Hazır Ol Rusya Füzeler Geliyor - Donald Trump

ByCilekeS ByCilekeS diyor ki;
ABD ve Rusya arasındaki gerilim Suriye'deki kimyasal saldırı sonrası yeniden tırmandı. Son olarak ABD Başkanı Trump, şok etkisi oluşturan bir açıklama yaptı.
Kategori: Haber
sitene ekle
Etiketler: donald trump rusya amerika abd savaş füzeler geliyor tehdit
0 13 Nisan 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

Tüm Yorumlar

 • Kimseyok
  Kimseyok 13 Nisan 2018 - 15:39Ne mal adamlarsınız. Ne savaşı amq. iki ülkede tiyatro yapıyor. bu iki ülke dünya ticaretinde silah satıcısı ortalıgı karıştırıp silah piyasasını hareketlendirmeye çalışıyolar. al ne oldu herkese 3-5 bişi satılar yoq s300 yoq bilmem ne. arapları silaha bogudular milyar dolarlık.Silaha para verilir mi amq :D adamda böyle yaparak verdiriyor işte [ispiyonla]
  +3
 • edgar90davids
  edgar90davids 13 Nisan 2018 - 12:32biri şunu temiz bi dövse düzelir belki [ispiyonla]
  +1
 • dismacunlari
  dismacunlari 13 Nisan 2018 - 12:21Bu salağın dünya savaşını çıkartmasına izin vericeklerini sanmıyorum. En kötü bunu indirirler [ispiyonla]
 • glock21
  glock21 13 Nisan 2018 - 12:05Rusya'da Amerikanın toplam nüfusu için her vatandaşa yetecek kadar nükleer başlıklı uzun menzil füze var. Ortalama etkileri de ABD'nin Hiroshima'ya attığı atom bombasının 10 katından fazla!

  Siktin sene savaşacakları yok ama malum adamın (Trump'ın kopyası) sürekli "Eyyy Avrupaaa, Amarigaa" vs. demesi gibi sallıyor.

  Şu çağda Abd, Rusya, Fransa, İngiltere, Almanya, Türkiye, İran gibi ülkelerin bir birleri ile savaşması söz konusu değil. Bütün gezegenin ve içinde yaşayan her bir canlı organizmanın tamamen yok olmasını göze almaları lazım ki kimsenin kaçabileceği bir yer yok, Trump dahil!

  Ancak bir birleri içinde iç savaş çıkarabilirler ki Rusya, Abd, Türkiye, İran içinde bunu yapmak da imkansız. Ancak terör, bomba patlatma, etnik çatışma, ekonomik baskı vb. seviyeyi aşamaz.

  En basit örneği Türkiye; Güney Doğu'da olan tam anlamı ile bir iç savaştır. Hem de Suriye, Irak, vb. yerlerde olanın aslında 10 katı ciddi boyutlarda.

  Üstelik düşman tamamen siviller arasında. Suriye, Irak gibi YPG (PKK) veya İşid vb. tarafları ayıran üniforma ile cepheden cepheye tarafların belli olduğu şekilde savaşmıyor.

  Afrin'de taraflar belliydi alın işte 2 ay bile sürmedi!

  1993-1999 Arası Suriye ve Irak'da yapılan zaten 10 katı ağır şekilde bizim ülkede denedi. TSK silindir gibi üstlerinden geçti. Sırf 94-99 Arası gebertilen terörist sayısı bugün PKK, YPG, YPD, İŞİD toplam mevcudundan 3-4 Kat fazla çıkar!

  2002'de AKAPENİN gelmesi ile PKK tabi 10 katı güce ulaştı. 2013 yılında da Güney Doğu'da bildiğin iç savaş çıkardı. AKAPE'nin aılım/çözüm ayağına bunları aşı boş bırakması ile tabi olabileceğin 100 katı daha iyi hazırlandılar ama gene TSK ve Özel Harekat ile baş edemediler.

  90'lı yıllara oranla çok çok daha fazla kayıp verilmesine rağmen TSK gene PKK'yı ezip geçti. Hemde yıllarca bizzat kendi vatanları içinden en tepeden yüzlerce kumpas kurulup, sürekli saldırılı sürekli güç kaybettirildikleri halde bunu yaptı!

  ABD, İngiltere, Fransa, Hollanda vs. alayı Irak'a topluca daldı. Üstelik 10 Milyona yakın yıllardır ulu orta silahlandırılan, hem ABD vb. hemde Türkiye Özek Kuvvetler tarafından yetiştirilmiş Peşmerge (Kürt ve/veya Ermeni Teröristler) vs. destesi ile girildi.

  1. Körfez savaşında Türkiye dahi Irak'ı bomba manyağı yapmıştı. 2001'de ırak'da ordu denecek ordu dahi yoktu, en güçsüz zamanıydı.

  Buna rağmen AD yıllardır hiç bir savaş kuralına, hakka hukuka uymadan katliam yapmasan rağmen gene de başarısız oldu.

  ABD Irak'ta çekilir çekilmez topu topu 10-20 Bin İşid dilencisi 10 Milyon Kürt ( En az 2-3 Milyonu silahlı) ve üstüne bir de sözde Irak ordusu denen ordunun olduğu yeri hafif silahlarla 48 saatte ele geçirdi!

  Bir de Rusyayı düşünün! Hava savunması ABD'den bile daha iyi, haddi hesabı bilinmeyen nükleer füze, Nüfusun % 60'dan fazlası Türk ve Türki kökenli Millet ama ABD için asla i,ç ayaklanma çıkarıp ABD'nin kancığı olmaz!

  Ordu mevcudu ABD'ye eş. Üstüne halkı da çatışır. Coğrafi yapısı asla ABD ve İngiltere gibi Batılı ülkelerin savaşabileceği bir yapı değil!

  Türkiye'nin % 100 desteği olmadan da Rusya'ya saldırmak imkansız.

  ABD Rusya vb. ni yok edemez ama diğerleri ABD'Yi er yada geç yok edebilir. Tıpkı Roma'ya olan gibi. İlk darbeyi Atilla vurdu, 2. Darbeyi Atilla'nın Akrabası/Soydaşı Selçuklu, 3. ve Son darbeyi de gene diğer bir soydaşı/Akrabası Fat,f vurdu ve yok ettin.

  Ulus devlet olmayan ve bu ulus devlet yapısı tek bir etnik kökenin/ırkın diğerlerine oranla çok daha fazla olmadığı hiç bir devlet sonsuza dek var olamaz. Bir kez yok olunca da asla tekrar bir devlet/imparatorluk kuramaz.

  Şimdiki modern ağda her ne kadar yok Globalizm, yok sınırlar kalktı vs. palavrası okunsa da tam aksine bütün gelişmiş ve gelişecek devletler belirli bir çoğunluk etnik kimlik üstüne kurulmuş yapıdan uluslaşmış ulus devletler ve çağ değişip geliştikçe bu yapı daha da milliyetçi ve tek/ulus ki,mliklki bir yapıya bürünüyor.

  Kanada ve Avustralya her ne kadar hiç ırkçılık vs. yokmuş gibi görünse de Kanada'da örneğin ırklar/etnikler arası çatışma hiç olmasa da Beyaz her zaman beyaz ve çoğunluk olarak kalıp kendi yapısını koruyor. Diğerlerinden soyut kalıyor! İngiliz/Fransız etnik her daim ülkenin ana iskeletti ve beyni.

  Avustralya kat kat daha fazla.

  Bakıldığında dünyada ekonomiden, eğitime, sağlığa, yaşam standartlarına, sanayi, tarıma kadar hemen hemen her alanda en fazla gelişen, süper güç olma yolunda ilerleyen ülkeler.


  Aynısı Polonya, Azerbaycan, Türkmenistan gibi ülkelerde de oluyor.

  Özetle; ABD son demlerini yaşıyor. Trump manyaklıkları ve ABD'nin şu anki pozisyonu da bunun açık göstergesi.

  Orta Doğu'dan neredeyse gücü tamamen kaybettiler. Hatta Asya kıt'asında tamamen bitecek. Peşinden Afrika Kıt'ası gelecek ki zaten şu anda kaybetmekteler! Rusya Okyanuslara açıldığı anda (Türkiye aracılığı ile yapacak!) Çin ile birlikte bütün okyanusları ABD'den alacak!

  Tabi bu olay Türkiye'ye de önümüzdeki 10-50 Yıl içinde 2-3 Uçak gemisi (Helikopter kalkan 3 uçak taşınan komuta gemisi değil USS Carl Vinson "CVN-70" anlamında gemilerden bahsediyorum!), ortalama 500 ile 1000 arası (ABD yapımı olmayan büyük ihtimal yerli) jet filosu, 10-15 Bin km menzilli nükleer füzeler olarak dönecek!

  Bizim başımızdaki şuursuz şakirtler bunu görenlerden duydukları için yok 2023 yok böyük Uzmanlı vs. diye ötüp duruyor!

  Oysaki bir bok yaptıkları yok, hatta bütün bunların yani Türkiye'nin ciddi anlamda bir süper güç gelişmiş devlet olmasının önündeki tek engel AKAPE'nin ta kendisi!

  Bu devleti kuran "GÖKBÖRÜ" insanlık ve medeniyet tahini, bu ülkenin milletini/ırkını, daha önceki kuruduğu bütün imparatorluk ve devletleri ve onların rakiplerini, insanlığın ve medeniyetlerin ileride alacakları şekli çok çok iyi biliyordu!

  Hepsinden önemlisi coğrafi konumun nasıl zor ama bir o kadar da avantajlı (Zeki olunursa!) avantajlı bir konum olduğunu çok çok iyi biliyordu. Kurarken de bütün iskeleti ve beyni buna göre oluşturdu.


  Yani Türkiye'nin yönetiminde/başında/önünde dangalak bir hükumet olup engel olmadıkça, Türkiye hiç bir şey yapmasan dahi bildiğin Çınar Ağacı gibi sürekli dibe doğru kök salıyor, sürekli genişleyip büyüyor, canlı bir organizma gibi sürekli olduğu alanı kaplıyor, tohumlarını saçıp etrafa da yayılıyor.

  Ama Adnan Menderes, Özal, RTE gibi yapılar her daim bu ağacın üst dallarını kesip sürekli tohumlarına kezzap döktüğü için ağacın gelişmesi hep yavaş oluyor.

  Ama budanan ağaç her daim 10 katı daha fala dallanıp budaklanarak geri gelir, üstelik tepesini kestike gövdesi kesilmeyecek kadar kalınlaşır.

  AKAPE sağ olsun son 16 Yılda başımıza açtığı bunca bela ve bataklı ile ağacın tepesini kese kese gövdesi çelik gibi oldu, balta işlemiyor.

  Öldürmeyen şey güçlendirir misali. AKAPE denedi denedi öldüremedi, ama öldürmek isterken istemeyerek güçlenmesine sebep oldu.

  İşin enteresanı 2019 Yılında "ASENA" başkan olacak. (Bundan kaçış yok!)

  Üstelik beyin takımı (Sürüsü) ve omurgası/iskeleti anormal zeki, vizyon sahibi, dünyayı çok çok iyi tanıyan ve yakından takip eden, kendilerini başarıları ile ispatlamış, sağlam, geleceği ABD, İngilizler, İsrail vb. den dahi çok çok daha iyi görüp analiz edebilen süper beyin bir kadrosu var.

  Haliyle ülke 5 vites birden yükseltip son vitese geçecek. O zaman dünya (ABD, Fransa, İngiltere, İsrail) buna nasıl bir önlem (engel) almaya kalkacak merak konusu!

  Cahil AKAPE ile dahi tam anlamı ile baş edemediler. Şimdi 100 katı akıllısı, zekisi, kurnazı, dişlisi ve hepsinden önemlisi satın alınamayacak, Amerikalılar, İngilizler, İsrailliler vb. den dahi daha zeki ve kabiliyetli bir yapı!

  Bunları içten egelleyebilecek PKK ve FETÖ, Tarikatlar, Cemaatler vb. yapılar da kalmayacak. Bakalım nasıl engellemeye çalışacaklar...
  [ispiyonla]
  -2
 • losta
  losta 13 Nisan 2018 - 10:22kahrol düşman al sana bomba [ispiyonla]
  +7
 • cuideliy
  cuideliy 13 Nisan 2018 - 09:41başkasının füzesini görmeyen kendininkini S-400 sanırmış

  şaka bir yana amerika'nın o çok övündüğü patriot füzeleri S-400 karşısında esamesi bile okunmaz ayrıca bu rusyanın kapalı kutu olması ben çok fazla korkuyuyor amerikada göz dağı vermek istiyor ama rusya soğuk savaştan beri fena bilenmiş ve kinlenmiş bir şekilde aslında bu günü bekliyordu ben rusyanın füze ve nükleer silah yönünden oldukça zengin olduğunu düşünüyorum en azından amerikayı dağıtacak kadar umarım arada biz kaynamayız..
  [ispiyonla]
  +4
 • ciga78
  ciga78 13 Nisan 2018 - 03:35Sonrasinda gelebilir de gelmeyebilirde dedi ya la adam rahmetli kemal sunal gibi...yemin ederim köyün delisi [ispiyonla]
  +3
 • hakkıbulut
  hakkıbulut 13 Nisan 2018 - 02:43trump da iyice dengesizleşti. bir dediği bir dediğini tutmuyor. [ispiyonla]
  +5
 • ciftlikbankuyesi
  ciftlikbankuyesi 13 Nisan 2018 - 02:01baktılar türkiyede reis modeli tutuyor,biz de uygularsak kazanırız dediler.onlarda redneck bizde çomar hiç bi farkı yok [ispiyonla]
  +1
 • yalarim
  yalarim 13 Nisan 2018 - 01:54havlayan köpek ısırmaz. raad olun. [ispiyonla]
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...