Mehmed: Bir Cihan Fatihi - Fragman

imcik imcik diyor ki;
Fatih Sultan Mehmed'in hayatını konu alacak olan "Mehmed: Bir Cihan Fatihi" dizisi için yeni fragman yayınlandı. Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı Sultan Mehmed'i, savaş alanında kılıç sallarken görüyoruz. Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan dizinin net yayın tarihi henüz belli değil. 2018 yılının en iddialı projesi olarak gösterilen Mehmed: Bir Cihan Fatihi'nde, Kenan İmirzalıoğlu'nun yanında Çetin Tekindor ve Tuba Büyüküstün'ün yanı sıra Burak Tamdoğan, Gürkan Uygun, Serkan Keskin, Ertan Saban, Funda Eryiğit ve Toprak Sağlam yer alacak.
Kategori: Dizi
sitene ekle
Etiketler: Kanal D Mehmed Bir Cihan Fatihi kenan imirzalıoğlu fatih sultan mehmed dizi istambul
8 13 Şubat 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • fffako
  fffako 13 Şubat 2018 - 17:24Fatih gibi entellektüel birinin böyle gösterilmesi resmen hakarettir. ayrıca ağalı, berdelli, töreli dizilerde açılım zamanında iyi prim yapmıştı ve azalarak bitti [ispiyonla]
  +19
 • glock21
  glock21 13 Şubat 2018 - 19:40Fatih tam bir entelektüel, aydın bir insan (Neredeyse bugünün Atatürkçü/Seküler insanı seviyesinde) olduğu kadar, aynı zamanda çok çok başarılı bir general ve hepsinden önemlisi askerdir.

  Asker derken sadece asker yöneten değil, aynı zamanda kendi de bizzat çok çok iyi kılıç kullanan biri. Özellikle de Okçuluk konusundaki ustalığı meşhurdur.

  13 Yaşında dahi ordunu başında bizzat savaşa girmeye çalışmış fakat babası, kurmaylar vs. tarafından engellenmiştir.

  Yavuz Sultan Selim ve 4. Murat'ın çok tartışabilir delilikleri var ancak bu ikisi de aynen Fatih gibi bizzat elde kılıç/ok kendileri de savaşan liderlerdi. Fatih bu ikisi kadar olmasa da çocukluğundan beri çok çok iyi bir general ve savaşçı olarak yetiştirildi. Kazıklı Voyvoda pezevengi de (Abisi de aynen eğitildi) benzeri bir eğitim aldı. Osmanlı ordusuna karşı da uzun bir süre başarı elde etmeyi başardı.

  Yani yaptıkları yanlış değil tam aksine doğru. Ayrıca böyle adam akıllı ve yüz hatları olarak da Fatih'e anormal benzeyen doğru bir aktör seçmeleri yerinden olmuş!

  Ha AK-Çomarlar bunun da içine sıçar bırakır ayrı konu. Ama sankiMuhteşem Yüzyıl'a oranla çok daha ciddi bir yapım gibi görünüyor.

  Umarız savaş sahneleri vs. Muh. YY.da olduğu gibi bok gibi CGI, sığır gibi hiç dövüş kurgu eğitimki almamış Midyeci'den bozma Yeni çeriler, Öküz gibi böğürrwerek olduğu yerde sayarak düşmana taarruz etmeye çalışan Burak Özçivit, Gene İbrahim'in o sığır bakışları vb. saçmalıkları olmaz!!

  BU diziler manyak gibi para basıyor. Bir çok yükset bütçeli yavancı diziden kat kat daha fazla net kar elde ediyor.

  Ama paraya kıyıp, adam akıllı uluslar arası dizilerde vs. koreografi yapan profesyonelleri getirip, asker vs. tipleri dahi 1 hafta olsun alıp dövüş, savaş vb. verdirtmiyorlar.

  Spartacus dizisi ta başlamadan 6 ay önce başlayıp dizi bitene kadar aralıksız şekilde adamlar diziden en düşük rolden en üstüne kadar topluca bildiğin Gladyatör gibi eğitim yapıyordu!

  Madem böyle ciddi bir işe girişiyorsunuz bari adam gibi yapın, adınızı da ilk olarak Türk sinema tarihine yazın!

  Nasılsa ciddi bütçe harcayıp, manyak gibi çok çok büyük kar elde ediyorsunuz, en azından adam gibi bir iş yapın.
  [ispiyonla]
  +15

Tüm Yorumlar

 • jimmydarmody
  jimmydarmody 14 Şubat 2018 - 23:50osmanlı'nın altıyüz yıllık egemenliği döneminde göçebe olarak sefalet içinde yaşamış köylü atalarımız, ilk kez cumhuriyet'in ilanından sonra mülk edinme, meslek sahibi olma, eğitim alma vs. gibi haklara sahip olmuşken, aynı ataların torunları osmanlı osmanlı diye goygoyculuk yapıyor. kusura bakmayında tüm idareci ve paşalarını gayri-müslim'lerden devşiren bir hanedanlık bizleri kapısına bile yaklaştırmazdı. Cumhuriyet'in değerini bilin, yarın bu hakların hiç birini bulamadığınızda zırlamayın. [ispiyonla]
  +2
 • kemalkılıcdaroglu
  kemalkılıcdaroglu 14 Şubat 2018 - 17:33Kanuni dizisi yaptılar, şehzadeler arası kavga ve öz oğlunu boğdurması yayımlandı diye kıyamet kopardılar. Şimdi Abdülhamit dizisi çekiyorlar; Yunan kralının oğlunun, Girit valisi yapıp, adanın fiilen elimizden çıkması yok, Kıbrıs'ın borçlar yüzünden elimizden çıkması yok, sansür yok,jurnal ağı yok,o yok, bu yok. Bol kibirli bir diktatör var.
  Şimdi bu Fatih dizisinde; matbaanın yasaklanması, Rodos ve Belgrad kuşatmalarının başarısızlıkları, Hurufilerin cami avlusunda diri diri yasaklanması, ölünce cesedinin günlerce gömülememesi ve en nihayet tanhinlenmesi, annesinin yaşlılığında manastıra kapanmayı istemesi olacak mı? Hiç sanmam.
  [ispiyonla]
  +1
 • artuha
  artuha 14 Şubat 2018 - 10:55Çok şükür tam zamanında yetişti Sultanımız. Afrin'de harekatımız var. [ispiyonla]
  -2
 • volfied
  volfied 14 Şubat 2018 - 05:58Gerçekçi ve tarihe uygun olursa izlerim yoksa izlemem. Yapımcıların yeterli tarih bilgisi olmalı ve bununla beraber gidip tarihçilerden tavsiye almaları gerekir. Tabi ki seyirciye izlettirmek için ufak oynamalar olabilir ama bunu tarihi gerçeklikten kopmadan yapmaları lazım. Ayrıca lütfen siyaseti içine sokmayın. Öyle bir dizi olsun ki tüm dünyada izlensin kendi kültürümüzü tanıtalım. Temennilerim bundan ibarettir. [ispiyonla]
  +5
 • anasiningozu
  anasiningozu 13 Şubat 2018 - 23:42ertuğrul dizisinin yönetmeni "game of thrones dan iyi senaryosu olan diziler çekme imkanımız var" demiş, lan dizide 6 at var bi osmanlı kullanıyo bi bizanslılar ne game ofundan bahsediyon [ispiyonla]
  +10
 • simeranyali
  simeranyali 13 Şubat 2018 - 22:58Neden hakaret olacağını anlamadım. Bu adam mareşal ve mizacı sert bir adam. Evet aynı zamanda entellektüel bilgi birikimi normalin üzerinde renkli bir karakter. Nedir yani entellektüel insan fularla mı gezmesi lazım. Adam savaş sanatını da, dövüşmeyi de çok iyi biliyor. Lafa bak yani hakaretmiş.. Eski zamanın entellektüeli farklı belli ki..

  Adam daha iyi dövüşmek için görülmemiş toplar icad ediyor matematik fizik bilgisini kullanarak. Burada Osmanlıcılık yapacak değiliz ki nefret ederim yalan yanlış tarihten algılarından. Bu dizi tarihi nasıl işleyecek bilmiyorum ama ben fragmanda herhangi bir terslik de görmüyorum.

  Bizde dizilerdeki sıkıntı güncel olayları eski zamanlarda işelemeye çalışan sığırlar var. Günlük siyaseti 8 asır evvelki olayların anlatıldığı dizilerden takip edebilirsin. Bu tarihi karakterleri siyaset b.kuna bulaştırıp kullanıp çöpe atmaya benziyor. İşte bizde sıkıntı budur. İnşallah bu dizi de öyle olmaz.
  [ispiyonla]
  +1
 • bear
  bear 13 Şubat 2018 - 22:51cihan fatihii, dünya liderii, payitaht bilmem ne yarrak. he amk tüm dünya osmanlı he.Padişahlar uyanıp günümüze gelse, lan olm o kadar da degil amma abartmışsınız lan asdasd diye güler. [ispiyonla]
  -6
 • manasicokderin
  manasicokderin 13 Şubat 2018 - 22:41kaderin cilvesine bak ki imirzalıoğlu'nun soyu fatih'in mağlup ettiği uzun hasan'a dayanıyor(muş). bu arada dizi yarrak gibi olacak. umarım yanılırım. [ispiyonla]
  -1
 • beynimyok
  beynimyok 13 Şubat 2018 - 22:19padişahlar arasından en sevdiklerimdendir fatih ama muhtemelen sırf halkın hoşuna gider diye günümüz siyasetine uygun bir profil çizerler. [ispiyonla]
 • kibarefendioglan
  kibarefendioglan 13 Şubat 2018 - 21:19bu dizi en fazla iki ay yayınlanız sonra silinir gider. [ispiyonla]
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...