Kanada'da Yaşayan Türk Talebeleri - Belgesel (Bölüm 1)

circuscharlie circuscharlie diyor ki;
Bu belgesel, kaliteli bir eğitim ve parlak bir gelecek için gençlikleri'nin baharı'nda memleketlerini, arkadaşlarını ve ailelerini geride bırakarak binlerce kilometrelik okyanusu aşıp Kanada'ya gelen Türk öğrencilerinin Kanada'daki hayatlarını konu almaktadır. Hemen Binomo'ya kayıt olun ve demo-hesabınıza ücretsiz $1000 kazanın!: https://goo.gl/N4TH86 Belgeselin amacı çocuklarını yurt dışına göndermek isteyen ebeveyenlerin ve yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin merak ettiği en kritik sorulara cevaplar bulabilmektir. Belgeselimizin 1. Bölüm'ü Türkiye'nin farklı illerinden Toronto'ya okumaya gelen gençlerimizi tanıtmak, tecrübelerini sizlere aktarmak ve Kanada'da okumanın gerektirdiği ekonomik şartlar ile Kanada'da Ontario'daki asgari ücretin rakamlarıyla oluşmaktadır. 2. Bölüm Irkçılık, Güvenlik ve Ulaşım'dan oluşacaktır.
Bölüm 2'nin yayın tarihi 2018 Nisan 1'dır. Bu belgesel Nüktedanlar adı altında Abdusselam Bezirgan tarafindan çekilmiş ve editlenmiştir. Yöneltilen sorular Nüktedanlar Topluluğunun Youtube'da sorduğu sorulardan oluşmaktadır.

Belgeselimize zaman ayıran bütün talebelere sonsuz teşekkürler.
Kategori: Film
sitene ekle
Etiketler: nuktedanlar kanada üniversite ders 75 dakika ödev eğitim
2 17 Nisan 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • saatitakipeden
  saatitakipeden 17 Nisan 2018 - 06:23Onu bunu bilmem de çoluğu çocuğu için yurt dışında olsun , yurt içinde olsun maddi manevi uğraşan ana babanın elinden öperim. Bizim ilkokuldan arkadaş şu an İngiltere'de okuyor. Babası kapalı çarşı'da esnaf. 2 tane mi ne daire sattı ha ona koymaz 2 daire ama tabi yine de bravo. Ben gömlek , pantolon falan isterken yük oluyorum sanıyorum 2 daire sattırsam vururlar amk. [ispiyonla]
  +15
 • frankel1988
  frankel1988 17 Nisan 2018 - 01:59Türk teletabileri diye okudum amk [ispiyonla]
  +10

Tüm Yorumlar

 • behzat t.
  behzat t. 18 Nisan 2018 - 17:22hepsi mülteci evi mi? [ispiyonla]
 • inthefun
  inthefun 18 Nisan 2018 - 11:46her şey para, akıllı olduklarından orda değil [ispiyonla]
  +2
 • necnec
  necnec 17 Nisan 2018 - 22:32@hiyarfuat Talebe kelimesinin Kökeni Arapça olsa'da, "Talep eden" den geliyor. Diğer hiçbir dillerden etkilenmemiş başka bir dil neredeyse yoktur. [ispiyonla]
 • Greogory
  Greogory 17 Nisan 2018 - 21:53babişkolar ödesin paraları... hayat zengin bebelerine güzel [ispiyonla]
  +1
 • gangsta59
  gangsta59 17 Nisan 2018 - 21:31-14k dolar para verdim sadece okul için
  -sizce deydi mi?
  -kesinlikle deydi yeni arkadaşlar edindim

  WTF amk
  [ispiyonla]
  +1
 • pideci
  pideci 17 Nisan 2018 - 21:27bu ay 30 yaşını bitirdim. hiç bi ülke gezemedim. evet şükür yaşıyoruz. elimiz kolumuzda tutuyor çok şükür. ama ruhumuz prangalarda. ruhumuz öldü be birader. böyle ana baba parasıyla gidip yaşayanları gördükçe ortaokul ve lisede garsonluk yapıp harçlık çıkardığım zamanlar aklıma geliyor. sonra bi de dönüp savaşta doğan çocuklar aklıma geliyor filan. çok garip bi simülasyon gibi bu dünya yemin ederim. [ispiyonla]
  +2
 • anasiningozu
  anasiningozu 17 Nisan 2018 - 19:2514.500 dolar diyor okul için diyor. çarpı 4 desek uff anasının amı gibi para o kadar param olsa iş kurarım amk ne işim var kanadada [ispiyonla]
 • reytinghamdi
  reytinghamdi 17 Nisan 2018 - 17:58@dbeck32 çocuk ne anlattı video boyunca "ben gastronomi okumak istiyorum dedikçe insanlar anlamadı ya da dalga geçti" diğerleri de ne diyor "kimse kimseye karışmıyor, rahatça yaşıyorsun. türkiyede geleceğe dair umudum yokken artık daha fazla pozitif bakıyorum" demek ki o ülkeyi bizim ülkede bulunmayan şeyler için veya gerçek özgürlüğü yaşamak için gitmişler.

  şimdi dbeck32 denen soytarı. çık dışarı her gördüğün liseliye ve üniversiteliye sor "hayallerin neler?, 5-10 yıl sonra kendini ne iş yaparken görüyorsun?, devletin gençleri desteklediğini düşünüyor musun?, geleceğine umutla bakıyor musun?" bu soruları sorduğun gençlerden yarısı olumsuz cevaplar verecektir.

  ben türkiyede bir elin parmaklarını geçecek akademik bir üniversite olduğunu düşünmüyorum. 100% burslu vakıf üniversitesinde okudum. kuzenim de aynı bölümü bir devlet üniversitesinde okudu. kuzenim bölümle alakalı hiçbir şey öğrenmeden mezun oldu. şimdi okuduğu bölümle alakasız bir işte çalışıyor. sınıf arkadaşları da aynı şekilde, sadece 2-3 kişi okuduğu işi yapıyor. benim sınıfımda da aynı durum var ama yine de yetersiziz.
  arkadaşlarımın hepsi farklı bir üniversitede farklı bir bölüm okuyor. sonuç hiçbiri kendi işini yapamıyor ya da üniversitede gerçek bir akademik eğitim almıyorlar.
  bu benim gördüklerim ve yorumladıklarım.

  şimdi dönelim videodaki çocuklara. ben sadece özentilik olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi ülkede üniversitelerin ve liselerin gerçek bir eğitim-öğretim verememesi. ailelerinin de ülkenin geleceğinden korkması. ve orada belli bir süre çocuklarını yaşatıp oradan da vatandaşlık hakkı almaları için okutuyorlar. ek olarak bir yıllık ücret olarak 14 bin kanada doları diye belirtmişti. 42 bin lira falan yapar bizim ülkemizdeki herhangi bir vakıf üniversitesinde 35'bin liradan başlayan fiyatlar var. 40'bin dolar diye nereden gördün anlamadım aynı şekilde ben de araştırdım en fazla 30'bin kanada dolarlık bölümler var. son bir şey bu çocuklar o okullarda okumak için bir sınava girmiyor. başvuruyor kabul edilirse ücretini ödeyip okuyor. bizim gibi iki dudak arasından çıkarak hazırlanan sınavlara girmeden üniversite eğitimi alıyorlar.

  "Binomoya girmeyin siktir edin. Gidip paranızı eğlence için harcayın ya da kenarda biriktirin." ilk yorumumda en son bunu yazdım. Bu arada binomo reklamını ekleyen kanadadaki çocuk değil türkiyedeki elemanlardan birisi eklemiş.

  sonuç olarak özentilik değil, gelecek kaygısı gençlerde yoğun. eğer sen o çocukların bir özenti olduğunu düşünüyorsan bunun altını doldurarak bu iddiayı yap.


  ek: amına kodumun şu yorum textarea'sı büyütülebilsin son bir kontrol için iki saat aşağı yukarı kaydırıyorum.
  [ispiyonla]
  +1
 • ay3769667450
  ay3769667450 17 Nisan 2018 - 16:53yurt disinda ucuncu universitemi okuyorum. Celal Sengor'un dedigi gibi
  Turkiye'de 1 tane bile universite yok.
  BIr an once yolunu bulup Avrupa'ya, ABD, Kanada veya Avustralya'ya egitim icin gidin.
  [ispiyonla]
  +3
 • dbeck32
  dbeck32 17 Nisan 2018 - 16:15@reytinghamdi
  ayrıca internette araştırdım okulun yıllık ücreti 40.000 dolar mış....
  [ispiyonla]
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...