Albay Erhan Altunok - Türkiye Şehitlerini Anıyor

alelano alelano diyor ki;
Öğ.Alb. Erhan Altunok 'un Harbiye Askeri Müzesi,Şehitleri Anma salonunda genelde Perşembe günleri sunduğu programdır.İstiklal Harbi'nden daha eski ve daha yeni verdiğimiz şehitlerin ruhunu şad ediyor. Vatan sevgisi olan yüzlercesinin duygularını dile getiriyor.
Kategori: Genel
sitene ekle
Etiketler: Tsk Asker Komando Polis Jandarma Türk Türkiye
1 01 Aralık 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • StallinHab
  StallinHab 01 Aralık 2017 - 20:48Ben anlamıyorum şehit sadece allah yolunda ölenlere denilir nasıl PKK ile çatışıpta şehit olduğuna inanıyorsunuz iç savaş nasıl şehitlik oluyor [ispiyonla]
  -3
 • alper.tunga
  alper.tunga 01 Aralık 2017 - 18:17@goodolddays sunu insan dusunse bile buraya yazmaz. Yazdiklarini bir daha oku, dusun belki silmen istersin. Soyle soyleyim 1 milyon euro 5 trilyona yakin ki o parayi yum ailecek yemeden icmeden 8-5 calissaniz kazanamazsiniz. Ama o paranin 45-50 katini bakan olarak secilen bir milletvekili tek hamlede kazaniyor. Senin gibiler oldugu surece, isimiz zor. Gecmis olsun [ispiyonla]
 • glock21
  glock21 01 Aralık 2017 - 13:38Tam yeni nesil AKAPE subayı!!! Önce bu subay arkadaşı dinleyin sonra da Erdal Sarızeybek ve Osman Paşa gibi subaylara, konuşmalarına bir bakın! Aradaki farkı açıkça göreceksiniz!

  Tarihimiz, dinler, Atatürk vs. sömürülecek her şeyi sonuna kadar sömürdüler şimdi iş Türk Ordusunu sömürmeye, sömürmek için malzeme yapmaya geldi!

  Anlatmak istediğim askerlik yapmış, çevresinde 3-5 veya fazlası asker arkadaşı, yakını vs. olan, biraz da zeki olan herkes bu subay arkadaşı dinlediğinde insan duygularını sömürdüğünü, söylediklerinde en ufak bir samimiyet olmadığını, yani siyaset/propaganda yaptığını görecektir.

  10 Senedir 2000 Küsür yıllık Türk ordusunun içine edildi. Bir yandan Türk ve Türk ordusu düşmanı dinci şerefsizlere öte yandan PKK'lı, Asala yancısı tiplere destek verilip bunların topluca Türk ordusuna saldırması, sürekli çamur atması, ,içlerindeki bütün nefreti kusması sağlandı!

  Orduda ne kadar dürüst, onurlu, zeki, başarılı, bilgili, birikimli, kendini ispatlamış, devlete ve millete liyakatli, öz be öz Türk evladı subay varsa alayı ordudan atıldı, yıllarca hapis yatırıldı, kalanlarında meslekten istifa etmesini sağladılar!

  Üstüne yetmedi " Analar Ağlaması, Açılım, Çözüm" vb. palavralarla PKK'yı başı boş bırakıp olduğundan 100 kat daha güçlenmesi, bütün Güney Doğuyu ele geçirmesine sebep olundu!

  Bütün bu süreci de askerlere izlettiler. PKK'lılar yüzlerce terörist askerin önünden sırtında roketatarla dalga geçerek geçer hale geldi. Sadece 1 yıl içinde TSK'nın talep ettiği 250 üzeri operasyona izin verilmedi!!!

  Şimdi de 15 Temmuz İslamcı, Dinci Feytullah Gülen Terörist örgütünün İslamcı iç ayaklanma girişimi bahane edilerek; Askeri okullar kapatıldı, yerine sivil okullar açıldı!

  Hal böyle olunca da artık hiç kimse 2000 Yıllık gelenek olan Türk Subayı/Askeri olma geleneğini onur duyulacak bir şey olarak görmez hale geldi! Üstüne düşük maaşla yıllarca çile çekip üstüne yok yere, hiç bir amaca hizmet etmeden, daha kendi halkı ona düşmanken pisi pisine sırf siyasi otoritenin beceriksizliği veya bilinçli sebep olması nedeni ile boşu boşuna öleceğini, sakat kalacağını biliyor!

  Çünkü askere "çatışın, ülkenizi savunun" ülkemiz öte yanda iş siyasete, bürokrasiye gelince askerin bizzat çatıştığı düşmanla iş birliği yapar, göz yumar, masaya oturur, teröriste istediğinden de fazlasını verir, askeri müdahale için" Yav 30 senedir çatışıyoruz ne elde ettik" gibi sloganlarla algı yönetimi yapar hale geldi!

  Şimdi de kimse (Halı olarak) askeri okullara girmek istemiyor, girmiyor.

  Bu nedenle de böyle propaganda yaparak, insanların duyguları ile oynayarak adam toplama peşindeler!

  Türk askeri/Subayı olmak Türk milleti için 2000 Yılı aşkın süredir en onur verici meslek iken topu topu 15-16 senede en yapılmayacak meslek haline getirildi...
  [ispiyonla]
  +9
 • nhtFB
  nhtFB 01 Aralık 2017 - 11:10Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nın hemen sonrasında Anadolu yollarına düşüp milleti ile sarmaş-dolaş olur. Gittiği yerlerden biri de MERSİN’dir. Sahilde yürürken, denize nazır muhteşem bir köşkü görünce sorar.

  “Bu kimin?”
  “Agob Efendinin Paşam’

  yürüyüş devam ederken ihtişamlı bir konak daha görür

  “Peki ya bu kimin?”
  “Samuel Efendinin Paşam”

  Sahil teftişi sürerken bir başka görkemli köşk ve yine aynı soru

  “Ya bu kimin?”
  “Yannis Efendinin Paşam”

  Atatürk hiddetlenir

  “Yaho Agoblar, Samueller, Yannisler bu köşklere, konaklara sahip olurken siz Ahmetler, Mehmetler nerelerdeydiniz?”

  Heyet sus pus olurken, grubun arkasından topallayarak yürüyen Gazi Salih Çavuş cevap verir.

  “Biz Yemen’de, Sina’da, traplusgarp’ta Sarıkamış’ta, Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Kocatepe’de ölüyorduk Paşam” der.

  Bu cevap karşısında gözü dolup dudaklarını ısıran Mustafa Kemal Paşa’nın ağzından şu sözcükler dökülür

  “Çok haklısın. Biz Türkler bu ülke için hep öldük ve ölmeye devam ediyoruz” diye anlatılıyor.
  [ispiyonla]
 • charvel
  charvel 01 Aralık 2017 - 10:52Malesef reza olayına bile ses cıkarmayan bi millette ne şehitler biter nede cahillik biter [ispiyonla]
  +6
© 2004 - 2018 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...