Seçim Öncesi Vatandaş Tahlili

rahibesiken rahibesiken diyor ki;
hazır seçimlerde yaklaşıyor. dolar olmuş 4,4991. euro olmuş 5,3140.
iyi günler iyi seçimler diliyorum efenim görüşürüz.
Kategori: Komik
sitene ekle
Etiketler: benzin euro dolar
4 16 Mayıs 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • glock21
  glock21 16 Mayıs 2018 - 16:1624 Haziranda iki eliniz kanda da olsa, 500 TL yol parası verip başka şehirde de sandığa gidecek olsanız, OY KULLANIN arkadaşlar.

  İnsanlık tarihi boyunca hiç bir yönetim mükemmel olmaz, kusursuz olmaz, öyle cennet gibi lay lay lom bir ortam olmaz. Olmayacak da.

  Ancak ayakkabına kadar çamurda yürümek ile boynuna kadar bok çukuruna gömülmek arasında büyük fark var!!!

  Eskiden çok büyük bir kitle CHP, MHP, HDP dışında oy vereceğimiz özelliklerde parti yok diyordu.

  Şimdi her kesime hitap eden bir parti var. Üstelik Türkiyede bütün kitleleri ortak çatıda buluşturmayı başarmış "Millet İttifakı" var.

  CHP = Seküler, Sosyal Demokrat, Solcu vb. bütün kitleleri temsil ediyor!

  Saadet partisi; Muhafazakar, orta sağ, sağ, dindar, Liberal Müslüman vb bütün kitleleri temsil edebiliyor!

  İYİ Parti desen Atatürkçüler, Milliyetçiler, Türkçüler, Liberaller, Orta Sap, Merkez Siyaset, Orta Sol hatta en sola kadar gidiyor. İçinde bir sürü komünist vb. görüşten insan var!

  Eskiden CHP MHP birleşsin diyordunuz.

  Şimdi İYİ Partinin çıkışı ile CHP, MHP, Saadet, TKP vb. ne kadar görüş varsa alayı tek bir çatı altında tek bir amaçta birleşmiş oluyor.

  Kazandıkları anda bu toplumdaki herkesin görüşünü meclis ve Hükumette temsil edecek bir partisi/vekili oluyor!

  İYİ Parti İktidar olsa, AKŞENER Cumhurbaşkanı olsa veya "Milli İttifak" halinde hükumet olsalar, yada İnce Cumhurbaşkanı olsa; Bunların en ufak bir yanlışında hesap sorarsın, gerekirse hükumetten indirirsin, yargılatırsın, halkın bunlar üstünde direkt olarak % 100 >Yaptırımı var!

  Ama mevcut hukümette siyasi parti dahi yok! Sadece Recep Tayyip Erdoğan var. 80 Milyonluk ülke Erdoğan'ın canı nasıl isterse öyle hareket etmek zorunda. Haklı veya haksız, doğru veya yanlış hiç bir şekilde müdahale etme şansın yok. Müdahale edecek, denetleyecek, yanlışında hesap soracak tek bir yapı dahi yok!

  Bu seçimi kazanırsa eğer artık tamamen Krallarda, Padişahlarda, dahi olmayan ve hiç bir zaman olmamış, Tanrı gibi bir yetki ile aklına esen, dilediği her şeyi yapacak!

  Kafasına esip "Bütün İlkokullar aylık 2000 TL ücret alacak" dese vereceksin!

  Orduyu tamamen tasfiye ediyorum dese yapacaksın!

  Herkes saçını yeşile boyayacak, çıplak gezecek dese yapacaksın!

  Koyu bir Atatürkçüyüm ve Türküm! Ancak bu ülkenin başına HDPKK'yı getirsen dahi HDPKK bile AKAPE kadar zarar vermeyi başaramaz!

  Bu seçim siyasi seçim, meclis seçimi, politika, siyaset vs. şu bu değil!

  Bu seçim şuna karar vereceksin;

  A-) Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Milletini var olmasını, Amerika, Rusya gibi bir dev olmasa da en güçlü ve huzurlu 10 devlet arasında yer alarak varlığına devam etmesini, kendim, çocuklarım, ve onlardan sonraki nesiller için bu devletin ve milletin varlığını sürdürmesini istiyorum!

  Yada

  B-) Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk Ulusu, ve Türk varlığının başta Anadolu olmak üzere yer yüzünden silinmesini, şu anki Türkiye topraklarının etnik köken, ırk, din, mezhep aşiretler vs. halinde yaklaşık 32 ayrı kabile devletine bölünmesini, bu süreçte çıkacak yaklaşık 20 ayrı cepheli bir i iç savaş peşinden ABD, İsrail, İngiltere, Avrupa, Kanada, Avustralya müdahelesi yanı sıra diğeryanda Rusya, Çin, İran müdahalesi ve tam anlamı ile bu topraklarda soykırım, etnik temizlik ve Türk, Kürt, Çerkez, Gürcü vs. ayırmadan burada yaşayan herkesin topluca imha edilmesi!!!

  Bu ikisi arasında seçim yapacaksın!

  Bunlar çok uzak, çok ütopik mi geliyor?!?!

  Suriye'de 8 sene önce Kafe'de oturup latte içen Üniversite öğrencisine, Irak'ta 20 yıl önce bisiklete binerken yol bozuk diye Saddam'a küfür eden Mimara, Afganistan'da 40 Yıl önce üniversite kampüsünde kızlarla komünizm vs. kapitalizm tartışması yapan hippiye de zamanında sorsan şu anki halleri çok uzak geliyordu!

  Bugün Filistin'in hali ortada! Abdülhamit orayı İngilizlere peşkeş çekene kadar Filistinli Araplara da şu an geldikleri hali anlatsan hikaye gelirdi!


  Son 70 Yılda yıkılan, dağılan, etnik temizlik yapılan, bir daha birleşmemek üzere bin bir parçaya bölünen, milyonlarca insanın bir birini katlettiği, açlıktan, susuzluktan kırıldığı
  Afganistan, Irak, Suriye, Libya vb. ne kadar ülke varsa tamamının yok olma süreci bire bir bizim şu an içinde olduğumuz durumla aynı!

  Hepsinin başına önce AKAPE ve onu destekleyen cemaatler, tarikatlar vb. yapılar getirilip böyle bir süreçten geçirilerek yok edildi!

  Bu seçim siyasi tercih yapmayacaksın!

  Var olmak ve Yok olmak arasında tercih kullanacaksın!

  "Cumhur İttifakı" Denen şey ""Yok Oluşun"" son aşamasıdır!

  "Millet İttifakı" = "Milletin ta kendisi" = "Kuvayı Milliye" ise ilelebet var olmak demektir!

  Kılıçtaroğlu gibi yıllardır koltuğa yapışıp gitmeyen adam dahi İYİ Parti ve Akşener'in Hükumet ve Başkanlığı % 80 ihtimalle alacağını bile bile 15 Vekil verdi! Üstüne bir de Muharrem İNCE'yi aday gösterip (CB olmasa bile seçimden sonra % 100 CHP lideri olacağı kesin!) tam anlamı ile siyasi kariyerini noktaladı, açıkça kendini feda etti. Hemde liderlik koltuğuna bu kadar hayran iken!!!

  Yani herkes son ve tek mermisini namluya sürdü! Tek atış şansın var.

  Ya o mermiyi ateşleyip vuracaksın! Yada yok olacaksın. Bu kadar basit.

  Tercih sizin...
  [ispiyonla]
  +19
 • yunusxy
  yunusxy 16 Mayıs 2018 - 18:52bu inanlarla ayni ulkede yasadigim icin utaniyorum allah belanizi versin [ispiyonla]
  +14

Tüm Yorumlar

 • küçük esnaf
  küçük esnaf 17 Mayıs 2018 - 08:38allah belanızı versın sınırden elım ayagım kasıldı bu salaklarla aynı havayı soluyoruz cıldırıcam amk [ispiyonla]
  -1
 • soulfinger
  soulfinger 17 Mayıs 2018 - 02:03bunlar gibi tipler oldukça dolandıracak sikecek adam çok olur bu ülkede :D [ispiyonla]
  +1
 • ceso
  ceso 16 Mayıs 2018 - 23:59Bunu izleyen Egemen Bağış ne gülüyordur :) [ispiyonla]
  +3
 • Fersay
  Fersay 16 Mayıs 2018 - 23:41Sizler bu ülkenin anasını siktiniz anasını [ispiyonla]
  +3
 • lanbeyefendi
  lanbeyefendi 16 Mayıs 2018 - 22:23iq ortalaması 3 amk. [ispiyonla]
  +1
 • resesifkullanici
  resesifkullanici 16 Mayıs 2018 - 20:4902:11 bak bak bak bak bak sen şuna bak. [ispiyonla]
  -1
 • frankel1988
  frankel1988 16 Mayıs 2018 - 20:16Tayyip bunları yatırıp suratlarına sıçsa, bok güzel bir şey aslında derler. O kadar karaktersiz, haysiyetsiz, cahil insanlar işte bunlar. [ispiyonla]
  +3
 • yunusxy
  yunusxy 16 Mayıs 2018 - 18:52bu inanlarla ayni ulkede yasadigim icin utaniyorum allah belanizi versin [ispiyonla]
  +14
 • vtdm
  vtdm 16 Mayıs 2018 - 18:20dalga geçip sosyal medyada alay konusu yaptığınız bu insanlar toplumun ezdiği itibar görmeyen ve yıllarca cehaletleri'nin içinde yoklarmış gibi yaşayan bir kitleydi, AKP sayesinde söz hakkına kavuştular kendilerine değer verildiğini sahip çıkıldığını anladılar, kullanıldılar. biz bunlarla dalga geçtikçe aslında büyük bir kitleyi AKP'den vazgeçemeyecek körü körüne bağlı hale getiriyoruz sahip çıkıp, eğitemediğimiz gibi dışlayarak dalga geçerek AKP'nin kucağına atıyoruz. Hatta size iddialı bir öngörümü söyleyeyim; seçim dönemlerinde bu tip insanlar televizyonlara akp tarafından kasıtlı olarak çıkarılıp kendi kitlelerinde aidiyet yaratıyorlar. [ispiyonla]
 • metalgear44
  metalgear44 16 Mayıs 2018 - 18:05Cehalet altın çağını yaşıyor elhemdülillah [ispiyonla]
  +12
© 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...