!

  Suriye sınırın boylu boyunca tamamen işgal edilşmiş, buraya minimum 50 Bin kadar tamamen ordu düzenine geçirilmiş, hava savunma, tank savunma silahları, ağır ordu mühimmatı vs. ile baştan ağır donatılmış ve ABD, İsrail, İngiliz Özel Kuvvetleri tarafından yıllarca asker olarak yetiştirilmiş, Suriye ve Irak'da bizzat çatışma tecrübesi kazandırılmış, tamamen orduya çevrilmiş yapı yanlarında bir de Amerikan, İngiliz, Alman, Hollanda, İsrail askerleri ile namlular direkt sana doğrultumuş bekliyor!

  Yunanistan senin evine 1 km ötede adalara kadar girmiş, ne kadar ada, adacık, kara parçası varsa ağzına kadar asker, askeri üs, top, füze, ağır silah vs. ağzına kadar doldurup namluyu sana doğrultmuş!

  Bir delinin şuursuz tek bir emrine bakar! YPG, PYD, Peşmerge bütün Güney sınırlarımızdan içeri dalsa, beraberinde İşid alternatifi İslamcı teröristler, peşinden en başta İngiltere ve ABD yanında Fransa, Hollanda, Kanada, Avustralya, Almanya, Polonya, Sırbistan, Yunanistan, Ermenistan, Bulgaristan vs. topluca bize dalsa acaba ne bok yeriz!!!

  Rusya % 50 ihtimal sonra da sıranın kendine geleceğini, Rusyayı yok edeceklerini hiç düşünmeden direkt nötr kalıp görmezden gelecek!
  Iran % 25 gibi bir olasılık büyük bir geri zekalılık yaparak Orta Doğuda (Arap Yarım adası, Afrika, Kuzey Afrika, Orta Asya) tek eş değer rakibi Türkiye'nin yok edilmesinin kendine çıkar sağlayacağını düşünecek kadar salak davranıp bu duruma nötr kalır!

  Tarım desen amına koyuldu. Kendini besleyecek dahi tarımın yok! Zaten neredeyse her şey ithal. İthal almasan bile tohum, Hammade, temel üretim maddeleri, gübre vs. tamamen ithal!

  Elektrik, gaz vs. desen zaten ithal veya ürettiğin % 10 ihtiyacı zor karşılıyor!

  Sanayi desen Hammade tamamen yabancı ülkelere bağlı!
  Tank içinde kullandığın motor Alman, silah sisteminde kullandığın chip vb. en kritik parçalar tamamen yabancı!

  Kullandığın uçaklar Amerikan üretimi 30 yıl öncesinin modelleri! F-22, Rus SU- 35, 37, 42, T-50 gibi uçaklarla ancak 5-6 uçak zar zor mücadele edecek kapasitede.

  Hava savunma sistemin neredeyse Yunanistan'a eş değer!

  Donanma Fransız donanmasının yarısı güce düşürüldü!

  Orduda ne kadar tecrübeli, başarılı, dört dörtlük subay vb. savaş yönetecek insan varsa alayı Ergenekon, Balyoz, Casusluk Davası vb. kumpaslarla yıllar önce hapislerde çürütüldü, bir kısmı öldü!!! Bir kısmı istifaya zorlandı, her şekilde ordu ile bağı tamamen koparıldı!

  Mevcut askerlerinin çoğuda FATÖ terörist örgütü tarafından yetiştirilen adamlar. Askeri okulları, en kritik görevleri ta 16 sene önce bu adamlara verdin. 16 sene önce mesleğe giren çocuk hiç ilave rütbe almasa bugün binbaşı, albay vs. Bir çoğu da er dahi olamayacakken getirilip ordu komutanı vb. pozisyonlara getirildi!

  F-16 uçuracak pilot sayısı ihtiyacın % 25'i kadar dahi değil!
  15-20 senelik savaş pilotu, bunları yetiştiren 40 yıllık tecrübeli pilotlar nireee, özel üniversiteden oradan buradan topladığın işe yaramaz heriflerle sözde pilot yetiştirip 5 kere F-16 görmüş adamı İngiliz, Fransız, Amerikan, Yunan vb. tecrübeli pilotla savaştırmak nire!

  Bunları bu amına kodumun "Uzmanlı Uzmanlı Torunuyuh" diye sokaklarda dolanan geri zekalı mankurtlara anlatmak için daha ne diyelim!

  İsrail, Amerika gözünün tamamen Türkiye'deki suya, Irak Petrolüne, Suriyeyi de taşıma yolu yapmaya dikmişken, Orta Doğunun 5000 yıllık en pis yerinde kendine devlet vereceklerini sanan geri zekalı Kürde bunları anlatmak için başka ne demek lazım!

  Veya bahsi geçen diğer vurdumduymaz, aymaz, tatlu su solcuları, liboşlar, Türk milliyetçisi olduğunu sanan Vahabi devşirmelerine ne demek, ne yapmak lazım ki akılları başlarına gelsin!

  Selçuklu hiç mi örnek olmadı! Osmanlı hiç mi örnek olmadı! Suriye, Irak, Iran, Libya, Lübnan, İsrail/Filistin Vietnam, Kuzey ve Güney Kore, Bosna, Yugoslavya vs. dört bir çevrende 100 yıldır aralısız gerçekleşen, hatta 2000 yıldır süre gelen bunca canlı yaşanan örnek hiç mi ders olmuyor, hiç mi anlam ifade etmez!

  Anormal bir hızla adeta Filistin'e dönüşüyoruz. Böyle giderse en fazla 20 yıla kalmadan; Yozgat, Tokat, Çorum vb. bir iki ile hapsedilmiş, buradan her sabah İngiliz, Amerikan, İsrail askeri kontrolünde pasaportla geçerken enseye tokat, göte parmak yiyen, orta doğunun hapsolmuş kölelerine dönüşeceğiz!

  Tabi bu da insaflı davranıp bize bu kadarını olsun bırakırlarsa.

  Suriye ve Irak önünüzde canlı örnek. Irak tamamen yok oldu. Suriye sadece Cin, Rusya, Iran % 100 arkasında olduğu için hala var!

  Bizim arkamızda Azerbaycan ve Pakistan dışında tek bir millet daha yok! Pakistan direkt Hindistan ile bir birine kırdırmalarına bakar!

  Azerbaycan zaten direkt Ermenistan ve İran'ın hedefi. Türkiye böyle bir savaşa girdiği anda bu iki ülkenin direkt işgal etmeye çalışacağı ülke!

  Şu söylediklerin ağzınızdan yediğiniz, götünüzden sıçtığının kadar açık ve net, herkesin görebileceği şekilde ortada!

  Sen hala ben götümle yiyip, ağzımla sıçacağım diye ısrar ediyorsan sana hiç bir şekilde laf anlatılmaz! Direkt insanlık adına bir iyilik yapıp, soyunu soğunu topluca yok etmek gerekir! Sadece Türkiye'ye değil bütün insanlığa dair tehlike/zarar saçan, ne insan nede hayvan böyle acayip pislik bir yaratığa evrilmişsin AMK...........
  [ispiyonla]
  +4

Tüm Yorumlar

 • syrioforel
  syrioforel 12 Eylül 2017 - 00:14Malesef ama malesef ülkenin geleceğini kötü görüyorum , adaletin olmadığı yerde mutlaka bir geri dönüş olacak bu geri dönüş de çok tehlikeli şekilde tezahür edecek :( [ispiyonla]
  +2
 • ay3769667450
  ay3769667450 11 Eylül 2017 - 22:33oturdum tamamini izliyorum: https://www.youtube.com/watch?v=MO0AfYA-jhw
  muthis!
  [ispiyonla]
  +3
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 11 Eylül 2017 - 16:01istikrar istikrar diye iç savaşa giden ilk ülke biz olacağız galiba [ispiyonla]
  +3
 • garipgurebayimben
  garipgurebayimben 11 Eylül 2017 - 15:08kaç yıllık video. yeni gibi koyacağınıza tarih de verin. [ispiyonla]
  +1
 • glock21
  glock21 11 Eylül 2017 - 12:42Ceal Hoca'nın her bir söylediğinin ne kadar doğru olduğunun kanıtı için aşağıdaki yorumları okuyun.
  "witchdash" dışındaki bütün yorumlara bir bakın hele. GEri kalan bu vatansız, bayraksız, milletsiz, kansız, soysuz, 100 yıldır İngiliz/Yunan/Fransız/İtalyan/Amerikan/Arap malafatı hasretiyle yanıp tutuşan, 100 senedir bunlara kucak oğlanlığı yapan, Asimile olmuş, bire bir Arap Vahabi/Bedevi haline gelmiş yobaz, bağnaz mankurtlarla bir ulusun yapısını nasıl bir arada tutarsın!

  Bir yandan bu Vahabileşmiş çomarlar. Öte yandan kendine komünist, hümanist, sosyalist vs. deyip elinde Amerika ve İsrail bayrakları, bunların verdiği silahla bütün dünyanın anasını siken cahil barzolar!

  Öte yandan bunu bilerek körükleyen Liboşlar (Haberturk, Cnnturk, Cumhuriyet gazetesinin son hali, Nazlı Ilıcak, Mehmet Barlas, M. Ali Brand, mehmet altan vb. kafası)!

  Öte yanda Atatürk'ün bu devletin ve milletin teminatı/temeli olarak kurduğu 90 senelik CHP'yi Y-CHP adı altında devşirmiş, tamamen HDPKK ile Cemaat kırması bildiğin AKAPE benzeri bir ucubeye dönüştürmüş Y-CHP!

  Sözde milliyetçi dediğin kitle Amerikanın 80'lerde kakaladığı Türk İslam sentezi ile Türkleri tamamen Asimile edip bildiğin Vahabi Araplara dönüştürme programına adeta gönüllü kobay hale gelmiş. Türk Milliyetçisiyim diyen herif ulusunun marşını okuyacağı yerde bildiğin İşid militanı gibi sürekli tekbir getirir hale gelmiş, beyin tamamen yıkanmış, bildiğin mankurt olmuş!

  Bunun dışında bir de sanki çok marifetmiş gibi "APOLİTİK" denek, dünya sikinde minare götünde, aymaz, vurdumduymaz, vur kafasına al ekmeğini/anasını, yüzüne tükürsen sırıtan, onursuz, haysiyetsiz, ne tarih bilen, ne milletini tanıyan, ne dünyayı ve diğer milletleri, tarihlerini, bugünlerini tanıyan, Orta Doğulu Justin Bieber, Selena Gomez çakması, solucan tenya kadar dahi beyni çalışmayan genç bir kuşak!

  Şu an oturduğun yerden uçakla 45 dakika mesafede (Yürüyerek 1 gün) yaklaşık 20 farklı terörist örgüt, 30 kadar bir birine hem düşman hem müttefik ülke tarihin en kanlı ve adi savaşını sürdürüyor.

  Güney Doğu'da belediyeler, devlet daireleri vs. Tamamen PKK'nın elinde, en az 20 Bin Silahlı, eğitimli terörist ve bunlara verilen her tür askeri silah, donanım!

  Kuzey Irak sınırın tamamen PKK = Peşmerge tarafından sarılmış. Adamlar 2-3 Milyonluk ağır silah, mühimmat vs. tam donanımlı terörist ordusuna dönüştürülmüş!

  Suriye sınırın boylu boyunca tamamen işgal edilşmiş, buraya minimum 50 Bin kadar tamamen ordu düzenine geçirilmiş, hava savunma, tank savunma silahları, ağır ordu mühimmatı vs. ile baştan ağır donatılmış ve ABD, İsrail, İngiliz Özel Kuvvetleri tarafından yıllarca asker olarak yetiştirilmiş, Suriye ve Irak'da bizzat çatışma tecrübesi kazandırılmış, tamamen orduya çevrilmiş yapı yanlarında bir de Amerikan, İngiliz, Alman, Hollanda, İsrail askerleri ile namlular direkt sana doğrultumuş bekliyor!

  Yunanistan senin evine 1 km ötede adalara kadar girmiş, ne kadar ada, adacık, kara parçası varsa ağzına kadar asker, askeri üs, top, füze, ağır silah vs. ağzına kadar doldurup namluyu sana doğrultmuş!

  Bir delinin şuursuz tek bir emrine bakar! YPG, PYD, Peşmerge bütün Güney sınırlarımızdan içeri dalsa, beraberinde İşid alternatifi İslamcı teröristler, peşinden en başta İngiltere ve ABD yanında Fransa, Hollanda, Kanada, Avustralya, Almanya, Polonya, Sırbistan, Yunanistan, Ermenistan, Bulgaristan vs. topluca bize dalsa acaba ne bok yeriz!!!

  Rusya % 50 ihtimal sonra da sıranın kendine geleceğini, Rusyayı yok edeceklerini hiç düşünmeden direkt nötr kalıp görmezden gelecek!
  Iran % 25 gibi bir olasılık büyük bir geri zekalılık yaparak Orta Doğuda (Arap Yarım adası, Afrika, Kuzey Afrika, Orta Asya) tek eş değer rakibi Türkiye'nin yok edilmesinin kendine çıkar sağlayacağını düşünecek kadar salak davranıp bu duruma nötr kalır!

  Tarım desen amına koyuldu. Kendini besleyecek dahi tarımın yok! Zaten neredeyse her şey ithal. İthal almasan bile tohum, Hammade, temel üretim maddeleri, gübre vs. tamamen ithal!

  Elektrik, gaz vs. desen zaten ithal veya ürettiğin % 10 ihtiyacı zor karşılıyor!

  Sanayi desen Hammade tamamen yabancı ülkelere bağlı!
  Tank içinde kullandığın motor Alman, silah sisteminde kullandığın chip vb. en kritik parçalar tamamen yabancı!

  Kullandığın uçaklar Amerikan üretimi 30 yıl öncesinin modelleri! F-22, Rus SU- 35, 37, 42, T-50 gibi uçaklarla ancak 5-6 uçak zar zor mücadele edecek kapasitede.

  Hava savunma sistemin neredeyse Yunanistan'a eş değer!

  Donanma Fransız donanmasının yarısı güce düşürüldü!

  Orduda ne kadar tecrübeli, başarılı, dört dörtlük subay vb. savaş yönetecek insan varsa alayı Ergenekon, Balyoz, Casusluk Davası vb. kumpaslarla yıllar önce hapislerde çürütüldü, bir kısmı öldü!!! Bir kısmı istifaya zorlandı, her şekilde ordu ile bağı tamamen koparıldı!

  Mevcut askerlerinin çoğuda FATÖ terörist örgütü tarafından yetiştirilen adamlar. Askeri okulları, en kritik görevleri ta 16 sene önce bu adamlara verdin. 16 sene önce mesleğe giren çocuk hiç ilave rütbe almasa bugün binbaşı, albay vs. Bir çoğu da er dahi olamayacakken getirilip ordu komutanı vb. pozisyonlara getirildi!

  F-16 uçuracak pilot sayısı ihtiyacın % 25'i kadar dahi değil!
  15-20 senelik savaş pilotu, bunları yetiştiren 40 yıllık tecrübeli pilotlar nireee, özel üniversiteden oradan buradan topladığın işe yaramaz heriflerle sözde pilot yetiştirip 5 kere F-16 görmüş adamı İngiliz, Fransız, Amerikan, Yunan vb. tecrübeli pilotla savaştırmak nire!

  Bunları bu amına kodumun "Uzmanlı Uzmanlı Torunuyuh" diye sokaklarda dolanan geri zekalı mankurtlara anlatmak için daha ne diyelim!

  İsrail, Amerika gözünün tamamen Türkiye'deki suya, Irak Petrolüne, Suriyeyi de taşıma yolu yapmaya dikmişken, Orta Doğunun 5000 yıllık en pis yerinde kendine devlet vereceklerini sanan geri zekalı Kürde bunları anlatmak için başka ne demek lazım!

  Veya bahsi geçen diğer vurdumduymaz, aymaz, tatlu su solcuları, liboşlar, Türk milliyetçisi olduğunu sanan Vahabi devşirmelerine ne demek, ne yapmak lazım ki akılları başlarına gelsin!

  Selçuklu hiç mi örnek olmadı! Osmanlı hiç mi örnek olmadı! Suriye, Irak, Iran, Libya, Lübnan, İsrail/Filistin Vietnam, Kuzey ve Güney Kore, Bosna, Yugoslavya vs. dört bir çevrende 100 yıldır aralısız gerçekleşen, hatta 2000 yıldır süre gelen bunca canlı yaşanan örnek hiç mi ders olmuyor, hiç mi anlam ifade etmez!

  Anormal bir hızla adeta Filistin'e dönüşüyoruz. Böyle giderse en fazla 20 yıla kalmadan; Yozgat, Tokat, Çorum vb. bir iki ile hapsedilmiş, buradan her sabah İngiliz, Amerikan, İsrail askeri kontrolünde pasaportla geçerken enseye tokat, göte parmak yiyen, orta doğunun hapsolmuş kölelerine dönüşeceğiz!

  Tabi bu da insaflı davranıp bize bu kadarını olsun bırakırlarsa.

  Suriye ve Irak önünüzde canlı örnek. Irak tamamen yok oldu. Suriye sadece Cin, Rusya, Iran % 100 arkasında olduğu için hala var!

  Bizim arkamızda Azerbaycan ve Pakistan dışında tek bir millet daha yok! Pakistan direkt Hindistan ile bir birine kırdırmalarına bakar!

  Azerbaycan zaten direkt Ermenistan ve İran'ın hedefi. Türkiye böyle bir savaşa girdiği anda bu iki ülkenin direkt işgal etmeye çalışacağı ülke!

  Şu söylediklerin ağzınızdan yediğiniz, götünüzden sıçtığının kadar açık ve net, herkesin görebileceği şekilde ortada!

  Sen hala ben götümle yiyip, ağzımla sıçacağım diye ısrar ediyorsan sana hiç bir şekilde laf anlatılmaz! Direkt insanlık adına bir iyilik yapıp, soyunu soğunu topluca yok etmek gerekir! Sadece Türkiye'ye değil bütün insanlığa dair tehlike/zarar saçan, ne insan nede hayvan böyle acayip pislik bir yaratığa evrilmişsin AMK...........
  [ispiyonla]
  +4
 • can101
  can101 11 Eylül 2017 - 11:19mahallendeki kavgayımı yatıştırıyorsun mal herif ya halkın yanında olacaksın ya iktidarın yok öyle ortalık malı olmak net olun biraz omurganız olsun. yeri gelirse çıkacaksın sokağa ülkeni bu adamlara vermeyeceksin. gençliğe hitabeyi twiterda orda burda yazmakla ülke kurtulmaz pratiğe dökecek cesaretin yoksa maval okuma kimseye ülkeyle alakalı [ispiyonla]
  -1
 • witchdash
  witchdash 11 Eylül 2017 - 11:13Amerika orta doğuda kukla devletler kurma peşinde olduğunu biliyoruz.İlk olarak İsrail ikincisi de kürdistan.Peki kürdistanın özelliği ne?Parasal sistemin ana vatanı haline gelmiş bir ülkenin barış adı altında sosyalist bir ülke için çaba harcayacağını düşünmek saçmadır.Bir ülkeyi kukla haline getiremezsiniz iktidarın biri gelir biri geçer fakat bir ülkenin temelini atarsanız size bağlı kalır ve orta doğuda kürtler bunun için biçilmiş kaftanlardır.Amerikanın kukla devlet merakı ise olası bir dünya savaşında müttefik oluşturmak olacağını düşünüyorum.Şimdi kürdistan falan diyoruz da ne kadar ilerleyebildi?Suriye iç savaşından faydalanarak ypgyi beslemeye başladı ve Suriye'de kürdistan için ihtiyacı olan toprağı ele geçirmeyi başardı.Kuzey Irak'da bağımsızlık için referandum yapılacak ve İran'a da siyasi yönden saldırılar yapıldı ve devam ediliyor.Son durak ise Türkiye olacak.Türkiye dışındaki toprak bütünlüklerini sağladıklarında Türkiye'de ki doğu bölgesinde bağımsızlık için uğraşlara başlanacak ve bu uğraşlar bizzat hdp tarafından olacak zaten amaçları da bu.Türkiye bunu kabul etmediğinde özerkliği isteyen kürtler iç savaşa sebep olacak ve Amerika ülkene demokrasi getirecek.Ne yapmalıyız?Müttefiğimizi iyi seçmemiz lazım.Suriye, sınırları içerisinde kontrolü sağlamayı başardığında ypg'ye "alın yav toprak sizin olsun toprağın lafı mı olur" demeyeceği için ypg ile savaşacak.Bizim gerizekalılar Esad'a bok atmaya devam ettikçe daha çok kaybedeceğiz. [ispiyonla]
  +4
 • kafayiyemis
  kafayiyemis 11 Eylül 2017 - 04:02hocanın bahsettiği enayiler hemen üşüşmüş.Beyinlerine soktuklarım [ispiyonla]
  +24
 • pokerfaceas
  pokerfaceas 11 Eylül 2017 - 01:56solcuysa haklıdır verdim yarra [ispiyonla]
  -10
 • losta
  losta 11 Eylül 2017 - 01:35komuşum havalara çokta sikimde [ispiyonla]
  -3
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...