Taksicilerin Uber Sevgisi

nefer35medya nefer35medya diyor ki;
Sarı taksi-UBER kavgası büyürken taksicilerden şaşırtıcı açıklamalar geldi. Bazı meslektaşlarının müşterilerini dolandırdığını açıklayan taksiciler, UBER'in yaygın olmasını istedi
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: uber taksiciler müşteri haber
0 13 Mart 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • Elleri göreyim elleri
  Elleri göreyim elleri 13 Mart 2018 - 16:17Taksiciler bunu kendileri hak etti. Siz iyi davrandınız, iyi hizmet verdiniz de insanlar size inadına mı düşmanlık yaptı? Dünyanın her yerinde bu böyledir. İyi hizmet vermezsen, senden daha iyi biri çıkar, sen de yok olur gidersin. [ispiyonla]
  +18
 • yumusakadam
  yumusakadam 13 Mart 2018 - 16:17Taksiyi plaka sahibi sürse zaten problemler azalacak. Problem şoförlere verilmesinde. İt kopuk sürüyor aracı. Büyük rant dönüyor diyor taksici evet dönüyor. Milletvekillerinden bile onlarca plaka sahibi olanlar var o yüzden 'sarı öfke'yi destekliyorlar ya zaten. [ispiyonla]
  +10

Tüm Yorumlar

 • karakanat000
  karakanat000 14 Mart 2018 - 17:33taksi plakalarının sahipleri açıklansın, bakın görün ki godamanların kaçar plakası var ve bu taksiciler bu cesareti nerden buluyor . [ispiyonla]
 • glock21
  glock21 14 Mart 2018 - 15:16Sizde Uber kurun AMK.

  Aynen uber gibi parasını verip basit bir yazılım yaptırın. Taksicilerin açık kimliklerini, eğitim ve kişilik seviyelerini araştırın, müşteri değerlendirmesi yapıp, taksicilere puanlama verin.

  ABD'de örneğin ayrıca taksi ve limousine lisansı var. Eşek gibi para ödüyorsun. Bir hafta 9-5 Kursa gidiyorsun.

  Peşinden KPSS sınavı ciddiyetinde çok ciddi bir sınav yapılıyor. Taksicilere en kısa ve pratik rota çizme, farklı noktalardan farklı noktalara ücret, bahşiş, mesafe, geçiş ücretleri hesaplama, körü, tüneller, yollar, otobanlar, cevre yolları vs. yüzlerce soru soruluyor.

  Ciddi bir şikayet geldiğinde önce eşek kadar ceza kesiyorlar, tekrarlanınca da ehliyet gidiyor.

  İngiltere'de bunun da 10 katı. Taksicinin arabasına binip trafikte adres bilgisi, en kısa yollar, tavır, davranış vb. onlarca farklı etkene göre değerlendirme yapılıp lisans veriliyor.

  Türkiye'de neden yok! Para kazanılan her sektörde sürekli gelişmek ve daha iyi hizmet vermek zorundasın. Her sektör böyle de bu sadece taksi ve dolmuş sektöründe neden hiç bir standart yok, herkes sikinin keyfine iş yapıyor, üstelik dolandırıcılık vb. yüzlerce suçu sürekli şekilde işliyor, üstüne gasp, adam yaralama vb. yüzlerce suç işliyor, trafik kuralı vsa. zaten siklemiyor, tam kokain çekmiş emniyetsiz Kalaşnikof verilmiş şempanze gibi trafiğe dalıyor.

  Sabıka kaydı vs. de yok. Tecavüzden, adam öldürmekten 20 sene yatmış adamlar dahi taksiyi alıp yola çıkıyor.

  İstanbul'da 1 taksi plakası 1-2 Milyon TL, Dolmuş keza öyle. Demek ki 2 Milyonu rahatlıkla kazanıyorsun ki arabaya minimum 100 Bin TL, Sigorta, 2 Milyon TL plaka yatırımı, şoför vs. bu işe giriyorsun.

  O zaman her plaka sahibinden aldığınız 2 Milyon TL'den 50 Bin TL kesip aplikasyon, yazılım, uber benzeri bir kurallar sistemi oluşturun! Her plakadan alınan 2 Milyondan 50 Bin TL kessen Elon Musk'un yatırımları büyüklüğünde yatırım yapmaya yeter AMK.

  Diğer taraftan UBER senin verdiğin aracın 2-3 katı maliyette araçlarla, % 50'den daha ucuza, 100 kat daha düzgün, efendi şoförlerle ulaşım hizmeti veriyor. Şirket memnun, şoför memnun, kullanan insanlar ayrı memnun!

  Demek ki oluyor. Demek ki bu kadar üstün kalite ve hizmet verilerek bu kadar çok para kazanılabiliyor.

  Uber'in soför, araç vb. standartları zaten taksi, dolmuş vb. bütün ulaşımda bizzat devlet tarafından konulması gereken minimum kurallar ve hizmet standardı. Yani, Uber aslında muhteşem bir iş yapmıyor, vermesi gereken normal standart hizmeti veriyor.

  Kötü olan sensin AMK. Vermen gereken hizmet standardının % 1'ini dahi vermediğin gibi, üstüne sürekli millete geçiriyorsun, dolandırıyorsun, sürekli kavga, gasp, adam yaralama veya öldürme, trafik kurallarını tamamen ihlal etme, hiç biri olmadı yolcunun kafasını sikme, alkollü direksiyona geçme vs. akıllara zarar her tür suçu işliyorsun AMK!

  Avrupalı vs. taksici Uber'den şikayet edebilir. Çünkü adamlar zaten neredeyse uber kadar kaliteli (hatta bazı yerlerde daha yüksek) hizmet sağlıyor, taksiciler aristokrat gibi, üst baş, konuşma, tavır mükemmel, araçlar yeni ve pırıl pırıl, ücret ne ise o fazlasını asla alamaz/almaz, sürekli denetim var, yolcu almama, yolcuyu dolandırma veya yolu uzatma vb. hiç bir iş yapamaz. Üstüne bir de taksi plakası parası ödüyor.

  Adamlar "ben Uber'le aynı hizmeti verirken neden üstüne taksi plakası parası alıyorsunuz" vs. diye Uber'den şikayet ediyor.

  Bizim taksiciler "Uber çıktı çıkalı milleti gasp edemiyoruz, dolandıramıyoruz, sağa sola satırla tabancayla saldırıp adam yaralayamıyoruz, mafyalaşamıyoruz, aramızda tecavüzcü, çocuk istismarcısı, gaspçı, çeteci vb. tipleri artık saklayamıyoruz, müşteriden taksimetreden 2 kat para isteyip vermezse kavga çıkaramıyoruz 10 taksici birden saldıramıyoruz, taki duraklarını mafya gibi işletip yanlarında otobüsleri dahi durdurmuyoruz, 500 Bin KM hiç değişmemiş naylon lastikle, muayenesiz, frensiz, içine kusulmuş, sıçılmış, attırılmış araçla müşteri alamıyoruz" vs. diye yakınıyor.

  Uber zorla gelip senin yolcunu arabandan indirip gasp etmiyor.

  Daha iyi hizmet veriyor ve yolcu kendi seçiyor. Yolcunun veya müşterinin hangi malı veya hizmeti alacağına kimse karışamaz!

  Siyasiler de bunu iyi düşünsün! Taksici oyu bu ülkede 250 bin ise taksici olmayan, taksi, uber vs. müşterisi oyu 59 Milyon 750 Bin!!!

  Yani taksiciler odası vs. 3-5 baskı yaptı diye bu uber işi engellenmeye çalışırsa sen zorla vatandaşı taksi mafyası, dolandırıcılığı ve rezalet hizmetine zorla bağlamaya bilinçli olarak çalışıyorsun anlamına gelecek!

  Ayrıca nereye kadar! Uber gidere yerine Muber gelir, o gitse yerine Zuber gelecek. Tıpkı Sosyal meyda ve internet gibi. Artık dönüşü yok! Sen de buna Ya seve seve ya da S... S... ayak uydurmaya mecbur ve mahkumsun...

  Bu şekilde ulaşım hizmeti veremiyorsan git başka iş bul, taksiyi ve plakayı sat, başka yatırım yap!
  [ispiyonla]
  +3
 • mertoglu
  mertoglu 14 Mart 2018 - 01:392 buçuk km yere 11 tl yazıyor diye gece 1 de 4 kişi almazsınız.. yağmur yağar koca kadın annemle beni ıslağız diye almazsınız.. yabancısıyız diyerek dolaylı yoldan yardım istememizi suistimal edip bilmediğimiz yere uzun yoldan dolandırırsınız.. hava limanında patlama olur metrobüse kadar atarmısın diyene 100 tl diye fiyat çekersiniz.. kusurabakmayın hakettiniz aranızdaki pislikleri temizleyin.. UBERİ DESTEKLİYORUZ! [ispiyonla]
  +3
 • ninno
  ninno 13 Mart 2018 - 23:56ûlkeye giren para çiktigindan fazla olmasi lazim.aksi oluyursa sômûrûlûyorsundur,birileri seni sôvûslûyordur. bir kurusun bile fazladan gitmemesi gerekir ki burada kurnaz bir oyun dônûyor.kimdir uber merkezi neredir kim yônetiyor,tamam istemiyoruz uberi ama ôteki taraftan taksiciler piçin ônde gideni ne yapacaz,kendimizi sômûrtmeyelim tamam ama psikopatligina, kazigina mi katlanalim.iste burda emperyalizmin kurnazligi çikiyor meydana ya kendini kuzu kuzu sômûrtecen yada taksici çakallara yem olacan buyur seç [ispiyonla]
  -1
 • pokerfaceas
  pokerfaceas 13 Mart 2018 - 23:49sorunu söylüyorum aranızda orospu çocuklarınolduğu için herkes über tercih ediyor... [ispiyonla]
  +1
 • ay2215931634
  ay2215931634 13 Mart 2018 - 23:28ankara şehitlikte beni tekerlekli sandalyen arabamı çizer diye almayan taksiciye buradan selamımı söylüyor yaşasın uber diyorum. [ispiyonla]
  +6
 • rorosat
  rorosat 13 Mart 2018 - 22:53çomar oğlu çomarlar, hapsane kaçkınları, işsiz güçsüz sigortasız en mal kim varsa taksici olmuş. Şimdi o sigara yakıp bizi zehirlediğiniz günler geride kaldı ayılar.. [ispiyonla]
  +5
 • torphedo1912
  torphedo1912 13 Mart 2018 - 20:06siz hiç taksim den beşiktaş a gecenin 3ünde bomboş yollarda 45tl ye gittiniz mi? ben gittim. ama yanımda kafası güzel arkadaşlarım da olduğundan ve onlarla ilgilenmem gerektiğinden "sen kimi sikiyosun amın evladı 45tl taksimetre mi yazar al şu 20liği şerefini siktirmeden kaybol" diyemedim.
  yani hiç bişey yapmasalar haksız kazanç sağlayıp milleti dolandırmaya kalkarlar. geri kalan rezilliklerine girmiyorum.
  bunların alayı aynı bok. o yüzden beter olun amk ekmeğe muhtaç olun aklınız başınıza gelir pek ihtimal veremiyorum ama belki adam olursunuz biraz.
  [ispiyonla]
  +6
 • peace4all
  peace4all 13 Mart 2018 - 19:49ios’un uygulamasini kullanmanin rezilligini biliyorum. uylerden ozur diliyorum. [ispiyonla]
  +1
 • peace4all
  peace4all 13 Mart 2018 - 19:47uber kullaniyorum. mesafenin ne kadar tutacagini biliyorum. taksici ile [ispiyonla]
  +1
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...