The Charlie Brown and Snoopy Show - 1. Bölüm (Türkçe Dublaj)

huanmarya huanmarya diyor ki;
Charles M. Schulz ve Charlie Brown

1950’lerde, tam olarak Ekim1950’de, 7 ayrı gazetede bant seri olarak başlayan Peanuts / Fıstıklar, o günden bugüne sayısız dile çevrildi. İlk çizimler siyah beyazken, bugün 3d filmini bekliyoruz. Amerika’nın gelmiş geçmiş en meşhur köpeği Snoopy ve sarı tişörtlü, komik saçlı, karamsar çizgi karakteri Charlie Brown, 17,900’e yakın çizgi bantı, kısa filmleri, özel filmleri, kitaplarıyla çoktan animasyon tarihine adını yazdırmış durumda. Öyle ki sadece baloncuklarda konuşan Snoopy ve Charlie Brown’ın isimleri, 1969’da Apollo 10’un ana gövde ve ay modülüne bile verildi.

Peanuts’da kim kimdir?

Charles (Charlie) Brown. Umutsuz vaka. Sakar, şanssız. Depresif. Umutsuz ve yılgın. En yakını köpeği Snoopy bile kendi halinde, onu pek takmıyor. Charlie karakteri, anne babasının meslekleri dahil olmak üzere Charles Schulz’la benzerlikler taşıyor. Zaten diğer tüm karakterler de, ilk eşi, kuzeni, yakın arkadaşları gibi kişilerden esinlenmiş; isimler bazen farklı bazen çok benzer.

Sally Brown. Charlie’nin kardeşi. Abisini çok sever ve iyi anlaşırlar. Kendince Linus’a delice aşıktır.

Lucy van Pelt. Ters bir tiptir, dikkafalıdır, çıkarcıdır. Hiç anlaşamadıkları halde Charlie’nin en yakın arkadaşıdır. Yine de en matıklı konuşmalar Lucy’den gelir. Snoopy’nin köpek hisleri ile en anlaşamadığı karakterdir.

{ALINTIDIR] http://ipeksuer.com/charlie-brown-ve-snoopy/#sthash.A6Fcxtjy.dpbs
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: charliebrown snoopy türkçedublaj çizgi film çizgidizi çizgifilm
8 10 Nisan 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

  • frankel1988
    frankel1988 10 Nisan 2018 - 02:07Dikkat ederseniz gavurların çizgi filmlerinde hep uyuşuk, hata yapan bir başrol karakteri ve ona doğru yolu göstermeye çalışan çocuk veya çocuklar var. Bu şu demek, adamlar çocuklarının bilinç altına okuldan evvel çizgi filmlerle girerek iyi şeylere, disipline yönlendiriyorlar. [ispiyonla]
    +9
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...