Müslüm Gürses - Gülhane ve Şanlıurfa Konseri Olayları

chegs51 chegs51 diyor ki;
müslüm baba dan gülhane konserı ve ş.urfa konserın de olan olayları anlatıyor 1993 daglar da kar olsaydım kasetın tanıtımı ıcın katılmış
… Efendim olaylar da kendini kesme , vucudu jiletleme ve intihar etme gibi anektodlar var buyrun..
Kategori: Nostaljik
sitene ekle
Etiketler: Müslüm Gürses Müslüm baba Arabesk isyankar jilet gençlik gülhane
8 04 Kasım 2018
Yorumlar
Yorum Yaz

En Popüler Yorumlar

 • oanniyah
  oanniyah 04 Kasım 2018 - 23:27arabesk kültürü ülke insanımızın bilim ve kültür alanında ilerlemesini bıçakla keser gibi durdurmuştur.

  sağlıklı insanlar geçmişte yaşadıkları problemleri artık düzeltemeyeceklerini ve dersini alıp artık önlerine bakmaları gerektiğini bilirdi. ancak arabesk kültürü onlara üzülerek değiştiremeyecekleri geçmişlerine üzlmeyi aşıladı. her şarkıda "vay ben böyleydim, bana vurdular, ardımı dövdüler, sırtımı tıpışladılar, ben aldattılar, beni kandırdılar" teması bulunmaso nedeniyle insanlar önlerine bakmayı unutup serkeş bir hal aldı.

  bırakın insanlar özgürce acılarını unutsun.

  bırakın insanlar geleceğe umutla bakmayı bilsin.

  acılı insanları geçmişe hapsetmenin hiç bir faydası yok.

  bir insanı güldürmek zordur ancak üzmek kolaydır. siz arabeskçiler de bu kolay ekmeği yediniz.

  binlerce yıllık türk şarkılarında bile geçmişten bahsederken ataları ile övünme, başarıları yadetme vardır. ancak bu arrrrrap kültürü geldikten sonra arabbbesk denilen bela insanlarımıza geçmiş acılarını tekrar tekrar tekrar yaşama güdüsünü aşıladı.

  yazık.
  +18
 • turboteen
  turboteen 05 Kasım 2018 - 03:56adam varoslarin sarkicisiydi, zenginler tiskinirdi resmen. ne oldu da bir anda populer kultur iconu oldu anlamadim.. adamin Allahi var sesi guzel, ona laf yok.
  +9

Tüm Yorumlar

 • therealist
  therealist 14 Kasım 2018 - 21:15Huzur içinde uyu Müslüm baba.
  • felinna
   felinna 10 Kasım 2018 - 14:40nasıl high nasıl
   • stoner
    stoner 05 Kasım 2018 - 18:36Ot içip çıkmış :)))
    • kemalkılıcdaroglu
     kemalkılıcdaroglu 05 Kasım 2018 - 17:26Filmin yapımcıları zil takıp, oynuyordur. Film müthiş olmuş. Gerçi filmin başarısının 'ı Timuçin Esen'in oyunculuğu. oanniyah'a da kısmen de olsa katılıyorum. Arabesk müzik etkenlerden biridir ama en büyüğü değildir.
     • xeniusian
      xeniusian 05 Kasım 2018 - 13:36arabesk şarkılar afyondur. Yadadığın dertleri sorgulatmaz. felek, kader gibi umutsuz dertlerdir.
      +1
      • jigs4w
       jigs4w 05 Kasım 2018 - 13:15Müslüm Baba o zamanlar esrar içmeden tv ekranlarına çıkmazdı Allah rahmet eylesin
       +4
       • ingilicce
        ingilicce 05 Kasım 2018 - 13:15@Oanniyah şimdi bu adam aşağıda ki gibi bir analiz yapıyor ve site ahaliside bunu beğeniyor mu nasıl bir manyaksınız ya arabesk kültür dediğin şey mi koca bir milleti geri bıraktı buna inanmak manyalık
        -1
        • tekilozne
         tekilozne 05 Kasım 2018 - 12:24@onniyah bilim ve kültürdeki gelişmeyi büyük ölçüde baltayan arabesk değil ondan çok daha önceki, tasavvuf anlayışıdır. Pratikte insanları zihinsel miskinliği itmiştir. Arabeskle bilim gelişimi arasında bir bağ göremiyorum, dahası kendi kültürünü oluşturdğu için kültür gelişimine faydalı olmuştur.Milyonlarca insan baba dendiğinde bir kaç adamı anlıyorsa bu da bir kültürdür. Arap yapınca arabesk, amerikan yapınca goth, aşşağı yukarı aynı şey.
         -2
         • kingofroad
          kingofroad 05 Kasım 2018 - 12:07Adam iki rock şarkısı söyledi diye bütün enteller arabeskçi oldu. Ağlak ağlak mıy mıy negatif enerji yayan bir müzik. Leş leş.
          • dikodurano
           dikodurano 05 Kasım 2018 - 11:59oanniyah kardeşim bence ilgisi yok.ben hep müslüm dinlenen bir evde büyüdüm.30 yaşındayım ve çocukluğumdan beri müslüm babayı dinlerim ve ben 1 çocuk babası bir doktorum.ayrıca çok samimi çocukluk arkadaşlarım var akademisyen mühendis falan ama yıllarca müslüm konserlerine gittiğimiz birlikte hayranlık duyduğumuz kişiler.bu yıkıklığın serseriliğin isyanın sebebi değil arabesk belki neticesi denebilir.ama arabesk olmasada zaten varoş kitle kendince birşeyler çıkarıp ifade malzemesi olarak kullanıyor. bu biyerden sonra bir tutku halini alıyor, bir derdimiz yoktu ama bize büyülü geliyordu dinliyorduk.ayrıca arabesk ayrı müslüm gürses ayrıdır bana göre..ayrıca 70lerden 90lara harbiden şarkılardaki gibi derbeder umutsuz hayat yaşayanların böylesine sevgi beslemeleri tam bir sosyolojik hadise.hepsi odipus kompleksli baba ile çatışma yaşayan umutsuz fakir insanlar ve onları anlayıp anlatan bir babaları var.bu onlar için acılarla yaşayan,herşeye rağmen tutunan,saygılı efendi harika bir rol model..
           +2
           © 2004 - 2019 Alkislarlayasiyorum.com Tüm Hakları Coca - Cola'nın formülü ile aynı yerde saklıdır...