Yapay Seleksiyon - Kısa Film

circuscharlie circuscharlie diyor ki;
Çağımızın sorunlarından biri nasıl olur da siber zorbalık olabilir? Bu ne rahatlık? Sadece doğduğun çağ'da değil aynı zaman da doğduğun konum dan da avantajlarsın. Kilis sınırından bir kaç kilometre ötede doğsaydın hayatın bitmişti. 100 Yıl önce doğsaydın cephedeydin. Van sınırından bir kaç kilometre ötede doğan bir kız olsaydın ne din ne vicdan özgürlüğünün ne de insan haklarının olduğu bir yerde doğmuş olacaktın. Tarihte biraz daha geriye gittiğimizde teknolojinin ve tıp'ın gelişmediği zamanlarda bir çocuğun sağlıklı bir şekilde doğması bırakın mucize olmasını, bir yaşını doldurması bile zordu. Bu kadar şanslı bir nesil nasıl bu kadar güçsüz olabiliyor? Belliki eğlence ve gülmeye ayırdıkları vakit kadar bilime ve gündeme'de ayırsalar, Hakikat ile bir siber zorbanın yorumunu ayırt edebilecek kadar zeki olabilir lerdi.

Ancak hayır. Gençlerimiz bilim, din, sosyal sorunlar, ekonomi, demokrasi, basın özgürlüğü gibi tartışmalar izleyip fikir sahipi olmak yerine kendilerini yayıncı ve youtuber gibi adlandıran kişilere hayranlık besliyor ve onların çekişmelerini izliyor.

Abdusselam Bezirgan'ın senaryosunu biraz değiştirerek çeksekte, yine mesajın yerine gittiğini düşünüyoruz. Nüktedanlar'ın vizyonu yenilenecek. Ne kamu spotu tarzında kısa filmler ne de bir kesimi sinir etme amacıyla çekilmiş kısa filmler olacak.

Dik yürü, dik konuş, dik otur.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: nuktedanlar kısa film
0 21 Ocak 2018
Yorumlar
Yorum Yaz
Bu içeriğe hiç yorum yazılmamış, bir ilke imza atmak ister misin?
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...