Yarasalar İçin Tasarlanıp Üretilen Drone: Chirocopter

mplay2 mplay2 diyor ki;
Tasarlanan drone, "Chirocopter" [ismini yarasa anlamına gelen chiroptera kelimesinden alıyor,] bünyesinde vücut sıcaklıkları vasıtasıyla yarasaları tespit etmeyi sağlayan termal kamera ile yarasaların yön bulmak için çıkardığı sesleri kaydetmeyi sağlayan bir mikrofon barındırıyor. Aynı teknoloji, yarasaları yerden ve kulelerden kaydetmek için kullanılıyordu, ancak Chirocopter'ın bir avantajı var, üç boyutlu uzayda herhangi bir yere yerleştirilebiliyor.
Kategori: Teknoloji
sitene ekle
Etiketler: Yarasalar Üretim Drone Tasarı Hayvanlar Araştırma
0 11 Mart 2018

Popüler İçerikler

Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • ganz
  ganz 11 Mart 2018 - 11:06atıl bir soda fabrikasının yönetimindeyim 3-5 yaşlı ile.fabrikanın envanterini net çıkaralım ki kiralama şansımız olursa net ne var elimizde bilelim istedik. hangarda jenaratör ve kompresör olduğu söylendi. gidiyim bakayım bilgileirni gücünü vs net not alayım istedim.yanımada yönetimden emekli 78 yaşındaki memet amca var. hangarın kapıyı anahytar olmasına rağmen bir türlü açamadım oksit yapmış.

  neyse efendim sonunda taşla kilidi kırdım açtım. hoşap kalesi gibi kapısı vardı zorlandım.açtım kapıyı ama dışarı günlük güneşlik içerisi zifir karanlık fabrika elektriği yok ya.
  tam içeri bir adım attık.onlarca yara bir anda muhabbet kuşu pırıltısıyla dışarı çıkmaya başladı.yönetimdeki yaşlı memet amca ayağına çuvaldız batmış gibi hem zıplıyor hemde kışt diyor hemde dere ytağına doğru kaçıyor. bense arı sokmuş gibi sadece olduğum yerde zıpladım.e tabu birazda böğürdüm. yrasaların korkusuna sesine.

  yani dışardan bakan bruce wayne nin çocukluğunda ilk defa yarasalarla korkusunu yenme sahnesi gibi birgörüntü görmemiştir.

  tam yarasalar bitti hepsi çıktı. memet amca sakin gittiler telaş etme dedim ki bende ürktüm pata pata pata seslerle yarasalar bu seferde gün ışığından korkup geri girmeye kalktı. memet amca dere yatağından çağırmıştım ki adam bu defa not defterlerlerini filan hem yarasalara attı hemde prostat ameliyatı 1 hafta önce olmamış gibi üseyin bolt gibi koştu. ben tabi yine korktum ama kıpırdayamadım düşünsenize 10larcası aynı anda geri geldi.

  nasıl bir his mi? biri siz gözleriniz kapalıyken kadife parşomeni sizin yüzünüze değdirdini hayal edin öylesi bir dokusu var.

  sonuç mu ? uçan memeliler içeri girdi memed amca 2km tesise kadar koşmuş. bende dedim sikerim ya kompresörünü satalım kaç bar sa kaç bar ölçemem.napalım dedim. ihale yapalım dedik kompresör ve jenarötör için. 4 tane firma çağırdık uzaktan girip bakmalarını istedik.ona göre fiyat vermeleri için..

  hepsi girdi hepsi sinirli çıktı.içeride ne yarasa ne de kompresör ne de jenarötör vardı.

  mına koyduğumun hırsızları çoktan çalmışlar kapıyı kitlememişiz.yanisi dostlar. yarasalar götümüze kaçtı.
  [ispiyonla]
  +14
 • kingfu
  kingfu 11 Mart 2018 - 10:22hemen alayım.tam ihtiyacım olan şey [ispiyonla]
  +1
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...