Diyanet Vakfı'ndan Kitap Kafe Hizmeti

gameofthrones gameofthrones diyor ki;
Başkentliler, farklı bir mekânda kahvelerini yudumlayarak kitap okumanın keyfini yaşayacak. Türkiye Diyanet Vakfı; Ahmet Hamdi Akseki Camii’nin altında özel bir kültür mekanı oluşturdu. Kitapseverler ve sanatseverler bu mekânda yazarlarla da buluşacak.

Amaç doğru dini bilginin doğru kaynaklarla vatandaşlara aktarılması. İşte bu nedenle kitapseverler için sohbet hane adında özel bir mekan oluşturuldu. sağcı-solcu, roman, fantastik ayrımı yapmadan, yüzlerce yayınevine ait binlerce kitabı diyanet vakfı yayınevleri'nde bulabileceği bir hale geldi. en çok satan popüler yerli-yabancı, sarah jio’dan elif şafak’a, khaled hosseini’den turgut özakman’a ve canan tan’a kadar hemen hemen her yazarın kitabı burada mevcut. şu anda 24 kitabevinde 15 bin çeşit kitap satışta. kitap-kafe projesi ankara’da başlak. bu arada hazırlıkları süren kazançkart ve elektronik mağaza uygulamalarımı da ilgi çekecek. Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu kültür mekanında, cumartesi sohbetleri gibi kültürel etkinlikler de yapılacak. Okuyucu; yazarlar ve akademisyenlerle buluşacak.

Kitap Kafe’yle ilgili TDV Yayın ve Matbaa İşletme Müdürü Önder Sancak şunları söyledi; “Kitap okurları buraya geliyorlar kitabı istedikleri kadar istedikleri sürede okuyabiliyorlar. Bunun yanında bir bardak çay ya da bir Türk kahvesi ikram edebiliyoruz onlara dolayısıyla arzu ediyoruz ki insanımız daha fazla kitapla haşır neşir olsun. Arzu ettik ki Ankara’nın kitapseverleri için burada yeni bir kültür ortamı oluşsun. Kitabevimiz, kitap kafemiz ve bunun yanında geleneksel el sanatları bölümümüzle inşallah yeni dönemde Ankara’nın kültür hayatına katkı sağlayacağız.”
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: kitap kafe diyanet kitap kafe ahmet akseki cami diyanet kafe önder sancak
0 10 Aralık 2017
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • dualshard
    dualshard 11 Aralık 2017 - 00:42#imamhatiplerkapatılsın
    © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...