Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası & Sarı Gelin (Vadim Repin & Daniel Hope)

Mustafacan26 Mustafacan26 diyor ki;
BİFO, sürekli şefi ve sanat yönetmeni Sascha Goetzel yönetiminde gerçekleşen Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası(BİFO), 2017 -2018 sezonu açılış konserinde keman virtüözlerinden Vadim Repin ve Daniel Hope’u aynı sahnede buluşturdu. İkili, sarı gelin performansıyla göz doldurdu.
Kategori: Sanat
sitene ekle
Etiketler: borusan sanat bifo borusan istanbul filarmoni Orkestrası sarı gelin Vadim Repin Daniel Hope
1 21 Ekim 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • downroad
  downroad 22 Ekim 2017 - 21:13Sizi bilmem ama ben bunca yıllık tarih okumalarımda hiç birşeyden anlamayan, medeniyet geliştirme veya var olanı koruma derdi olmayan topluluklarla bir ülkenin ayakta kalacağına inanmıyorum. Geçişliliğin mümkün olduğu sınıfsal bir yapının olması gerek. Eğer geçmişte heykel, kitabe, yapı inşa edenlerin ensesine vurulup "Bunlar ne lan yavşak, millet açlıktan kırılıyor sen neyle uğraşıyorsun. Git tarlaya sabana gir" dese bugün geçmiş hakkında bit kadar bilgimiz olmayacaktı. O eserleri yapanlar ve yapılmasını isteyenler sayesinde tarih dediğimiz olgu var. Yoksa köydeki çiftçiye kalsa, o parayla bir kaç hayvan alır ve bunla mutlu olur.
  Tabi sınıfsal farklılık derken k.çına buzlu badem enjekte edip Avrupa'da gezmeyi hüner sanan kitletyi değil, halkın içinden eğitim ve tecrübesiyle yükselmiş meslek sahiplerini ve sanatçıları kastediyorum ve elbette onların gelişimine sponsor olan sermayederleri.

  Maalesef ucuz, günlük tabiri caizse suntadan bir kültür anlayışı inşa ediliyor. Hani ramazanda kuruluyor ya bu eski evler şeklinde stantlar, içinde hamburger satılıyor. İşte öyle karman çorman medeniyetini elleriyle boğan bir hava var 80'lerden beri. Halk evlilik programı istiyor, halk aşk istiyor, halk entrika istiyor, halk ramazan sohbeti istiyor, halk dini bilgiler öğrenmek istiyor, halk futbol istiyor... Biri de demiyor ki Süleymaniye'yi Fatih'li bir hamal mı yaptı ya da Dolmabahçeyi oraya bostan eken yaşlı bir ihtiyarın hayal ve isteği mi dikti?

  Velhasıl, medeniyetini korumak ve en önemlisi geliştirmek adına bir iş yapıyorsan halka çok da kulak asmayacaksın. Bu orkestra ve bunun gibi çalışmalara ihtiyacımız var. Maalesef bu da yüz yıl önce bitmiş bir imparatorluğu sakal ve fese indirgenip servis edilmesiyle olmuyor.
  [ispiyonla]
  +4
 • edgar90davids
  edgar90davids 21 Ekim 2017 - 22:06sigara içmeyen adamım akşam akşam canımı çektirdiniz çalın abiler... [ispiyonla]
  +5
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...