ABD'de Silahlı Saldırılarda Ölen Sivil Sayısı Savaşlarda Ölenleri Geçti

Las Vegas eyaletinde meydana gelen ve 58 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırı sonrası Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bireysel silahlanma yasaları yeniden gündeme geldi.

Açıklanan son raporda, ülkedeki silahlı saldırılarda öldürülen vatandaşların sayısı, Birleşik Devletler’in katıldığı savaşlar sırasında ölen Amerikalıların sayısını geçmiş durumda.

Dave Zeller, Silah Tüccarı: “Art niyetli birinin korkunç bir suç işlemesini durdurabilmek için mevzuatın değiştirileceğini düşünmüyorum. Hayır, kesinlikle mümkün değil. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde 20 binden fazla silah yasası bulunuyor.”
Paul Poretzky, ABD’li Vatandaş: “Yeni kanunlar yapılsa bile bazıları yasa dışı yollardan silah bulabilir. Yeni kanunlar yapmanın bir anlamı yok. Sorun, mevcut kanunların daha da güçlendirilmesi…”
00.45 BUMP STOCK PHOTOS

Las Vegas’taki saldırıyı düzenleyen 64 yaşındaki Stephen Paddock’ın kaldığı otel odasından düzinelerce otomatik silah çıkmış ve sıradan bir vatandaşın bu yönlü ‘silah stoğu’ yapabilemsi birçok soruyu da beraberinde getirmişti.

Suivre
USA TODAY ✔ @USATODAY
Calling for bump stock regulation could let the NRA stunt a larger gun control debate. https://usat.ly/2xVfm1H
07:15 - 6 oct. 2017
Photo published for Bump Stocks: NRA and Republicans now want gun control. Kind of.
Bump Stocks: NRA and Republicans now want gun control. Kind of.
Regulate guns? No. Gun accessories? Maybe.
usatoday.com
11 11 réponses 54 54 Retweets 51 51 j'aime
Informations sur les Publicités Twitter et confidentialité

Christine Fewkes, ABD’li Vatandaş: “Ben yığınla silah satın alınmasına karşıyım. Bunlara sahip olmanın bir anlamı yok çünkü bunlar savaş silahları.”

Hükümet tarafından açıklanan bilgilere göre, 1968 yılından bu yana ülke sınırları içinde sivillere yönelik gerçekleştirilen saldırılarda 1,5 milyon Amerikalı yaşamını yitirdi.
Kategori: Çüşşşş
sitene ekle
Etiketler: euronews world Güvenlik ABD Fuar Silahlar las ve gas silahlanma yasası silahlı saldırıi
1 10 Ekim 2017
Yorumlar
Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...